Správny výber a pranie detského oblečenia: dôležité informácie a tipy!

Už po prvých výdychoch potrebuje dieťa veľa lásky a bezpečia, ako aj bezpodmienečnú starostlivosť. Šetrná starostlivosť o pokožku, hebké textílie a pohodlné detské oblečenie sú veľmi dôležitou súčasťou pohody tak jemnej bytosti. Preto sa dnes veľmi špecificky sústreďujeme na to, čo treba brať do úvahy pri výbere oblečenia pre dieťa a ako ho správne prať.

Čo je dôležité, pokiaľ ide o detské oblečenie?

Oblečenie a doplnky pre deti nájdete v dnešnej dobe v hojnom počte, a to nielen v miestnych obchodoch, ale aj na internete. Mnoho rodičov je tak ohromených početnými roztomilými modelmi a vzormi, že často upadajú do skutočného nákupného šialenstva. Človek často zabúda, že detské oblečenie je predovšetkým o pohodlí, funkčnosti a zdraví.

kúpte si kvalitné detské oblečenie

Textílie bez znečisťujúcich látok vyrobené z prírodných materiálov

Pri nákupe by ste sa mali spočiatku spoliehať iba na prírodné materiály. Pokiaľ ide o nohavičky, detské body alebo iné odevy, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s jemnou pokožkou dieťaťa, je bavlna bezkonkurenčná. Ideálne by malo byť nebielené a česané a tiež v bio kvalite. Pretože len tak si môžete byť celkom istí, že žiadne znečisťujúce látky z pesticídov alebo chemických hnojív neohrozia vaše potomstvo. Nezabudnite dávať pozor na detské oblečenie s certifikáciou Öko-Tex 100 a GOTS. To vám dáva ešte väčšiu istotu, že textil neobsahuje škodlivé látky.

organické detské oblečenie

Optimálne pohodlie pri nosení

Vaše dieťa väčšinu času leží a spí, najmä v prvých mesiacoch. Jeho pokožka je obzvlášť citlivá a stále veľmi tenká. Každý škrabanec alebo pichnutie je oveľa silnejšie. Mäkké tkaniny, optimálne prispôsobenie a maximálne pohodlie sú preto pre detské oblečenie absolútnou nevyhnutnosťou. Vyhnite sa oblečeniu, ktoré len vyzerá módne alebo šik. Dávajte si radšej pozor na švy, zipsy a gombíky, ktoré môžu vášmu dieťaťu nejakým spôsobom vadiť. Vyberte si radšej body, tričká alebo tepláky s cvočkami bez obsahu niklu v rozkroku a ramenách. Akékoľvek tlačidlá na zadnej strane by tu mali byť tabu. Pretože títo a kapucne sa necítia dobre, keď ležia na chrbte. Môžu totiž ovplyvniť odpočinok a spánok vášho dieťaťa.

zdravé detské oblečenie

Funkčnosť a bezpečnosť

Praktické by malo byť aj detské oblečenie. To platí najmä pri prezliekaní a prezliekaní. Na vrchole rebríčka sú v tomto smere topy s takzvaným americkým výstrihom, ako aj zavinovacie telá. Tieto sa veľmi ľahko nasadzujú a vyzúvajú a vaše dieťa sa tak nebude cítiť v strese. Pri prebaľovaní ste veľmi flexibilné aj pri prebaľovaní. To platí aj pre nohavice, ktoré je možné otvoriť až na dno. Pokiaľ ide o funkčnosť detského oblečenia, pamätajte na to, že deti nemajú radi, ak sú prevrátené na bruchu alebo na boku..

detské oblečenie z organickej bavlny

Ďalším veľmi dôležitým bodom je bezpečnosť oblečenia. Nesmú obsahovať žiadne malé časti a drobnosti, ako sú flitre, kamienky a podobne. Dieťa by ho mohlo hrýzť alebo ťahať a pri prehltnutí je nadmerné riziko zadusenia.

Personalizované detské oblečenie ako darček

Oblečenie pre dieťa má aj inú, emocionálnu stránku. Môžu byť navrhnuté a prispôsobené veľmi kreatívne. Detské body, tepláky alebo iné topy sa preto perfektne hodia ako originálne nápady na darčeky. Bez ohľadu na to, či ide o narodeniny, krst alebo len z lásky a lásky, vždy môžete urobiť človeka šťastným. Našťastie sa môžete pripojiť k internetu aj pomocou niekoľkých kliknutí Potlač detského oblečenia a navrhnite si to celé sami. Šikovné nápisy, fotografie, obrázky zvierat či iné vzory a motívy – je z čoho vyberať.

prispôsobiť oblečenie pre dievčatko

Detské oblečenie poriadne vyperte

Vďaka moderným práčkam už pranie bielizne nie je taká namáhavá úloha. Jednoducho by ste si mali vybrať ten správny prací program a oblečenie správne roztriediť. Pranie detského oblečenia je v skutočnosti rovnaké, ale s trochou väčšej starostlivosti.

Dokonca aj pred prvým oblečením by ste mali svoje detské oblečenie aspoň raz vyprať v práčke na 60 stupňov. Správny prací prostriedok na to je hypoalergénny a bez fosfátov. Jednoducho si vyberte vysoko kvalitný výrobok šetrný k životnému prostrediu bez škodlivých chemikálií a stabilizátorov. Vyhnite sa tiež akýmkoľvek zmäkčovadlám, pretože sú škodlivé pre životné prostredie. Vo väčšine prípadov tiež obsahujú diskutabilné vonné látky a mikroplasty.

poriadne vyperte detské oblečenie

Buďte opatrní pri nákupe a praní detského oblečenia. Používajte iba prírodné textílie, ktoré neobsahujú škodlivé látky. Dbajte na optimálnu ergonómiu a dokonalé pohodlie pri nosení. Vyberte si namiesto trendových outfitov funkčnosť a bezpečnosť a doprajte svojim deťom pokoj a pohodu, ktorú si zaslúžia.

šťastné dieťa s detským oblečením