Parížsky šik v kúpeľni – stelesnenie francúzskeho šarmu v kúpeľni

Milujeme Paríž! Asi preto nás v interiéri tak fascinuje parížsky šik. Je to nádherný štýl interiérového dizajnu, ktorý je nádhernou kombináciou sofistikovanosti, vintage, súčasnej krásy a nadčasovej elegancie. A vždy sa dobre vpíše do každého prostredia. Chcete aj vy doma vytvoriť miestnosť s parížskym nádychom? Už sme vám predstavili niekoľko zaujímavých nápadov na parížsky šik v obývačke. Dnes sa chceme pozrieť do kúpeľne a zistiť, čo to presne znamená: parížsky šik v kúpeľni. Kúpeľňa, navrhnutá vo francúzštine a zariadená s dôrazom na najmenšie detaily, sa zmení z miestnosti na osobnú hygienu na miestnosť na bývanie. Tam si môžete vychutnať sviežosť vody a upokojujúci účinok ticha v štýlovo navrhnutom prostredí na samote. V parížskej kúpeľni sa spojila francúzska kultivovanosť, elegancia a kreativita a výsledok je skutočne fascinujúci!

 Parížsky šik v kúpeľni – absolútna dizajnová klasika!

Parížsky šik v kúpeľni veľmi príťažlivá atmosféra voľne stojaca vaňa veľké okenné závesy veľké nástenné zrkadlo koberec biele kvety

Moderný luxus na francúzsky spôsob!

Umelecký vaňový sprchovací kút zo skleneného veľkého zrkadla s krištáľovým lustrom s ozdobným rámom

  • Parížsky šik v kúpeľni – klasický, moderný a trendový zároveň!

Pravdepodobne vás zaujíma, čo robí francúzske kúzlo v kúpeľni? Chystáme sa odhaliť tajomstvo: to je jedinečná zmes farieb a kúpeľňového nábytku. Vyzerajú úplne klasicky, ale sú plné moderných a luxusných prvkov a vďaka nim kúpeľňa vyzerá príjemne a trendovo. Umenie vytvoriť také sofistikované prostredie začína výberom správnej farby. Parížsky elegantný štýl nemá rád príliš svetlé odtiene. Naopak, tu sa musíte spoľahnúť na klasickú bielu a neutrálne farby. To je perfektná kulisa pre niektoré tmavé akcenty. Choďte na čiernu pre kontrastný vzhľad. Ak sa vám farebné duo čiernej a bielej zdá príliš klasické alebo príliš puristické, môžete zaviesť jemnejšie odtiene, napríklad slonovinovú, okrovú alebo iné krémové nuansy. Potom pridajte trochu hnedej ako kontrast.

 Takto vyzerá parížsky šik v kúpeľni! Jemné farby, tmavšie akcenty, sochy, zrkadlá a ďalšie dekorácie! Len kúpeľňa, kde sa dá bývať!

Parížsky šik v kúpeľni, jemné farby, tmavšie akcenty, sochy, zrkadlá, umelecké obrazy, doplnková výzdoba

 Ak máte radi kontrasty ….

Parížsky šik v kúpeľni Biela farba, slonovinová kosť a hnedé vane vytvárajú kontrasty

Kúpeľňový nábytok a doplnky v parížskom štýle sú úplne klasické, ale interpretované moderne. Nemala by tam chýbať napríklad pazúrková vaňa. Toto je silné vyhlásenie, že sa vám páči klasický vzhľad. Môžete sa však rozhodnúť pre modernú oválnu vaňu alebo zvoliť iný, trochu neobvyklý tvar. Tieto vnášajú do kúpeľne moderný nádych a sú perfektne zapísané v parížskom štýle. Vo francúzskej kúpeľni je okrem vane štýlovo riešené umývadlo alebo konzolový stolík. Môže to byť aj vo vintage štýle. Chýbať by tam nemal odkladací stolík, dokonca aj niekoľko stoličiek a toaletný stolík sú tiež nutnosťou.

 S pazúrovou kúpeľňou na nohy urobíte silné vyhlásenie a v kúpeľni dáte najavo svoj príklon ku klasickému dizajnu.

Parížsky šik v kúpeľni s vaňou s bielymi dlaždicami bez špáradiel

Parížsky šik v kúpeľni s vaňou a dlaždicami so vzorom dlažby

Na stenu pred toaletný stolík, ale aj nad vaňu alebo inde je nevyhnutné veľké zrkadlo. Na jednej strane vyniká elegantným zdobeným alebo elegantne pozláteným rámom, na druhej strane umocňuje klasický vzhľad parížskeho šiku v kúpeľni. Nadrozmerné nástenné zrkadlo je zároveň dôkazom, že Parížania oceňujú ich krásu a vzorne sa o ňu starajú.

 Veľké nástenné zrkadlo v umne zdobenom ráme sa bez problémov vpíše do parížskeho šiku v kúpeľni.

Parížsky šik v kúpeľni moderná vaňa veľké nástenné zrkadlo ozdobený rám bočný stôl kvety lustrové kreslo

Mnoho francúzskych kúpeľní má na stenách aj umelecké obrazy.

Parížsky šik v kúpeľni, moderná vaňa, umelecké diela na stene, márnosť, tmavohnedý uterák, dlažba položená v šeku

  • Dekorácia je dôležitou súčasťou vytvárania parížskeho šiku v kúpeľni

V parížskej kúpeľni sa používa veľa mramorových a jemne vzorovaných dlaždíc rôznych tvarov a veľkostí. Tie vytvárajú základ pre ďalšie šperky v kúpeľni. Parížska výzdoba je o rôznych menších alebo väčších, ale veľmi elegantných dekoratívnych predmetoch. Krb môže stáť vedľa veľkého nástenného zrkadla a tiež sa v miestnosti premení na jednoznačný pútač pozornosti. Elegantné umelecké diela a malé sochy dopĺňajú francúzsky šik. Okná zdobia prehodené závesy. Ich použitie nie je zamerané na ochranu kúpeľne pred zvedavými očami, ale skôr na posilnenie štýlovej atmosféry parížskeho šiku v kúpeľni. Rovnakú funkciu plní aj jedna alebo dve vždyzelené izbové rastliny, ktoré tu taktiež strihajú jemnú postavu.

 V tejto parížskej elegantnej kúpeľni pôsobia dve zelené rastliny sviežo.

Parížsky šik v kúpeľni moderná vaňa oválny tvar elegantný izbový dizajn dvoch zelených rastlín ako prízvuk krištáľový luster s veľkým oknom

 Tiež tam často môžete vidieť biele kvety v sklenenej váze.

Parížsky šik v kúpeľni moderná vaňa, elegantný dizajn miestnosti, váza s bielymi kvetmi na vedľajšom stole

Čerešničkou vo francúzskej kúpeľni je ale luster! Je vždy klasický, väčšinou vyrobený z krištáľu a bohato zdobený. Toto je absolútny pútač oka a priťahuje pozornosť všetkých! Elegantný luster je v parížskom štýle v kúpeľni nevyhnutnosťou, rovnako ako je v tomto štýle navrhnutý v ostatných miestnostiach. Trendový luster sa samozrejme hodí aj do modernej kúpeľne s parížskym šikom. Ale to nezasahuje do francúzskeho štýlu. Aký luster si vyberiete pre parížsky šik v kúpeľni, je v konečnom dôsledku na vás, ale v tejto miestnosti by mal byť.!

 Krištáľový luster okamžite upúta pozornosť ….

Parížsky šik v kúpeľňovom krištáľovom lustri

 … a púta pozornosť všetkých!

Parížsky šik v kúpeľni biela béžová príjemný dizajn krištáľový luster veľké zrkadlo hravá atmosféra

Teraz prejdite nadol a získajte ďalšiu inšpiráciu na parížsky šik v kúpeľni. Z našej galérie obrázkov môžete čerpať ďalšie skvelé nápady na dizajn nádherného štýlu zariaďovania kúpeľne!

Parížsky šik v modernej verzii v kúpeľni.

Parížsky šik v kúpeľni moderný variant zlaté akcenty šik dizajn

Parížsky šik v kúpeľni presklené dvere biele dlaždice metra s jemným vzorom dlažby

Parížsky šik v kúpeľni v bielych a čiernych pútavých vzorových dlaždiciach veľké zrkadlá moderné lustre

Parížsky šik v kúpeľni vaňa moderný sprchovací kút tmavomodré svetlomodré zlaté akcenty

Moderná francúzska kúpeľňa vyzerá veľmi príjemne a trendovo.

Parížska elegantná kúpeľňa s moderným dizajnom biela vaňa purpurové látkové mramorové nástenné zrkadlo

Parížsky šik v kúpeľni moderný dizajn veľa pohodlných obrázkov šik závesná lampa

Parížsky šik v kúpeľni, vyvýšená dizajnová vaňa na podstavci, biele prostredie

 Klasický štýl však často dominuje!

Parížsky šik v kúpeľni, klasický dizajn kúpeľne, závesy, vaňa, kreslá, nástenné zrkadlá, sochy

Parížsky šik v kúpeľni Svetlá dominuje sivá lustrová vaňa

Parížsky šik v kúpeľni sklenená stena zaujímavý vzor dlažba veľká vaňa čierna a biela