Stále zelené rastliny, ktoré dodajú vašej záhrade kúzlo

vždyzelené rastliny zimostráz topiary umenie

Hľadáte vždyzelené rastliny? Tu je niekoľko najlepších kríkov do záhrady!

Chcete si tento rok vybrať kríky do záhrady, aby ste získali oveľa viac farieb a hojnosti? Tiež chcete, aby to bolo jeho podstatnou súčasťou vždyzelený rastliny sú?

Áno, je to dobrý nápad a máme aj veľmi vhodné riešenie! Toto sú skvelé vždyzelené kríky. Vašu záhradu vždy veľmi dobre ozdobia, bez ohľadu na to, aké je ročné obdobie. Majú tam slúžiť ako útulná prikrývka. Rozprestierajú sa po celej záhrade ako koberec, ale neobmedzujú priestor.

Kaméliový ker dodá vašej záhrade svieži nádych

Stále zelené rastliny ker kamélie skrášľujú záhradu

Skrášlite si vlastnú záhradu levanduľou 

vždyzelené rastliny záhradný dizajn levandule

Cesmína je čerstvým doplnkom vašej záhrady

záhradný dizajn vždyzelených rastlín cezmíny

Zimostráz

Krušpánové kríky patria do skupiny vždyzelených rastlín. Môžete z nich urobiť nielen skvelý koberec, ale aj nádherný plot. Je na to ideálny kvôli svojej hustote a rozmerom. Boxwood dosahuje asi 5 metrov na výšku a 5 metrov na šírku. Je to jednoducho ideálne riešenie pre malé priestory. Boxwood je jedným z najľahšie sa starajúcich a najpraktickejších riešení, ak ste vždyzelený rastliny chcú mať na vlastnom dvore.

Jednoduchá údržba a praktické

evergreen rastliny zimostráz ker záhradný dizajn

levanduľa

chceš vždyzelený rastliny, ale ktoré tiež dodajú trochu farby vášmu dvoru? Potom je levanduľa veľmi dobrou možnosťou. O tieto kríky je tiež veľmi ľahké sa starať. Levanduľové kríky dosahujú výšku asi 1 meter.

Okoreňte záhradu levanduľou

vždyzelené rastliny nápady na výsadbu levandule v záhrade

Svätý

Cesmína rozhodne patrí do zoznamu vždyzelených rastlín, ktoré sú tiež kríky. Tento variant je obzvlášť vhodný, ak chcete dať svojmu záhradnému priestoru sofistikovaný vzhľad.

Ich červené plody sú nádhernými akcentmi

vždyzelené rastliny ker záhradnej cezmíny

Oregonské hrozno

Skvelým doplnkom vašej záhrady, ktorá predstavuje vždyzelené rastliny, by mohlo byť hrozno Oregon. Zobrazuje krásne farby v žiarivo žltej farbe. Rastú v trsoch v hornej časti kríkov. Ich obvyklá výška je medzi 2,3 a 4 metrami.

S týmito vždyzelenými rastlinami môžete nádherne tvarovať živé ploty

vždyzelené rastliny záhradný tvar mahonie

Navrhnite záhradu s kríkmi

navrhnúť záhradu vždyzelených rastlín

Kamélia ker

Kríky, ktoré sú úžasné zároveň vždyzelený rastliny predstavujú sú kamélie. Očarujú svojimi veľkými, okrúhlymi kvetmi. Zažívame ich v rôznych nuansách – červenej, ružovej, bielej a žltej.

Krásne a jedinečné kvety

vždyzelená rastlina skrášľuje záhradné kríky kamélie

Kríky kamélie zvyčajne rastú veľmi vysoko, ale existujú aj trpasličí odrody. Pokiaľ ide o výšku a sochárske riešenie vašej záhrady, máte teda relatívne veľký výber. Maximálna výška, ktorú môžu kríky kamélie dosiahnuť, je o niečo menej ako dva metre.

Zimmeraralie

Máte záujem o exotickú voľbu medzi kríkmi, ktoré zvažujete vždyzelený rastliny chcete použiť v záhrade? Čo potom s aráliou miestnosti? Tento druh rastlín je veľmi obľúbený kvôli svojim zaujímavo tvarovaným listom. Je veľmi odolný voči suchu, môže veľmi dobre rásť v pobrežných oblastiach a v tieni.

Zaujímavé listy a kvety

vždyzelená rastlina záhrada skrášli izbový ker arália

Pozrite sa na to bližšie. Nezlyhali??

vždyzelená rastlina izbové aralia záhradné kríky

Tieto kríky rastú kompaktne a vykazujú krásne biele kvety a plné krémové púčiky. Vnútorné arálie môžu dosiahnuť výšku až 8 metrov.

Šupinatá borievka

Oceňujete obzvlášť krásne listy na rastlinách? Potom môžu byť tieto vždyzelené kríky tou správnou voľbou pre vás. Menšia borievka „Blue Star“ však nemá kvety.

To môže sem -tam veľmi pomôcť pri štruktúrovaní záhrady

vždyzelená rastlina zmenšený ker borievky

Daphne (daphne)

Tento druh vždyzelených rastlín je jemný, krehký a krásny. Najviac obdivuhodné však je, že kvitnú v zime. Potom môžete svoju záhradu nádherne okoreniť, aj keď dosahujú iba 2,5 metra.

Nádherné jemné kvety

evergreen dafné záhrada skrášliť

Aukuben

Teraz chceme náš prehľad kríkov, o ktorých sa domnievame, že by ste ich mali mať v zozname vždyzelených rastlín, uzavrieť aukubes. Sú veľmi odolné voči tieňu a suchej pôde. Listy vykazujú obzvlášť veľkú rozmanitosť. Zelená a žltá sú najznámejšie. Výška, ktorú dosahuje, je asi 2,5 metra!

Ker s chladnými listami

vždyzelené rastlinné záhradné kríky Aukuben