Firemné darčeky a na čo sa zamerať pri výbere

Firemné darčeky sú dôležitým nástrojom marketingovej komunikácie moderných a úspešných spoločností. Obvykle sa podávajú pri zvláštnych príležitostiach, ako sú veľké sviatky (Vianoce, Veľká noc, Silvester atď.), Pri uvedení nového produktu alebo služby na tlačové akcie alebo narodeniny stálych zákazníkov. Firemné darčeky podporujú vzťahy so zákazníkmi, obchodnými partnermi a zamestnancami. Zvyšujú reputáciu podniku a zlepšujú produktivitu práce. Ak sú však firemné darčeky zle prevedené, nie je ich možné považovať len za zbytočné, ale dokonca aj za urážku alebo úplatok. Ako generálny riaditeľ je pre vás dôležité nájsť si čas na premýšľanie o tom, ako môžete poďakovať najdôležitejším ľuďom za úspech vašej spoločnosti. V dnešnom článku vám dáme niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu ľahko sa vyhnúť najčastejším chybám.

Firemné darčeky a na čo sa zamerať pri výbere darčekov fungujú

Firemné darčeky by mali byť kreatívne a premyslené

Hlavný dôvod, Firemné darčeky Odpustiť znamená prejaviť uznanie a vďačnosť za obchodné vzťahy, ktoré máte so svojimi obchodnými partnermi, za lojalitu vašich zákazníkov a za tvrdú prácu vašich zamestnancov. Logo vašej spoločnosti by ste preto mali vložiť štýlovo a jemne. Nevyužívajte však možnosť inzerovať. Podnikové darčeky sa nemusia rovnať úplatkom!

Firemné darčeky by mali byť praktické

Pri výbere vhodných firemných darčekov dbajte na to, aby boli pre obdarovaného praktické. Keď obchodný partner, zákazník alebo zamestnanec používa váš dar vo svojom každodennom živote, vždy má na mysli vašu spoločnosť. V závislosti od príležitosti a oblasti vášho podnikania môžu praktické darčeky zahŕňať zaujímavé kancelárske doplnky, ako napríklad organizér, zápisník alebo pekný stolový kalendár. Môžu sa však rozšíriť na obrazové pásky, vázy s kvetmi a ďalšie štýlové bytové doplnky.

Firemné darčeky a na čo si dať pozor pri výbere kozmetickej darčekovej spoločnosti

Firemné darčeky k jedlu

Jedlé darčeky zostávajú nespornou klasikou a obľúbencom mnohých príjemcov aj v súčasnosti. Existuje však niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť. Čoraz viac ľudí má rôzne preferencie, intolerancie alebo drží diétu. V tomto prípade teda musíte urobiť trochu detektívnej práce. Ak si ale potom vyberiete darček, ktorý dokonale zodpovedá preferenciám príjemcu, okamžite to ukáže, ako veľmi je pre vás daná osoba dôležitá.

Ak nechcete investovať do profilovania zákazníkov alebo ak presne neviete, čo sa vášmu príjemcovi páči, siahnite po niečom univerzálnom. Kvalitná horká čokoláda, košík zdravého ovocia, gurmánsky čaj alebo káva sú vždy obľúbené. Vyhnite sa vínu, šampanskému a iným alkoholickým nápojom, pretože väčšina ľudí si ich radšej vyberá sama. Pokiaľ presne neviete, čo váš príjemca uprednostňuje.

Firemné darčeky a na čo si dať pozor pri výbere čokoládového čokoládového darčeka

Podnikové darčeky by mali byť šetrné k životnému prostrediu

V dnešnej dobe si stále viac ľudí na celom svete osvojuje vo svojom živote udržateľný životný štýl a postupy šetrné k životnému prostrediu. Je teda celkom pravdepodobné, že váš príjemca je tiež ohľaduplný k životnému prostrediu a starostlivo zvažuje každý výber produktu. Výber praktického, personalizovaného a zároveň ekologického firemného darčeka s pečaťou spravodlivého obchodu ukazuje, že Zem a príroda sú pre vašu spoločnosť dôležité.

Nerobte žiadne kompromisy v kvalite

Ako už bolo spomenuté, firemné darčeky sú jedným z najlepších nástrojov na posilnenie obchodných vzťahov. Okrem toho tiež odrážajú obraz vašej spoločnosti. Preto je dôležité nerobiť kompromisy v kvalite darčekov. Firemné darčeky by nemali rozbiť banku, ale nemali by ani pôsobiť lacno.

Uvedomte si kultúrne rozdiely

Ak vaša spoločnosť spolupracuje s partnermi alebo zákazníkmi z rôznych krajín, je dôležité porozumieť ich jedinečným tradíciám v oblasti darovania. Bez takýchto znalostí môžete neúmyselne uraziť svojho príjemcu. Napríklad v USA existujú určité zákonné obmedzenia na firemné darčeky. V Číne nie sú darčeky nikdy zabalené v bielom baliacom papieri, pretože táto farba je spojená so smrťou a smútkom. Nezabudnite tiež, že za určitými kvetmi môže byť negatívna symbolika.

Firemné darčeky a na čo sa zamerať pri výbere červených firemných darčekov

Blahoželanie je súčasťou firemného darčeka

Pri žiadnom darčeku spravidla nesmie chýbať krásne blahoželanie. Ak však chcete, aby boli vaše firemné darčeky skutočne nezabudnuteľné a zmysluplné, urobte si čas na to, aby ste karty označili sami. Zahrňte, ako veľmi si vážite svoj obchodný vzťah a prečo ste pre ne vybrali presný darček. Vaši príjemcovia budú určite ohromení.

Vernosť zákazníkov, obchodné vzťahy s partnermi a zamestnancami – firemné darčeky sú nevyhnutné pre úspech vašej spoločnosti. Aj keď si vaša voľba bude vyžadovať vážne premýšľanie alebo zváženie, výsledky prinesú veľké zisky.

Firemné darčeky a na čo si dať pozor pri výbere firemného darčekového koša