Odolné rastliny – Udržujte záhradu krásnu po celý rok

záhradné rastliny druhy odolné voči kamélii

Odolné rastliny vám pomôžu vytvoriť záhradu, ktorá vždy vyzerá krásne

Príroda nám dokáže ukázať svoju krásu vo všetkých ročných obdobiach. Ak sa dobre vyznáte v ich zdrojoch, môžete vždy zažiť niečo nové a zaujímavé. Úžasne to platí napríklad pre vytrvalý rastliny v záhrade.

Tieto môžu rásť v mraze a snehu. Ukazujú kvety a listy v najrozmanitejších farebných nuansách, aj keď nás nízke teploty nútia dovnútra.

Nádherné snehové zvončeky …

odolné rastliny záhradné rastliny snehové zvony

Cesmína je štýlová záhradná rastlina

odolné rastliny ilex kvetináče záhradné rastliny

Takíto záhradní „obyvatelia“ zabezpečujú zaujímavé vzhľady a textúry aj v najchladnejších ročných obdobiach a vo vonkajšej oblasti vytvárajú neočakávané akcenty. Pomáhajú nám tak preklenúť čas odpočinku krás v zime spiacich bez toho, aby boli príliš smutné.

V skutočnosti ich je veľa vytrvalý rastliny. Vybrali sme však len niekoľko z nich, aby sme vám ponúkli väčšiu inšpiráciu. Možno už medzi nimi nájdete to správne riešenie pre svoju záhradu, alebo sa môžete cítiť motivovanejší pozrieť sa ďalej.

kamélia

Prvým v našom zozname odolných rastlín je kamélia. Vyznačuje sa lesklými a sýto zelenými listami. Ale ich kvety sú skutočne pútavé a povzbudzujúce. Nájdeme ich v žiarivých ružových a červených farbách. Nie všetky druhy kamélií môžu prežiť pri veľmi nízkych teplotách. Mali by ste hľadať vhodné hybridy. Vetrovka je pre ich starostlivosť dôležitá. Rastliny pred ním treba chrániť, najmä na začiatku rastu. Mali by ste tiež vedieť, že kamélie rastú pomaly. Preto musia byť vysadené dostatočne skoro.

Červená kamélia

odolné rastliny kamélie červené záhradné rastliny

Japonský javor

Japonský javor pochádza z Ázie. Tento strom je veľmi obľúbený kvôli krásnym listom, ktoré ukazuje na jeseň. V zime sú skvelými čapmi v záhrade.

Japonský javor môže mať tvar vázy a pomocou vetvičiek a konárov môže vytvárať nádherné kaskády

odolné rastliny záhradný dizajn Acer palmatum

Pri pestovaní tejto rastliny by ste mali venovať osobitnú pozornosť nasledujúcim veciam: Japonský javor rastie veľmi pomaly. Ľahko na ňu zaútočia aj vošky.

Holly (Ilex)

Keď sme pri skúmaní zimných rastlín narazili na cesmínu, boli sme, úprimne povedané, ľahko naštvaní. Mysleli sme si: Ako je možné, že sme si túto myšlienku nevšimli vopred?

Navrhnite atraktívnu záhradu

záhradné rastliny ilex mrazuvzdorné rastliny záhradný dizajn

Cezmína je radosť z Vianoc a dotvára sviatočnú náladu v mnohých domoch. Pokiaľ ide o tvar listov, existujú rôzne druhy cezmíny. Vyzerajú veľmi zaujímavo a rozmanito a taktiež pôsobia veľmi zaujímavo.

Zimná zelenina

Výsadba zeleniny na jeseň je skvelým nápadom na záhradníctvo a pre zdravý jedálniček v chladných obdobiach. Je ich veľa vytrvalý rastliny, ktoré môžu prežiť až do prvého mrazu. Sú to napríklad: brokolica, biela kapusta, mrkva, karfiol, špenát, cibuľa a jablčné víno.

Mostrichove kvety

odolné rastliny záhradný dizajn mostrich

Biela kapusta vo vašej vlastnej záhrade

záhradné rastliny vytrvalá kapusta výsadba záhrada

Kvety špenátu

záhradné rastliny vytrvalý špenát záhradné rastliny

Fialový karfiol

záhradné rastliny karfiolové rastliny záhrada

Snehové zvony

Snehové zvony ukazujú svoj jemný tvar nad snehom ešte dlhšie ako ostatné rastliny. Iste to dosť hovorí o tom, akí sú vytrvalí.

Vysaďte ich včas, aby vám snehové zvončeky v januári prinášali radosť

vytrvalé rastliny snehové zvončeky nápady záhradných rastlín

Berry kríky

Väčšina odolných rastlín kladie dôraz na krajinu svojimi nádhernými palicami a listami. Bobuľové kríky, naopak, môžu priniesť aj farebné bodky. Aspoň niektoré z nich. Nie je to jediná výhoda, ktorú majú.

Poskytujú tiež potravu pre vtáky, ktoré to v chladných ročných obdobiach nemajú v mestských oblastiach ľahké

odolné rastliny bobuľové kríky záhradný dizajn

Čučoriedkový ker

záhradné rastliny čučoriedkový ker záhradný dizajn