Zariadenie spálne – 6 praktických tipov pre navrhovanie malých miestností!

Bez ohľadu na veľkosť nášho bytu väčšina z nás chce samostatnú spálňu. Aj trochu viac. Prajeme nám plne vybavená spálňa, ktorý obsahuje úložný priestor, príručné stolíky a niekoľko ďalších drobností vedľa postele. Ach áno, musí tiež vyzerať štýlovo a nie príliš preplnene.

Nebojte sa, je to realistické a môže to fungovať. Tu je niekoľko stratégií, ktoré fungujú dobre.

Biela zmiešaná s rôznymi inými farbami

Do spálne nemôžeme pridať bielu farbu. Pre väčšinu obyvateľov sa však niečo také zdá príliš sterilné a nudné. Čo teda môžete urobiť? Pastelové tóny môžete zmiešať s bielou farbou a pridať niekoľko rôznych odtieňov. Najlepšie urobíte, ak predstavíte dve z nich. Jednu farbu použite na akcentačnú stenu a druhú na zvyšok. Tretiu farbu potom môžete použiť na vytvorenie veľkých výklenkov a malých plôch.

Vďaka neutrálnej farbe bude malá spálňa oveľa väčšia

zariadenie spálne v pastelových odtieňoch

Tenké biele záclony

Tenké biele záclony samy osebe nepostačujú na dizajn okna v spálni. Tie by mali byť kombinované so žalúziami alebo inými závesmi na zatemnenie. Ale biele záclony vyrobené z ľahkej tkaniny majú veľký dekoratívny význam. Vnášajú do miestnosti určitú ľahkosť, vďaka ktorej pôsobí aj oveľa širšie.

Tenké biele závesy dodávajú spálni svieži vzhľad

biele tenké záclony v nápadoch na dizajn spálne

biele záclony zariadenie spálne

Zariaďte spálne a vytvorte dramatický vzhľad

Pri zväčšovaní malej spálne môžete použiť nielen čisto vizuálne, ale aj psychologické triky. Dramatický dizajn odvedie pozornosť od tesnosti. Typickou stratégiou by bola akcentovaná stena. Ďalšími možnosťami by bolo použitie dizajnérskeho nábytku a kombinácia minimalistického dizajnu a niekoľkých, napriek tomu efektívnych doplnkov. Nechajte dizajnérsku závesnú lampu alebo pohovku ozdobného tvaru ukradnúť show v miestnosti!

Geometrické obrazce na stene vytvárajú optický klam

geometria nápady na výzdobu spálne

geometrická stena v spálni

Nechajte stierať hranice medzi vnútorným a vonkajším

Nádherný výhľad z okna je príležitosťou, ktorú by ste rozhodne mali využiť. Mali by ste vytvoriť interiér spálne, ktorý stiera hranice medzi vnútorným a vonkajším priestorom. Prvou možnosťou by bola korešpondencia vo farbách a tvaroch. Minimalistický, neutrálny dizajn v kombinácii s veľkými oknami by navyše mohol zvýrazniť pohľad dovnútra.

Zariadenie spálne – o niečo väčšie okná vpustíte do domu prírodu

zariadenie spálne v zelenom

Tipy na spálňu v štýle sckandischaischer

Nechajte čo najviac behúňa

Moderné stratégie interiérového dizajnu nám umožňujú dať na stenu prakticky čokoľvek. To platí pre dekoráciu, ako aj pre úložný priestor, osvetlenie a ďalšie príslušenstvo. Zamyslite sa nad rôznymi konceptmi s harmonickým efektom, ktoré zanechajú čo najviac bežeckej plochy. Možno môžete integrovať podkrovnú posteľ a využiť priestor pod ňou na šatník alebo na iné účely?

Zariadenie spálne – Skladacie kusy nábytku dobre fungujú v malom priestore

ako môže malá spálňa vyzerať veľká

rozkladacia posteľ do spálne

Zrkadlá a osvetlenie

Nakoniec chceme, aby ste ich šikovne používali Odraziť sa a motivovať osvetlenie miestnosti. To jediné vám umožní, aby spálňa vyzerala oveľa väčšia a príjemnejšia. Zrkadlá majú túto schopnosť aj tak. Čím menší počet a väčšie jednotlivé kusy, tým silnejší efekt. Šikovne použité svetlá osvetlia miestnosť a vyženú šero von zo vzdialených kútov. Vďaka tomu bude každá spálňa okamžite väčšia a príjemnejšia.

Skriňa s veľkými zrkadlovými dverami by bola ďalším chytrým nápadom na optické zväčšenie malej spálne

nápady na zariadenie malej spálne

zrkadlo v malej spálni