Kartónový nábytok: Kartónový nábytok je prekvapivo pevný a nečakane štýlový

Vedeli ste vôbec, že ​​existuje niečo také ako kartónový nábytok? Žiadne sťahovacie boxy, ale skutočný nábytok z kartónu alebo kartónu. Znie to možno zvláštne, ale takéto kusy nábytku môžu byť v určitých situáciách a mnohými rôznymi spôsobmi veľmi užitočné. Môžu byť použité napríklad ako dočasný nábytok pre študentské internáty, prenajaté izby alebo počas obdobia rekonštrukcie. Niektoré návrhy kartónového nábytku sú také zložité a premyslené, že sa dajú perfektne zapísať do interiéru na dlhé časové obdobie. Kartónový nábytok preto ponúka množstvo výhod a dodáva každému prostrediu moderný nádych. Držte sa toho, aby ste sa presvedčili. Nižšie sme zostavili zoznam ohromujúceho kartónového nábytku. Pozrite sa na to…

Kartónový nábytok je skvelým doplnkom modernej domácnosti

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Moderné kartónové kreslá

Aj keď je kartón obvykle typom materiálu, ktorý je typicky spojený s balením a prepravou, tieto kreatívne návrhy nábytku ukazujú, že tento inak jednoduchý materiál je možné tvarovať a tvarovať do všetkých druhov štruktúr podľa vynálezu. Tento ekologický kartónový nábytok je skvelým spôsobom, ako recyklovať staré kusy lepenky a obalov.

Od stlačených kartónových skríň po sklopné kartónové sedadlá, tieto kreatívne kusy nábytku sú rozhodne fantasticky lacným a ekologickým spôsobom, ako okoreniť váš vnútorný priestor. Pozrite sa na niektoré z týchto návrhov kartónového nábytku nižšie. Ste tak kreatívni a prekvapivo štýloví. Nemysli to vážne?

Kartónový nábytok do spálne? prečo nie?

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Spálňový nábytok Posteľ nočný stolík

Aj keď sú tieto hranaté moduly vyrobené z lepenky, sú veľmi pevné a trvanlivé a dajú sa použiť na uloženie najrozmanitejších vecí, od kníh po dekorácie, spisy a čokoľvek iné, čo by ste bežne položili na poličku alebo knižnicu.

Táto kartónová knižnica je dosť robustná a zároveň vyzerá štýlovo

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Knižnica

Poličky Brix sú v tomto ohľade veľmi podobné. Jedná sa o kartónové úložné moduly. Majú obdĺžnikový tvar a vzájomne do seba zapadajúce hrany, ktoré umožňujú ich bezpečné stohovanie a vytváranie väčších celkov. Sú vyrobené z vysokopevnostného kartónu a môžu mať hmotnosť viac ako 20 kg.

Nástenná polica s unikátnym dizajnom vyrobeným z lepenky

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Brix-police

Flexibilita má v súčasnej kancelárii veľký význam. Refold je projekt, ktorý v tomto zmysle naznačuje zaujímavú myšlienku. Jedná sa o písací stôl vyrobený z kartónu. Postavenie a zloženie je ľahké a je to typ stola, ktorý sa dokáže prispôsobiť takmer akémukoľvek pracovnému prostrediu. Kartónový stôl umožňuje používateľovi pohodlne a profesionálne spolupracovať s ostatnými zamestnancami.

Praktickejšie to už byť nemôže, nie?

Refold kartónový nábytok Kartónový nábytok

Tento kartónový stôl sa ľahko vyrába a ľahko sa prenáša

Rozložiť stolný kartónový nábytok kartónový nábytok

K dispozícii sú tiež kartónové stoličky. Jedným z príkladov je Kraftwerk, stolička vyrobená zo 4 mm lepenky. Bol navrhnutý Tomom de Vrieze a je prekvapivo pevný a odolný. Má tenký a sochársky tvar a je vyplnený polyuretánovou expanznou formou, ktorá zvyšuje jeho trvanlivosť.

Trendom sú však kartónové stoličky

Kartónový nábytok Kartónový nábytok kraftwerk

Pretože je lepenka cenovo dostupným a prístupným materiálom, môžete ju dokonca použiť na stavbu niečoho vlastného. Môžete si napríklad vyrobiť vlastnú stoličku z lepenky. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko listov ťažkej lepenky a rezačka na lepenku. Môžete si vyrobiť vlastné papierové šablóny, vystrihnúť kúsky a potom ich už len poskladať. Na internete sú podrobné návody, ktoré ukazujú, ako na to.

Túto kartónovú stoličku vyrobenú iba z 5 dielov je možné rýchlo zostaviť bez nástrojov

Kartónový nábytok Zostavte si kreslo z kartónového nábytku

Dizajnér Liam Hopkins vytvoril dva úžasné kusy nábytku, ktoré pôsobia pôsobivo. Ešte pôsobivejší ako vzhľad je fakt, že sú vyrobené výhradne z lepenky. Kreslo Bravais a pohovka Radiolarian sú súčasťou zbierky vyrobenej z vlnitej lepenky a inšpirovanej prírodou.

Kartónový nábytok so zložitým dizajnom a jedinečnou štruktúrou

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Kartónové kreslá

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Kartónová pohovka Štruktúra návrhu

Použitie kartónu na výrobu nábytku je ekologický nápad, najmä ak je nábytok vyrobený z recyklovanej lepenky. Inšpiráciu môžete čerpať z návrhu Re-ply od Dana Goldsteina, v ktorom sa čisté a použité kartónové škatule premenia späť na stoličky. Materiál je tvarovaný technikou tvarovania a konečným výsledkom je pevná a pohodlná škrupina pripevnená k tenkému kovovému rámu.

Dizajnové kartónové kreslo s kovovým rámom

Kartónový nábytok Kartónový nábytok preglejka

Operadlo

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Kovový rám Kartónová preglejka

Ak ste dostatočne kreatívni, môžete vymyslieť najrôznejšie geniálne metódy premeny kartónu na nábytok. Pozrite sa napríklad na stoličku Continual, úžasný kus nábytku, ktorý navrhol David Lee. Je to v podstate mriežka zo 123 kartónových rúrok, ktoré sa posúvajú nadol a tvarujú sedadlo, lakťové opierky a všetko ostatné. Možnosti sú nekonečné a proces je tiež veľmi zábavný.

Stolička Continual od dizajnéra Davida Leeho ponúka množstvo možností sedenia

Kartónový nábytok Kartónový nábytok david lee na nepretržitú kartónovú stoličku

Kartónový nábytok Kartónový nábytok je nepretržitá kartónová stolička

Kartónový nábytok Kartónový nábytok David Lee Dizajnér

Kartón je tiež ideálny na skladovanie, ale nie v zmysle škatúľ, v ktorých sú veci uložené. Hovoríme o policiach ako Coop, ktoré sú vyrobené výhradne z lepenky. Sú recyklovateľné a police sú nastaviteľné. Môžete ich umiestniť do rôznych výšok a postaviť policu tak, ako chcete.

Nastaviteľná lepenková polica

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Obývacia izba Kartónová polica

Sú chvíle, keď ste nezačali s renováciou, ale stále potrebujete miesto na uloženie oblečenia, alebo keď nechcete investovať do veľkého šatníka. Hanging Out je na to ako stvorený. Je to jednoduché, vyrobené z lepenky a navrhnuté tak, aby bolo vaše oblečenie pekné a organizované.

Praktický chodbový nábytok z lepenky

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Skriňa na chodbu

Vieme, že rastliny môžu pomôcť vyčistiť vzduch, a sme za to vďační. Ale čo keby boli rastliny vyrobené z lepenky? Čistili by stále vzduch? Vlastne áno, pokiaľ hovoríme o týchto inovatívnych vzduchových filtroch Nextmade. Sú vyrobené z vlnitej lepenky a vyzerajú ako črepníkové kaktusy. Vnútri sú filtre a ventilátory, ktoré rozkladajú baktérie a prach. Prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach.

Domáce doplnky môžu byť tiež vyrobené z lepenky

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Kaktusový kartón

Ozdobný kartónový kaktus

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Cactus vyrobený z kartónu Bytové doplnky

Kartónový nábytok – cesta k udržateľnejšiemu interiéru

Kartónový nábytok a výzdoba vyzerajú tak skvele! Sú založené na technikách odvodených z origami, takže sú dosť silné a odolné. Kartónový nábytok preto ponúka mnoho výhod: je ľahký na prepravu, lacný, skladací, biologicky odbúrateľný a recyklovateľný. Kartónový nábytok dodá vášmu domu nielen ekologickú funkčnosť a kreatívny dizajn, ale aj jedinečný nádych.

 Kartónový nábytok je ekologický, estetický a praktický

Kartónový nábytok Kartónový nábytok Stôl so stoličkami