Pripravené na leto – nápady na zariadenie interiéru i exteriéru

Leto je už za dverami! A tým sa opäť začínajú teplé mesiace, kedy je posedenie na terase, balkóne alebo v záhrade zábava do neskorých večerných hodín. Mimochodom, výberom nábytku už môžete ovplyvniť príslušný vkus a útulnosť. Navyše je možná dekorácia na všetky mysliteľné príležitosti – pozvite svojich priateľov na letnú párty.

nápady na zdobenie rastliny z bieleho oceľového plotu záhradnej cesty

Správny nábytok na terasu

Každý otvorený priestor v záhrade a okolo domu je ideálny na plánovanie sedenia. Či už je to trávnik, terasa alebo balkón, je celkom irelevantné. Vždy je vhodné vybrať si nábytok, ktorý je do značnej miery prírodný. Drevo, ratan a dokonca aj kameň umožňujú rustikálny nábytok, ktorý je možné integrovať takmer do akéhokoľvek prostredia. Pri rozhodovaní je samozrejme dôležité, aby tieto samy o sebe nevyzerali krásne – dávajte pozor na odolnosť voči poveternostným vplyvom. Aj pri pretrvávajúcom daždi alebo vysokej vlhkosti nesmie byť materiál náchylný na chyby. Zvlášť drevo by malo tiež pochádzať z udržateľných zdrojov. Pred kúpou sa preto poraďte. Pretože nie každý kus nábytku sa dá neskôr skombinovať s vašou záhradou. Vždy je potrebné vziať do úvahy živé ploty, kamenné múry a podobné prvky.

nápady na zariadenie motyka záhradný nábytok nápady na dizajn záhrady

nápady na zdobenie rustikálna záhradná lavica kvety záhradné rastliny

Letná dekorácia vonku

Nábytok na terase a balkóne vždy vyzerá obzvlášť štýlovo, ak ho trochu okoreníte v závislosti od príležitosti a nálady. Morské scenérie, romantickú letnú náladu alebo vidiecky štýl je možné použiť ako dekoratívnu tému. Výhodou je, že nemusíte vždy vymaľovať celú záhradu, ale môžete vykonať jednoduchú, ale efektívnu zmenu pomocou malých vlajok, obrusov a dáždnikov. Nevyhýbajte sa použitiu farieb: Zvlášť záhradný nábytok z plastu a dreva bude tolerovať niektoré farebné prvky okolo vás ako harmonický náprotivok. Osvetleniu môžete tiež dodať špeciálne zvýraznenie: používajte vymeniteľné solárne svetlá. Osvetlia vašu terasu veľmi jemným jasom bez toho, aby pôsobili rušivo.

nápady na zariadenie malé balkónové farby vzorované rastliny

Aj štýlovo zariadené vo vnútri

Je to samozrejme dôležité pre príjemnú párty, letná dekorácia do záhrady vhodne vybrať. V internetových obchodoch s nábytkom je veľa inšpiratívnych nápadov na vhodný štýl pre terasu a vchod do domu. Ľahko to dosiahnete nepravidelným zdobením spomínaných oblastí drobnými postavičkami z kameňa, hliny alebo terakoty. Pretože sú prírode vizuálne blízki a tak spravidla vytvárajú plynulý – aj keď niekedy len nevedome vnímaný – prechod medzi záhradou a bytom. Rovnako by mal byť v priestoroch zachovaný štýl, pokiaľ ide o farby a tvary, ktorý sa už používal pod holým nebom. Okrasné ozdoby stredomorskej, vidieckej alebo romantickej nálady sú preto vždy zvolené tak, aby ich bolo možné použiť zvonka aj zvnútra. Prvky by preto mali byť vopred skontrolované, či sú vhodné pre osvetlené miestnosti, ako aj pre osvetlenú terasu.

nápady na zariadenie nápady na dekoráciu terakoty záhradné záhradné rastliny

Každá letná párty je úspechom

Ísť ďalej, samozrejme, nestačí len prikladať dekorácii veľký význam. Nádherná letná párty, na druhej strane, tiež vyžaduje, aby ste si vybrali jedlo a nápoje, hudbu a prípadne aj hry a zábavné prvky, ktoré bez problémov zapadajú do zvolenej témy. Ideálne je, aby ste ako hostiteľ boli vy a vaši hostia na túto tému už oblečení. Takto môžete z nenápadnej záhrady urobiť idylický dovolenkový raj. Vyhnite sa nechceným prestávkam v štýle. Pri plánovaní a vykonávaní všetkých potrebných krokov je dôležité poskytnúť čo najviac času a trpezlivosti. Úspešná párty vždy závisí od malých detailov a koordinácie jednotlivých zložiek medzi sebou. Pristúpte teda k úlohe s radosťou a motiváciou – výsledok bude vašou odmenou.

nápady na zariadenie záhradný nábytok kovový okrúhly záhradný stôl relax