Nákup pohovky: Ako si vybrať správnu farbu pre dizajnové pohovky?

S jednoduchou eleganciou vytvárajú moderné pohovky dizajn, ktorý časom vynikne. To aj po rokoch lahodí oku. Vybrať si správnu farbu však môže byť výzva. Ako nájsť ten správny tón pre perfektnú pohovku? Ukazujeme, ako sa výber farby stáva detskou hrou.

Svetlé alebo tmavé?

Zdržanlivá šedá pohovka alebo jasne modrá verzia? Skôr svetlé alebo skôr tmavé? Vo všeobecnosti sú veľmi tmavé farby a čierna náchylnejšie na viditeľné škvrny ako svetlejší čalúnený nábytok. Je ťažké uveriť, ale na tmavých pohovkách vidíte vlasy, vlákna a škvrny na poťahu oveľa rýchlejšie. Ak však má mať obľúbená sedačka tmavý odtieň, odporúča sa melírovaný materiál. Látka mení svoju farbu v závislosti od uhla pohľadu, takže škvrny nie sú tak rýchlo viditeľné.

dizajnový nábytok čalúnenie krémová farba nápady do obývačky

Ak ste nerozhodní, môžete si zapamätať nasledujúce pravidlo: Menšie pohovky, ako napríklad 2-miestne alebo 3-miestne s nízkym operadlom, môžu mať neobvyklejšie farby alebo neobvyklé vzory. Kreslá je možné kúpiť aj v jasných farbách. Veľké sedacie súpravy s ležadlami alebo celou krajinou pohovky naopak vyzerajú lepšie v zdržanlivých farbách.

Pretože: Veľké, farebné pohovky často prekrývajú všetky ostatné kusy nábytku v miestnosti. Pohovka tak môže rýchlo vypadnúť z miesta. Ak je pre vás šedý model jednoducho príliš nudný, môžete pridať farebné akcenty pomocou farebných vankúšov alebo deky.

farebné dizajnové sedačky do obývačky

Vyzdvihnite farby miestnosti

Ďalším vodítkom k farbe nového útulného ostrova sú ďalšie farby v miestnosti. Akú farbu má jedálenský alebo konferenčný stolík? Ktoré nájdete v regáloch? V akých tónoch sú obrázky na stene? Uchádzači o pohovku by mali venovať pozornosť farbám v miestnosti a vyzdvihnúť ich na pohovke. To vytvára zdržanlivú a príjemnú farebnú symbiózu a necháva pohovku v miestnosti vyzerať optimálne.

Zákazníci môžu u výrobcu nájsť nadčasové dizajnové sedacie súpravy Renetti. Tradičné remeselné spracovanie a najmodernejšie výrobné postupy vytvárajú najvyššiu kvalitu, ktorá obstojí v skúške časom.

 šedá dizajnér gauč obývacia izba nápady zdobenie hodiť vankúše  dizajnová sedacia súprava hnedé vankúše biela farba cappuccina

 

sivé dizajnové sedacie súpravy tmavomodrý osmanský