Ušľachtilý teakový nábytok prináša väčšie pohodlie

Cenné a univerzálne, teak je skutočným umelcom, pokiaľ ide o život a zariadenie. Toto tropické drevo nielenže vyzerá veľmi ušľachtilo a domácky, ale má aj veľmi dôležité vlastnosti, vďaka ktorým je veľmi vhodný na vnútorné i vonkajšie použitie. Odolný a extrémne odolný voči poveternostným vplyvom je teak jedným z najobľúbenejších druhov dreva. Teak pôvodne pochádza z lesov Indie a Barmy, ale pestuje sa už aj v iných ázijských krajinách, ako aj v tropických oblastiach západnej Afriky a Južnej Ameriky. Tento druh dreva je možné veľmi úspešne a efektívne pestovať aj v trvalo udržateľnom lesnom hospodárstve, ktoré je samozrejme dôležité pre životné prostredie, vzhľadom na dlhšie obchodné cesty so všetkými tropickými lesmi, ktoré sú k nám.

teakové zásuvky príborníka

Ušľachtilá optika a pozoruhodná všestrannosť

Sofistikovaný nielen teakový nábytok, ale aj všetky povrchy z tohto mnohostranného tropického dreva. Teak je preferovaný dokonca aj na palubovky a veľmi často sa používa pri stavbe lodí. Jeho príjemná zlatohnedá až tmavohnedá farba a výrazné zrno zaisťujú, že každý kus nábytku a predmetu z teaku je jasne presvedčivý a má jedinečnú charizmu..

Bez ohľadu na to, aký štýl nábytku si vyberiete, teakový nábytok vždy vyzerá skvele. Tento všestranný druh dreva dodáva vašim štyrom stenám zvláštne, nezameniteľné kúzlo. Štýl vidieckeho domu, vintage, biedermeier, koloniálny alebo veľmi minimalistický a moderný – s teakovým nábytkom je všetko možné. Mnoho výrobcov a maloobchodníkov nábytku, ako napr www.wohnpalast.de, ponúkajú široký sortiment nábytku a bytových doplnkov z kvalitného teaku nielen vo svojich obchodoch, ale aj online. Mnohí dokonca majú sortiment teakového nábytku vyrobeného z recyklovaného dreva, ktorý prospieva životnému prostrediu a tým aj nášmu svedomiu ešte viac. Starožitná komoda v spálni kombinovaná s kovovou posteľou, elegantná vitrína v jedálni s retro stoličkami alebo robustný ópiový stôl s mäkkou pohovkou vedľa nej sú len malým výberom z neobmedzených možností teakového nábytku. Tento nádherný materiál je prispôsobivý a flexibilný. Hodí sa všade a so všetkým.

konferenčný stolík z teakového nábytku, bombaj

Aký je najlepší spôsob starostlivosti o teakový nábytok?

Teakový nábytok je považovaný za najľahší na starostlivosť medzi všetkými druhmi nábytku. Môžete ich podľa toho naolejovať a navoskovať, ale to nevyhnutne nemusíte. Pretože teak obsahuje značné množstvo prírodného kaučuku, a preto je vždy ako naolejovaný. Práve z tohto dôvodu je toto tropické drevo vodoodpudivé a ideálne sa hodí do vlhkých obývacích priestorov. Napriek tomu sa odporúča, aby váš záhradný alebo záhradný nábytok z teakového dreva premazal povrch dreva špeciálnymi teakovými olejmi, aby sa zabránilo charakteristickej striebristo sivastej patine, ktorá je vytváraná UV žiarením a vzduchom. A ak váš teakový nábytok vyzerá nejako špinavo alebo má odolné škvrny, môžete skúsiť komerčné zelené mydlo. Namiesto drôtenej kefy používajte vlnitú kefu. To určite poškodí ušľachtilý teakový povrch. Na to je tiež veľmi vhodný mäkký brúsny papier z železiarstva a obvyklé čističe teaku v špecializovaných predajniach.

Spoľahnite sa na trvanlivosť a nadčasovú náročnosť a nájdite si svoj veľmi špeciálny teakový nábytok. Doprajte si útulnosť a optimálny komfort bývania a vychutnajte si každú chvíľu doma!

teakový nábytok konferenčný stolík príborník retro