Kov a drevo patria k sebe v interiérovom dizajne

 interiérový dizajn veľký priestor sklenená deliaca stena súkromná obrazovka

Mimoriadne nápady na dizajn

Pamätáte si papierové snehové vločky, ktoré ste vytvorili ako dieťa? Zložili ste papier na štvorec a vystrihli z neho zubaté tvary. Keď ste to otvorili, objavil sa pred vami prekvapivo krásny tvar.

Spojenie pozitívneho a negatívneho priestoru vytvorilo dramatickú súhru medzi pevným a priehľadným, otvoreným a uzavretým. Zatiaľ čo papierové snehové vločky skrášlili vašu triedu, v architektúre vášho domova môže byť použitá táto forma pre dospelých. Schodisko, vonkajší plášť, stropy a dvere sú len niekoľkými prvkami, do ktorých by sa dali tieto vykrojené tvary úžasne zapracovať.

Odvážny alebo neposlušný, veľký alebo malý, hotový alebo vyrobený na mieru, výber vzorov je veľmi veľký.

Kov a drevo je možné použiť kdekoľvek v interiérovom dizajne

dizajn kombinuje kov a drevo

Kov a drevo patria medzi najpoužívanejšie materiály a vzory sú do nich zapracované rôznymi metódami.

Do kovových koľajníc môžete dierovať otvory pomocou hotových vzorov v štandardných veľkostiach. Toto je známe ako dierovanie. Rezanie vodným lúčom a laserom sú ďalšie možné metódy, ktoré tiež fungujú veľmi odlišne. Ceny sa líšia, pretože ste závislí na materiáli, ktorého hrúbka, dizajn a prispôsobivosť sa môžu líšiť.

Vonkajší plech

Tu zobrazený súčasný exteriérový plech vytvorila spoločnosť Cor-Ten. Ide o zvetranú zliatinu nehrdzavejúcej ocele, ktorá pri pôsobení vonkajších podmienok prispieva k hrdzavému vzhľadu. Hravé kruhové vzory rezané vodným lúčom boli pripevnené k panelom, ktoré boli zase pripevnené k rúrkam z mäkkej nehrdzavejúcej ocele. Úrovne pórovitosti a súkromné ​​zmeny úplne zmenili dom a zamerali sa na potreby ľudí.

Vonkajší plech

Okná ozdobte kovom a drevom

Tu máme ďalší príklad vonkajšieho plechu vytvoreného architektmi Aamodt / Plumb. Skladá sa z tenkých hliníkových dosiek, ktoré dodávajú tomuto plážovému domu mimoriadne obrazný vzhľad.

Na vytvorení vzorov rezaných vodným lúčom architekti spolupracovali s medzinárodnými grafickými dizajnérmi TwoPoints a Kansas City, Missouri a výrobcami A. Zahnerom & Firma fungovala.

Plumb hovorí, že hliník prišiel, pretože sa dobre hodí k pobrežnej atmosfére. Tento materiál je tiež veľmi lacný.

Schody

Nástenné obrazovky Mashrabiya sú známe zo strednej Ázie a používajú sa tam už od stredoveku. Tu sa zaoberáme vysoko dekoratívnou mriežkou, z ktorej vzniká mnoho geometrických tvarov. Tradične sú vyrobené z dreva alebo tepaného železa a sú inštalované na oknách tak, aby filtrovali svetlo a zároveň chránili súkromný priestor.

Schodisko inšpirované mašrabstvom

dizajn schodiska kov a drevo

Tu vidíme schodisko inšpirované mashrabijou. Oddeľuje schody od zvyšku domu. Zároveň slúži ako vizuálna bariéra a napriek tomu do istej miery zaisťuje otvorenosť. Zložitý geometrický vzor je oporou inak obmedzeného priestoru.

Schodisko s kvetinovým vzorom

točité schodisko interiérový dizajn kovové drevo

Na rozdiel od zábradlí z predchádzajúceho príkladu je tu vo voľne stojacej časti tohto živého schodiska zobrazený kvetinový vzor rezaný vodným lúčom..

Priehľadné schody s kovom a drevom

moderné schody s kovom a drevom

Tento transparentný prvok z interiérového dizajnu tu zatvára montované konštrukcie oplotenia z nehrdzavejúcej ocele a zaisťuje vznešený vzhľad. John DeForest z DeForest Architects hovorí, že najväčšou výzvou je určiť správne množstvo vrkoča.

Dizajn dverí

nápady na dizajn priečky pre drevo a kov

Dvere

Podľa mňa sú tieto posuvné dvere od Richarda Ziegler Architects zaujímavejšie a štrukturálnejšie ako štandardné drevené dvere. Boli vyrobené z prefabrikovaných, laserom rezaných panelov od Richelieu Hardware.

Konštrukcia garážových brán z kovu a dreva

nápady na dizajn garáž na stavbu domu

Lineárny perforovaný dizajn garážových brán z nehrdzavejúcej ocele robí z tohto domu dominantu okolia. Otvory v garáži nasmerujú svetlo a vytvoria tak animovanú divadelnú predstavu.

Nástenná zástena z kovu a dreva

nápady na dizajn interiéru kov a drevo

Nástenné obrazovky

Otvorené pôdorysy môžu byť niekedy prázdne a bezvýznamné. Jednotlivé oblasti môžete oddeliť bojom. Hladký prechod medzi nimi je zachovaný.

V tomto prípade Saniee Architects použili prefabrikovanú konštrukciu z nehrdzavejúcej ocele. Architektovi Mahdadovi Sanieemu sa najviac páči ľahko udržiavateľný charakter nehrdzavejúcej ocele. Buďte však opatrní, pretože panely zo sieťoviny môžu byť príliš zvlnené, ak je oblasť príliš veľká.

 Nápady na dizajn plotu

nápady na dizajn plotu rastliny záhrada

Na rozdiel od typického reťazového článku dreveného plotu bol tento plot vytvorený z nízkouhlíkovej ocele. Ukazuje bizarné perforované výrezy v tvare vtákov.

Nápady na dizajn krbu

nápady na dizajn krbu drevo a kov

Požiarne jamy s kovom a drevom

Tu vidíme návrh interiérového dizajnu Antonia Martinsa. Na to sa využil talent spoločnosti Profab Metal Designs a použili sa výrobky z ocele valcované za tepla. Tri rady lineárnych perforácií na prednej strane osláv slúžia ako drobná ozdoba.

Železné vrkoče pod sklom

nápady na dekoratívne zariadenie drevené podlahy sklo

poschodie

Nezabudnite na zem! Spoločnosť Peace Design v tomto dome v Montane nainštalovala tenké sklenené panely a veľké železné siete. Slúžia ako rustikálne nebeské svetlá, ktoré osvetľujú vínnu pivnicu pod ním.

Tyčová mriežka

zaujímavé stropné drevené trámy kovové prvky

Táto prestavaná stodola zároveň ukazuje prepracované tyče, ktoré slúžia ako most do ďalšieho poschodia. Je veľmi opakujúci sa, vzory nepôsobia prehnane, ale sú v súlade s drevenými štruktúrami.

Navrhnite dekoratívny strop

vytvorte strop niekoľko úrovní s ozdobami

Obal

Tento zavesený strop pozostáva zo série boxov vyrobených z dreva Koto. Náhodná perforácia drevených panelov poskytuje akustické a difúzne osvetlenie, ktoré spĺňa potreby celej miestnosti.