Rozvinutý význam a symbolika kvetov podľa Feng Shui

Všetci milovníci kvetov veľmi dobre vedia, že kvety majú význam a symboliku. Vždy je užitočné poznať tieto malé tajomstvá a tak aranžovať kvety doma tým najlepším možným spôsobom. V dnešnom článku sa pokúsime hlbšie pozrieť na význam kvetov, vysvetliť ich symboliku a odhaliť niektoré tajomstvá. Robíme to podľa známych pravidiel Feng Shui, aby ste svojimi obľúbenými izbovými rastlinami doslova nič nepokazili. Všetci milujeme kvety, ale buď vieme dostatočne o ich sile Feng Shui, alebo nič. Do ktorej skupiny patríte?

 Z každej orchidey vyžaruje prirodzená milosť.

Kvety znamenajú jasnú purpurovú orchideu

Na našej planéte sú tisíce úžasných druhov kvetov a akúkoľvek krásnu kvetinu môžete pokojne použiť ako ozdobu, ktorá vám do domu prinesie dobrú energiu Feng Shui. Dôvod, prečo sa chceme pozrieť len na niektoré z nich, je ten, že sme roky skúmali ich význam a symboliku kvetov podľa pravidiel Feng Shui..

Preto sme pripravení zdieľať šikovné tipy na ich použitie.

Podľa Feng Shui z pivoniek vyžaruje silná pozitívna energia, ktorá sa dá porovnať len s ružami.

Kvety Feng Shui znamenajúce farebné pivonky v sklenenej nádobe

Krátky príbeh! Poďme teda rovno k podstate a symbolike kvetov Feng Shui. Veľkou otázkou je, čo je na kvetoch zvláštne a prečo ich všetci tak milujeme?

Podľa filozofie Feng Shui kvety so sebou prinášajú energiu kvitnutia, otvárania srdca, radosti a zraniteľnosti. Ide o univerzálne hodnoty, ktoré ako ľudia naliehavo potrebujeme pre svoje dobro. Kvety nám ukazujú svoju jedinečnú milosť a v mnohých prípadoch svoju neopísateľnú krásu a ako všetko v prírode sú verné svojej podstate. Tiež nás učia žiť prítomnosťou a každý deň nám ukazujú, že neuveriteľná krása kvetu je krehká a nemôže trvať večne..

 Rozkvitnutá čerešňová vetva prináša do domu pocit nádeje a šťastia. \

Kvety znamenajú Feng Shui

Do dnešného príspevku sme vybrali 4 obľúbené kvety, ktorých význam a symbolika je zahalené mnohými tajomstvami. Predovšetkým sú to tajomstvá, ktoré sa už po stáročia používajú na vytváranie a uchovávanie určitých energií v živote. Teraz sa pozrime spoločne na tieto ladné krásky.

 Orchidey pre väčšiu vnútornú harmóniu v rodinnom živote.Kvety Feng Shui, čo znamená orchidey v kvetináčoch

  • Význam kvetov a symbolika orchideí

Našťastie v dnešnej dobe tieto exotické krásky nájdeme takmer v každom kvetinárstve. Na celom svete existuje viac ako 26 000 druhov orchideí. Orchidea je bezpochyby naším obľúbeným symbolom kvetov na zozname Feng Shui!

Verte, či neveríte, najstaršie kvety Feng Shui, ktoré znamenajú, že orchidea je plodnosť. Orchidey  symbolizujú aj energiu čistoty a dokonalosti. V závislosti od farby prináša exotická krása do domu ďalšiu energiu radosti, tvorivosti a vášne.

 Podľa Feng Shui prinášajú orchidey do domu radosť, kreativitu a vášeň.

Kvety znamenajú orchidey Feng Shui

Ak chcete podľa Feng Shui mať čistiacu silu pre váš domov, mali by ste sa najskôr zorientovať vo farbe orchideí. Napríklad svetlo ružová alebo koralovo oranžová orchidea prináša do domu energiu vášne a kreativity. Môže to byť teda vynikajúci liek na vašu lásku a manželstvo, ako aj posilnenie oblasti bagua.

Biela orchidea zdobí miestnosť pocitom jasnosti, pokoja, dokonalosti a mieru a môže byť skvelým doplnkom pre vašich blízkych a zároveň môže posilniť oblasť baguy pre vašu kariéru..

 V závislosti od Feng Shui vyžarujú pivonky jemnú energiu, ktorá podporuje vlastnú zmyselnosť.

Pivoňky Feng Shui vyžarujú jemnú energiu a podporujú vašu vlastnú zmyselnosť

  • Kvety Feng Shui znamenajú pivonky

Na svete nie je žiadna žena (aspoň ja som ju ešte nestretol!), Ktorá by nemilovala pivonky. Tieto jedinečné kvety majú v sebe niečo neskutočne zmyselné a liečivé, od ich znecitlivujúcej vône až po nádherný kvetinový tvar. O nekonečnej rozmanitosti ružových a bielych odtieňov je lepšie mlčať.

Pivonky majú veľmi úprimnú a otvorenú energiu, neotrasiteľnú čistotu a jemnú radosť. Všetky tieto vlastnosti pivoniek majú liečivý účinok na našu dušu. Z rozkvitnutej pivonky vyžaruje jemná energia, ktorá povzbudzuje k zbožňovaniu a uznávaniu vlastnej zmyselnosti. Je čistý, neškodný a úžasne sa rozvíja.

 Podľa Feng Shui sú pivonky symbolom lásky a manželstva.

Pivoňky Feng Shui symbol lásky manželstvo kvety význam

Vďaka vyššie uvedenému je kvetinový význam a symbolika pivoniek obzvlášť zaujímavý. Podľa Feng Shui je to očividne symbol lásky a manželstva. Keďže kvitnúce pivonky sú veľmi zvodné, klasická filozofia Feng Shui neodporúča, aby boli tieto nádherné kvety umiestnené v spálni staršieho páru. Aj napriek tomu budete musieť použiť svoj vlastný úsudok na oddelenie energie konkrétneho objektu od jeho kultúrnych stereotypov alebo projekcií založených na strachu..

Kvitnúce pivonky pôsobia zvodne.

Kvety Feng Shui znamenajú lákavé kvitnúce pivonky

Ako ľudia sme stále dosť obmedzení v chápaní toho, čo je skutočne láska (a aké dôležité je vyžarovať našu zmyselnosť). Preto nie je divu, že symboliku kvetov pivoniek interpretujú staré školy Feng Shui a že tieto kvety majú dosť zlú povesť..

Chceme pridať niečo zaujímavejšie. Rozkošná pivonka je považovaná za jeden z najstarších pestovaných kvetov a jej energia sa dá porovnať s energiou ruže. Divoký pocit slobody a zmyselnosti je jedinečný v kvetinovom význame pivonky. Liečivá energia tohto rozkošného kvetu je silná. Korene červenej a bielej pivonky sa používajú dokonca aj v čínskej medicíne a sú veľmi cenené pre svoje liečivé vlastnosti.

 Dokonalosť prírody môžete vidieť na rozkvitnutej čerešňovej vetve, ale iba ak sa pozriete pozorne.

Kvety znamenajúce kvitnúce čerešňové vetvy vo Feng Shui dokonalosť prírody

  • Ako by sme mali interpretovať čerešňové kvety podľa Feng Shui??

Nie je to len o kvete Feng Shui, ktorý znamená nádherne kvitnúca a jemne voňavá čerešňa. Čo je napísané nižšie, platí aj pre kvitnúce slivky, jablone a broskyne a tiež drieň. Je dokonca vedecky dokázané, že pohľad na kvitnúci ovocný strom vyvoláva v ľudskom srdci hlboký pocit nádeje a šťastia ako žiadny iný obraz. Vyžarovaná energia vytvára tento efekt – kvitnúce stromy a kríky predznamenávajú koniec chladného obdobia a signalizujú, že jar sa blíži. To možno vnímať aj ako prísľub bohatej plodnosti a dostatku čerstvého ovocia.

 Táto vetva je pokrytá malými, jemnými a krásne voňavými kvetmi.

Feng Shui symbol vyznania lásky

Vidieť konáre stromov pokryté malými, jemnými a voňavými kvetmi je skutočne veľmi liečivý pohľad. To je prísľub večného života a stále mladej energie srdca. Podľa Feng Shui je obraz rozkvitnutých konárov ovocných stromov interpretovaný ako vyznanie lásky a používa sa aj ako liek na naše duševné zdravie. Aj keď možno nemáte vždy doma kvitnúce konáre, ako dekoráciu na stenu vám odporúčame použiť obrázky a obrazy kvitnúcich stromov. Týmto spôsobom vnesiete do svojich štyroch stien sviežu, novú a šťastnú energiu plnú nádeje a vitality.

 Lotosový kvet znamená čistotu, dokonalosť a duchovné majstrovstvo.

Lotosový kvet Feng Shui symbol

 – Aký je význam lotosového kvetu?

Je ľahké pochopiť, prečo je vo Feng Shui považovaný lotosový kvet za symbol čistoty, dokonalosti a duchovného majstrovstva. Všetci sme už počuli o sile lotosového kvetu. Lekno s koreňmi hlboko v bahne sa otvára na hladine vody. Ukazuje nám harmonický kvet, ktorý je jedinečný svojou pôvodnou prírodnou krásou.

Lekno najlepšie vystihuje pôvodnú krásu prírody.

Kvety feng shui lekna znamenajú pôvodnú krásu prírody

„Žiadne blato, žiadny lotos“ sa stalo obľúbenou frázou. Pomáha to odvážne prežiť životné problémy. Tiež to posilňuje vieru človeka v to, že všetko môže viesť k dokonalosti jeho bytia. Lotosový kvet ako symbol duchovnej disciplíny, viery a dokonalosti je často zobrazený na mnohých budhistických obrazoch.

 Čo si myslíte, keď sa na to pozriete?

Lotosový kvet Feng Shui kvety znamenajúce dokonalosť v prírode

Pri zdobení vášho domova čerstvými kvetmi je vždy skvelé mať na pamäti pravidlá Feng Shui. Samozrejme, existuje mnoho ďalších spôsobov, ako použiť určité symboly kvetov vo vašom interiérovom dizajne. Môžete ísť na krásne fotografie, umelecké diela a textil s kvetinovou potlačou. Používajte teda kvetinové tapety, vázy s čerstvými rezanými kvetmi a ďalšie dekoratívne prvky, ktoré vo vašom dome obnovujú energiu. Preto si myslíme, že je vždy užitočné poznať kvetinový význam vašich obľúbených rastlín, rozlúštiť symboliku Feng Shui a žiť šťastne a v úplnej harmónii..

 Vneste krásu prírody do svojho domova!

Prírodné krásy orchideí dodávajú kvetom Feng Shui zmysel

 Pivoňky pre sviežu vôňu doma.

Kvety Feng Shui znamenajú pivonky pre väčšiu čerstvú vôňu doma

 Náprava pre naše duševné zdravie!

Kvety feng shui

 Rozkvitnuté čerešne sú obľúbenými predmetmi fotografov.

 Čistá príroda v pôvodnej dokonalosti!

Lotosový kvet, čo znamená kvety Feng Shui

 Žite v harmónii so sebou a prírodou!

Kvety Feng Shui znamenajú harmóniu so sebou a prírodou Orchidea v kúpeľni