Nájdenie dokonalej komody – čo je to o obľúbenom talente úložného priestoru?

Komody patria medzi najobľúbenejšie riešenia úložných priestorov v každej domácnosti. V porovnaní s inými kusmi nábytku zaberajú oveľa menej miesta a na druhej strane ponúkajú kompaktný a dobre organizovaný povrch na uloženie najrozmanitejších predmetov. Komoda je oveľa flexibilnejšia a rovnako ľahko sa dá prispôsobiť konkrétnemu štýlu zariaďovania. V nasledujúcich riadkoch zistíte, čo je dôležité pri výbere perfektnej komody a na čo presne by ste si mali dať pozor.

Inšpirujte sa štýlom a funkčnosťou

Už v stredoveku si ľudia užívali pohodlie komody. Praktický kus krabicového nábytku je od začiatku 18. storočia populárny a stále obľúbenejší aj v tejto krajine. Moderná komoda ako nástupca starodávnej komody boduje optimálnou funkčnosťou a vynikajúcim štýlom. Klasické komody pozostávajú takmer výlučne zo zásuviek, ktoré sú tak vytúžené "neviditeľný úložný priestor" zálohovať. Môžete sa však rozhodnúť pre takzvanú kombinovanú komodu, pričom zásuvky sú kombinované s otvorenými policami a dverami. Takto môžete organizovane a bezpečne uložiť cenné veci rôznych veľkostí, dokumenty, knihy, spodnú bielizeň, uteráky a veľa drobností.

komoda do obývačky sivá

Podľa vlastného vkusu a štýlu zariadenia si môžete vybrať aj požadovaný dizajn. Predovšetkým komody v minimalistickom štýle, ktoré ukazujú jasné línie a vycibrenú siluetu, strihajú v modernom dome jemnú postavu. Dajú sa objednať v akejkoľvek farbe, v matnom alebo lesklom prevedení, ako aj vo vzhľade prírodného dreva. Vďaka kvalitným výrobcom a poskytovateľom, ako napríklad na https://tylko.com/de/regale/chest-of-drawers/ dokonca si môžete sami zostaviť dokonalú komodu a objednať si ju online. Optimálny pomoc tu poskytuje užívateľsky príjemný online konfigurátor a vynikajúce špecializované služby. Okrem toho existuje jednoduchá štruktúra, ktorú môže každý ľahko ovládať vďaka inteligentnému systému kliknutí a predinštalovaným pántom a koľajniciam.

komoda tylko čierna

Nepodceňujte stabilitu a životnosť

Kvalitná komoda je tiež dosť odolná. Tento kus nábytku navyše ponúka celkovú optimálnu nosnosť aj pre každú priehradku a zásuvku. Jadro preto musí pozostávať z vysokokvalitných, robustných materiálov, akými sú napríklad multiplexné panely. Tieto sa lisujú z mnohých vrstiev dreva pod vysokým tlakom a potom sa spracujú a natrú. Keď už hovoríme o povlaku, ak nechcete, aby na vašej komode boli nejaké nevzhľadné škrabance alebo iné známky opotrebovania, mali by ste sa uistiť, že povrch je odolný voči poškriabaniu. To zaručuje, že si z elegantného kusu nábytku budete môcť užívať dlhšie.

spálňa tylko komoda biela

Zdravé a udržateľné pre ľudí a prírodu

Pri výbere komody sú veľmi dôležité zdravotné a ekologické aspekty. Tie idú ruka v ruke s použitými materiálmi a výrobným procesom. Preto pokiaľ ide o drevený nábytok, mali by ste vždy dbať na adekvátnu certifikáciu. Európske lesy s certifikáciou FSC a PEFC sú perfektnou voľbou. To zaručuje, že stavebný materiál pochádza z trvalo udržateľného lesného hospodárstva. Týmto spôsobom sa ušetria celé ekosystémy a súčasne sa viaže viac CO2. V neposlednom rade netreba podceňovať ani lepidlá a oleje používané na poťahovanie. Tieto by nemali obsahovať škodlivé látky a mali by pozostávať z prírodných surovín. Týmto spôsobom zostane vzduch v miestnosti vo vašich štyroch stenách po montáži nábytku svieži a zdravý.

tylko komoda biela obývačka

So správnou komodou si vyberiete nielen veľký talent úložného priestoru, ale aj elegantný pútač zraku s nadčasovým dizajnom. Môžete naň položiť svoje obľúbené fotografie a dekorácie a pomocou jemného svetla ich dať na výslnie. Príjemnú zábavu pri výbere, montáži a nastavovaní!

komoda tylko creme