Nápady na spálňu Feng Shui – alfa a omega dizajnu spální

V dnešnej dobe je náš každodenný život taký dynamický a stresujúci, že sa každý cíti na konci svojho pracovného dňa trochu unavený alebo dokonca vyčerpaný. Túžite po pokoji a pohode a dokonalom relaxe doma. Preto je dobrý spánok nevyhnutnosťou, aby ste mohli začať nasledujúci deň svieži a nabití novou energiou. Zariadenie spálne a relaxačné prostredie v tejto veľmi dôležitej miestnosti zohrávajú kľúčovú úlohu v našom nočnom spánku a vo všeobecnosti pre naše zdravie. Podľa známych odborníkov na Feng Shui existuje niekoľko chýb pri zariaďovaní, ktorých sa dopúšťa veľa ľudí, pokiaľ ide o dizajn spálne. Preto vám plánujeme predstaviť také nápady do spální Feng Shui, ktoré na vás pozitívne pôsobia a zaručia vám dobrý nočný spánok. Spravidla sú formulované v tomto článku a sú určené predovšetkým pre začiatočníkov vo výučbe Feng Shui. Profitovať z nej však môžu aj vynikajúci fanúšikovia čínskej filozofie života.

Na vytvorenie harmonickej spálne použite známe pravidlá Feng Shui

Hormonálny dizajn spálne Feng Shui

Samozrejme, hovoríme o tej, ktorá sa za posledných niekoľko desaťročí stala tak slávnou Filozofia Feng Shui a ako môžeme ich základné pravidlá využiť pri zariaďovaní vlastnej spálne. Každý, koho zaujíma toto východné učenie, je na správnom mieste!

Známa čínska životná filozofia Feng Shui diktuje pravidlá života a dizajnu miestnosti

Feng Shui v spálni

Aké sú nápady spálne Feng Shui?

 

Mnoho moderných myšlienok spální je založených na čínskom učení Feng Shui. Tieto dve čínske slová v skutočnosti znamenajú „vietor a voda“ a predstavujú staroveké umenie umiestňovania predmetov. Číňania veria, že cieľom vášho života je podporovať tok čchi (pozitívna duchovná energia) a vytvárať vyvážené a harmonické prostredie, ktoré podporuje zdravie človeka, zvyšuje osobné bohatstvo a prináša do domu šťastie. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je správne umiestnenie predmetov vo vašom dome vrátane nábytku. Toto čínske umenie sa stalo tak široko akceptovaným a módnym, že je nevyhnutné pre nápady modernej spálne.

Modernú spálňu si možno len ťažko predstaviť bez čínskej životnej filozofie

Spálňa Feng Shui

  • Správne umiestnenie nábytku v nápadoch spálne Feng Shui

 

Celý dom je možné navrhnúť podľa pravidiel Feng Shui. Všetci však z vlastnej skúsenosti vieme, že pokoj je základom zdravého života a spálňa je najlepšou oázou relaxácie doma. Odborníci na Feng Shui súhlasia s tým, že spálňa je najdôležitejšou miestnosťou v každom dome. Preto vám radia začať so zariadením a dizajnom vlastných štyroch stien. Atmosféra v spálni je výrazne ovplyvnená umiestnením nábytku. Verte či neverte, vaše celkové zdravie ovplyvňuje tok energie v tejto miestnosti. Správne rozmiestnenie nábytku vás môže upokojiť, myslieť pozitívnejšie a lepšie ovládať svoje emócie.

 Správne umiestnenie nábytku v spálni ovplyvňuje naše pocity

Nábytok Feng Shui v spálni

  • Nápady na spanie Feng Shui na vytvorenie harmonického prostredia

Začnite pohľadom do svojej miestnosti. Najväčšou chybou, ktorej sa ľudia pri zariaďovaní spálne dopúšťajú, je to, že na oboch stranách postele nenechá rovnaký priestor. To je však obzvlášť dôležité pri navrhovaní tejto miestnosti. Kde presne je vaša posteľ v spálni? Je to na stene? Je na jednej strane viac voľného miesta ako na druhej? Zdá sa vám miestnosť trochu divná, keď ustúpite a pozriete sa na ňu?

 Takto vyzerá perfektná spálňa Feng Shui

Perfektné pravidlá spálne Feng Shui

Nerovnomerné umiestnenie predmetov na oboch stranách postele neumožňuje rovnomerný tok čchi v miestnosti a môže viesť k problémom vo vzťahoch, ako aj k problémom s telesným a duševným zdravím. Pri navrhovaní miestnosti dbajte na to, aby na oboch stranách postele bolo rovnaké množstvo voľného miesta. Uistite sa však, že existujú prvky nábytku, ktoré „uzemňujú“ energiu. Na trik napríklad poslúžia dva nočné stolíky s dvoma ďalšími nočnými lampami rovnakej veľkosti, ktoré zaistia jemné osvetlenie spálne. A ešte niečo dôležité pre začiatočníkov vo vyučovaní Feng Shui. Odborníci odporúčajú používať okrúhle stoly namiesto hranatých. Ostré hrany na obdĺžnikovom stole môžu energiu čchi zastaviť, „odrezať“. To znamená, že nemôže neobmedzene prúdiť miestnosťou a môže narušiť váš dokonalý spánok a vnútorný pokoj. Tomu sa však v každom prípade chcete vyhnúť, nie?

 Spálňa Feng Shui nápady pre rovnováhu a harmóniu v miestnosti

Nápady na spálňu Feng Shui

Záver: Tieto nápady do spálne Feng Shui umožňujú dosiahnuť rovnováhu pri vytváraní harmonickej spálne. Udržiavajú vašu energiu v strede a udržiava sa aj rovnováha vo vašom vzťahu. Môžete si tiež prečítať pokračovanie tohto článku, kde nájdete bežné chyby pri navrhovaní harmonických spální Feng Shui. a získajte praktické rady, ako sa takýmto chybám vyhnúť.

Ak máte na oboch stranách postele dostatok voľného miesta, energia čchi môže neobmedzene prúdiť miestnosťou

Zariadenie spálne Feng Shui

 Podľa Feng Shui musí byť vaša spálňa útulná a príjemná

Spálňa Feng Shui útulná a príjemná

 …. tiež vyžarujú veľa harmónie a pokoja

Harmónia v spálni Feng Shui

 Postupujte podľa našich nápadov do spálne Feng Shui a vytvorte si spálňu svojich snov!

Spálňa Feng Shui Vytvorte si svoju spálňu snov