9 kreatívnych nápadov pre záhradný dizajn v priemyselnom štýle

 záhradný dizajn výstužné tyče dekoračné kamene

Exkluzívny záhradný dizajn v industriálnom štýle

Rád používam bežné položky neočakávaným spôsobom. Milujem šifrované výrazy v tvárach majiteľov firiem, keď im hovorím o svojom najnovšom nápade.

Uvažujme o „výstuži“!

Pýtate sa, čo to je? Termín pochádza z angličtiny a je skratkou pre „Reinforcing Bar“, čo znamená výstužná tyč. Na výrobu sa používa nehrdzavejúca oceľ. Na natiahnutie betónových blokov sa používa prípravok. Ich rebrovaný povrch dodáva zaujímavému vzhľadu. To zase pomáha zvárať liaty betón dohromady.

Ak je toto všetko vystavené poveternostným podmienkam, začne do niekoľkých týždňov hrdzavieť. To dáva “výstuži” svoje zvláštne kúzlo. Očaruje najmä ľudí, ktorí prejavujú inovatívny spôsob myslenia.

Zažili ste už výstuže v iných kontextoch? Možno to bolo v stavebnom oddelení miestneho supermarketu? Je načase ich použiť v Záhradný dizajn považovať za správne? Vašej záhrade dodá čistý, svieži a priemyselný vzhľad.

Záhradné nápady s použitím výstužných tyčí

súčasná záhradná kamenná oceľ

Výstuž je zvyčajne pracovná plocha, ktorá je spevnená vzhľadom. V prípade tejto negácie bola voľne stojaca výstuž použitá ako rám, ku ktorému bol pripevnený poľnohospodársky drôt. Rýchlo hrdzavie a vytvára veľký kontrast k riečnym skalám.

Železobetón vykazuje dlhú výdrž, ale je možné ho rýchlejšie zničiť slaným vzduchom. Preto by v takom prostredí mali byť ošetrené vhodnými ochrannými prípravkami. To však obmedzí tvorbu hrdze a to je tiež súčasť jej kúzla.

Na príspevku

priemyselné záhradné dizajnové oceľové prvky

Tu vidíte, ako môže výstuž dodať štandardnému zábradliu priemyselný charakter. Tento typ inštalácie príde na vidieckom záhradníctve na správnom mieste. V skutočnosti by sa rovnako dobre dokázalo zapísať do súčasného vonkajšieho dizajnu.

Integrovaný v záhrade

moderný vonkajší dizajn nápady na dizajn oceľovej záhrady

Skutočnosť, že sa výstuž ľahko ohýba, z nej robí logickú voľbu pre vchod alebo plot. Mali by ste mať na pamäti, že hrdzu z takejto inštalácie je možné ľahko preniesť na oblečenie a ruky. Akonáhle vchod zhrdzaví na požadovanej úrovni, môžete ho natrieť čírym náterom.

Návrh altánku

nápady záhradnej záhrady záhradný nábytok

Inštalácia je podobná gabionovému, výstužnému a poľnohospodárskemu drôtu. Môže byť použitý ako lacný altánok, nad ktorým môže rásť vinič alebo dokonca „vodný strom“. Teraz si uvedomte, že hrdza môže znečistiť akúkoľvek vec.

Hrdza v zásade nie je pre rastliny škodlivá, pokiaľ pH pôdy nie je nižšie ako 5,0. je. Pod touto úrovňou sa zníži aj schopnosť rastliny absorbovať silnejšie živiny. Hrdza je teda faktorom zdravia rastlín, s ktorým sa treba zaoberať.

Unikátny plot

moderné nápady záhradného dizajnu

Tu vidíme výstuž, ktorá slúži aj ako podpora pre jednorazový plot vyrobený na mieru. Kovové pásy sú tkané medzi pásikmi. Dodávajú hĺbku a textúru. Rýchly výlet do vášho obchodu s potravinami vám odhalí mnoho rôznych možností. Prichádzajú vo forme vrstiev kovových a plochých striech. Môžu byť pripevnené k akémukoľvek typu inštalácie.

Samostatné umenie

záhradný štrk v ázijskom štýle

Tu bola ako voľne stojaca inštalácia použitá výstuž. V tomto ázijskom dizajne priemyselnej záhrady napodobňuje tvar ázijského bambusu.

Pozrite sa po záhrade na rovné alebo zakrivené čiary, ktoré by ste chceli zdôrazniť. Inštalácia zakrivených výstuží pravdepodobne doplní sukovité vinohrady a zároveň im vytvorí kontrast. To by prispelo k veľmi vzrušujúcemu vzhľadu.

Ako základ pre nádoby na rastliny

nápady záhradnej záhrady nápady na dekoráciu zelených rastlín

Tri alebo štyri výstuže je možné omotať alebo previazať drôtom. Takýmto spôsobom by ste vytvorili základňu na mieru pre svoje obľúbené nádoby z keramických rastlín. V tomto prípade boli póly otočené, aby sa podľa toho upravil vzhľad viniča.

Fľaše vína

eklektická výzdoba farebné fľaše záhrada

Stromy vyrobené z fliaš sa už stali veľmi módnymi. V niektorých krajinách sa verí, že to môže byť použité na chytenie zlých duchov. Kovové rámy alebo tyče sú zvyčajne pripevnené k podlahe a na ne sú umiestnené fľaše.

V tomto prípade boli na výstuž pripevnené fľaše vína, čo viedlo k bizarnej deliacej stene.

Premeňte nájdené predmety na umenie na mieru

eklektická dekorácia kamenný plot

Výstuž možno použiť na montáž bežných predmetov na ňu. Dostali teda do popredia a nový život v záhrade. Tento jednoduchý kus naplaveného dreva bol vyvŕtaný a umiestnený na výstužný podstavec. Bol to centrálny uhol pohľadu.