Čerstvá výzdoba okien je žiadaná: inšpiratívne nápady na záclony

záclony a záclony nápady a príklady dekorácie okien

Záclona hore – pre čerstvé dekorácie okien

Takmer každý má pred oknom zavesené dlhé látkové šatky z obchodu s nábytkom! Nemusia to byť vždy tie isté záclony, ktoré sa často pracne perú a namáhavo žehlia, visia na podlahe ako lapače prachu a je ťažké ich pripevniť.

K závesom existuje oveľa praktickejších a predovšetkým individuálnejších alternatív. Nielenže ozdobia okno, ale dokonca sú to aj malé kreatívne umelecké diela, ktoré nikto iný doma nemá. Oživte svoju okennú výzdobu čerstvými nápadmi, ktoré vám predstavíme.

Nápady na dekoráciu okien

Záclony a závesy Zelená dekorácia okna

Plisované rolety: Farebné látky s rozdielom

O tom niet pochýb: textil všetkých druhov prináša pohodlie vašim štyrom stenám. Ale nie všetky látkové závesy sú rovnaké. Čo hovoríte na plisovanú roletu, roletu vyrobenú z látky zatlačenej do záhybov? Sú takmer v každej predstaviteľnej farbe a dokonca aj s rôznymi vzormi od poskytovateľov, ako sú napr http://www.plissee-spezi.de/ k dispozícii. Plisovanú roletu je možné špeciálne prispôsobiť nábytku a vďaka jednoduchej montáži príslušnému oknu.

ružové záclony dekorácia okna nepriehľadné závesy a závesy

Ďalším spôsobom, ako použiť tkaninu na dekoráciu okien, sú rímske rolety. Šírku okna zdobí panel látky, ktorý je možné uzamknúť v rôznych výškach. Rímske rolety si tiež môžete jednoducho ušiť z obľúbenej látky sami. Spolu so zodpovedajúcimi ozdobami zo sviečok a váz na parapete sú plisované rolety a rímske rolety absolútnym pútačom pozornosti na okne..

dekorácia okna hotové závesy so stužkou na stočenie olivovo zelenou

Mimo stôl: čipkované obrúsky

Vždy vás zaujímalo, čo robiť s čipkovanými doštičkami z babičkinho odkazu? Využite ich na ozdobu svojho nového okna! Či už jednoducho zafarbené na bielo alebo zafarbené v jasných farbách – ak môžete zošije jednotlivé doilies k sebe a zavesením na jednoduchú záclonovú tyč sa vytvorí nostalgický záves špeciálneho druhu.

Háčkované závesy v štýle ombre bielo modrá dekorácia okna

Zachyťte svetlo pomocou sklenených kryštálov

Ale môžete sa zaobísť aj bez akýchkoľvek tkanín: V remeselnom obchode zaobstarajte okolo tucta sklenených kryštálov v rôznych tvaroch a farbách. Tieto sú zavesené na krásnej hodvábnej stuhe v rôznych výškach pred oknom. Potom, keď sa slnko leskne, ukážu sa skvelé svetelné hry v byte. Žiadna opona to nedokáže!

Domáce veci z papiera

Spolu s deťmi môžete vyrábať farebné kvetinové girlandy, ktoré pripevníte pozdĺžne alebo naprieč pred okno. Za týmto účelom vystrihnite tvary kvetov z rôznych listov stavebného papiera a prilepte ich na obidve strany pásky. Niekoľko kvetinových stuh potom môže ľahko nahradiť záves. Tip: Na Veľkú noc môžete namiesto kvetov zavesiť veľkonočné vajíčka a na Vianoce zavesiť jedľové girlandy.

okenné dekorácie sami si urobte kutilské projekty záclony a závesy

Z papiera sa dá urobiť ešte viac: Ak vytlačíte svoje obľúbené fotografie z dovolenky na priehľadný papier, môžete tiež skvele nahradiť záclony. Ak napríklad odstrihnete papier do štvorcového tvaru a zavesíte ho vedľa seba na tenké drôtené lano s peknými štipcami na bielizeň, vytvoríte mimoriadny polovičný záves.