Zdobenie stolu – viac ako 50 veľkolepých nápadov na každý deň aj na párty

Aj keď jedlo chutí, príde na svoje iba so správnou dekoráciou stola. Pretože farby a motívy sa kombinujú v rôznych prevedeniach a robia stôl a jedálenský kút vo všeobecnosti odlišnými. Preto sme nižšie pripravili bohatú inšpiráciu na dekoráciu stola a dúfame, že nájdete najvhodnejšie riešenie pre každú príležitosť! Rustikálny, minimalistický, hravý alebo farebný? V závislosti od príležitosti a ročného obdobia to môžete určiť podľa vlastných preferencií!

Ozdobte stôl podľa príležitosti

vyzdobiť stôl čerstvé akcenty rastliny kvetinový vzor

Správny výber štýlu

Čím viac rôznych dekorácií je, tým rozmanitejšie a atraktívnejšie sú dekorácie na stôl! To vám dáva veľkú slobodu experimentovať s dekoráciami stolu, vyjadrovať sa alebo jednoducho odrážať tendencie a prírodné javy. Na stole je teda často menej!

Nie je potrebné navrhovať preplnený stôl. Ak nepoužijete príliš veľa dekorácií, získate možnosť byť kreatívni vo farbách a tvaroch.

Váš stôl tak môže pôsobiť veľmi minimalisticky. Jednoduché a vecné dekorácie môžu byť tiež skutočne fascinujúce! Nerobte úplne bez akejkoľvek dekorácie! Farby a rastliny z interiéru je možné vyzdvihnúť a prezentovať na stole. Takže hlavné črty interiéru sú obohatené o dekoráciu stola. Geometrické objekty v čiernej alebo bielej farbe sú tiež perfektné na minimalistickú výzdobu stola.

Ak naopak chcete dosiahnuť krásnu škandinávsku eleganciu, potom by ste sa radšej spoliehali na jednoduché materiály a množstvo prírodných prvkov. Prvky z prírody, ako sú drevené disky, ako sú sklenené podložky alebo lesné rastliny v moderných vázach, nádherne okorenia jednoduchú výzdobu stola. Eukalyptus je na tento účel skvelý. S malými akcentmi dokonale uvoľníte svoju funkčnú výzdobu stola!

Stôl s dramatickým vzhľadom

ozdobte stôl farba kontrasty krásne kvety

Koordinujte riad a príslušenstvo

stolný dekoračný riad elegantné farby elegantné nápady na zdobenie

Použitie správnych prvkov na vytvorenie krásneho obrazu

Vaša výzdoba stola by bez niekoľkých doplnkových prvkov pôsobila akosi neúplne. Kvety sú klasikou na každom stole. Čerstvú dekoráciu stola môžete vždy zvážiť, samozrejme v závislosti od sezóny! Nezabudnite však, že vázy sú skvelými pútačmi pozornosti na stole aj bez kvetov!

Obrus ​​je dôležitou súčasťou dekorácie stola. Ak sa napríklad nemôžete nabažiť kvetov, zaobstarajte si obrus s takým vzorom. Často je však obrus aj neutrálnym povrchom riadu a dekorácií.

Vneste na jedálenský stôl svieži nádych!

stôl zdobiaci bielo zelenú kombináciu

Skombinujte riad správne! Často je to pekná dekorácia na stole! Napríklad naukladané taniere vyzerajú skvele na pravom obruse! Jednotlivé kúsky by mali rozhodne spolu ladiť. Príbor môžete tiež ozdobiť šnúrkou.

Obrúsky tiež hrajú hlavnú úlohu na každom stole! So správnym modelom dosiahnete požadovaný cieľ. Našťastie je na výber toľko skladacích možností, že sme si istí, že nájdeme to pravé pre vás! Vyrobené z papiera alebo látky a v rôznych tvaroch, ako sú listy, motýle a vrecká na príbor, je tu niečo pre každý vkus a každú príležitosť!

Nechajte svojej kreativite voľný priebeh pri zdobení stolu!

jedlá na zdobenie stola broskyňová farba exotické prvky

Jednoduché vzory môžu tiež spôsobovať senzáciu na jedálenskom stole!

stolová ozdoba prúžky látkových obrúskov

Farby hrajú obrovskú úlohu

Na začiatku je lepšie určiť farbu dekorácie vášho stola! Dekorácia stola má vplyv na náladu a chuť do jedla, takže farby majú veľký význam. Tmavšími farbami môžete vytvoriť väčšiu eleganciu a ak chcete povzbudiť apetít svojich rodinných príslušníkov a hostí a rozveseliť im náladu, potom sú vhodné veselé a farebné odtiene. Fialová a zelená alebo napríklad svetlo modrá a mätová zelená sú v tomto prípade skvelými farebnými kombináciami!

Pastelové farby sú tiež pekným nápadom pre moderné dekorácie stolu. Tieto je možné kombinovať s modernými prvkami a dosiahnuť nádherný vzhľad!

A pokiaľ ide o správnu kombináciu farieb, antracitové obrúsky a biele taniere spolu skvele ladia! Tmavé obrusy a biele riady tiež vytvárajú skvelé farebné kontrasty.

A ak sa rozhodnete stôl navrhnúť vo farbách prírody, okoreňte ho drobnými farebnými akcentmi!

Objektivita a jednoduchosť vyvoláva skutočnú fascináciu!

zdobenie stola farby kombinujú malé akcenty

Dekorácia stola s minimalistickými prvkami

stôl zdobiť farebný kontrast sivé obrúsky

Špeciálne príležitosti si vyžadujú aj špeciálnu výzdobu! Vždy si sadnite na pekne prestretý stôl! Pretože takto vo veľkom určujete atmosféru pri obede alebo večeri. A tým je jedenie a stretávanie sa príjemnejšie! Doprajte si chutný obed alebo večeru a zabavte sa s rodinou a priateľmi!

Vďaka tmavším odtieňom bude jedálenský stôl pôsobiť elegantnejšie

stôl zdobiť tmavé štýlové nápady na deco

Ozdoby na stôl majú vplyv na náladu!

stôl ozdobiť farebný vzor modré okuliare

ozdobte stôl jemnými akcentmi ružovej

stôl zdobenie nápady na záhradnú párty rustikálny štýl

stôl zdobiaci sivý obrus biele riady

vyzdobiť stôl určiť základnú farbu

Dekorácie na stôl môžu byť rustikálne a zároveň také útulné!

ozdobte stôl drevený stôl prírodnou farbou

ozdobte stôl bohatou kvetinovou výzdobou čierne taniere

stôl vyzdobiť romantické nápady svetlé farby

stôl vyzdobiť rustikálne nápady záhradná párty

ozdobte stôl rustikálnym jedálenským stolom čerstvé nápady na deko

Bez zbytočných dekorácií na stôl …

ozdobte svoj stôl štýlom

stôl zdobí biely obrus svieže zelené akcenty

stôl zdobiť biely obrus rastliny čerstvé

stôl ozdobte biele obrusy zelené listy

vyzdobiť stôl záhradná párty organizovať čerstvé, samozrejme

Spoľahnite sa na prirodzenosť …

ozdobte stôl prírodnou atmosférou

stôl zdobia červené pruhy

stôl ozdobte štýlovými farebnými doplnkami

ozdobte stôl a vytvorte vianočnú atmosféru

Vytvorte na stole sviatočnú atmosféru!

stôl vyzdobiť bohatý nábytok v štýle deco