Navrhovanie kúpeľne – čerstvé nápady a aktuálne trendy

Každý má svoje ranné rituály, bez ktorých nie je možné začať deň dobre a uvoľnene. Ráno trávime veľa času v kúpeľni. Z tohto dôvodu je pri plánovaní a zariaďovaní kúpeľne mimoriadne dôležité zvážiť niekoľko bodov.

čerstvé nápady a aktuálne trendy vytvárajú kúpeľňu

Správne osvetlenie

Pri zarovnávaní kúpeľne sa často volí menej presvetlených strán domu. Aj keď sú obývacia izba a kuchyňa väčšinou orientované na juh a / alebo západ, kúpeľňa sa veľmi často nachádza na severnej strane, preto sa v kúpeľni uistite, že máte veľké okná, ktoré prepúšťajú do miestnosti veľa svetla. Zvedavých očí sa báť nemusíte. Dnes existujú rozmanité a elegantné riešenia spoľahlivej ochrany súkromia, aby ste už v kúpeľni nemuseli stavať iba malé „kukátka“ na vetranie. Prirodzené svetlo vytvára priateľskú atmosféru, zvyšuje náladu a znižuje účet za elektrinu.

Moderný softvér pre plánovanie kúpeľne optimálne využíva každý dostupný centimeter štvorcový. Dôležité v nájomných bytoch: Dávajte pozor na existujúce pripojenia. Pri konverzii majte na pamäti, že sa môžu potrubia upchať a vy s nimi Čistenie odtoku treba sa dostať k spojom.

Vytvorte útulnú atmosféru

Trendom v kúpeľni je bezbariérový sprchovací kút. Výsledkom je, že aj malé kúpeľne pôsobia väčším dojmom a nielen v starobe človek ocení kúpeľňu bez bariér. Na vrchole zoznamu prianí pri plánovaní kúpeľne je zvyčajne dažďová sprcha alebo dažďová sprcha, ktorá bola predtým známa iba z luxusných hollywoodskych viliek. Trochu luxusu ale patrí aj do vlastnej kúpeľne, pretože z kúpeľne sa čoraz častejšie stáva útulná wellness oáza. To zaisťuje aj vhodná dekorácia sviečkami a obrázkami. Ak nechcete do kúpeľne umiestňovať fotografie s rámami na obrázky z obavy, že by vám vlhkosť mohla ublížiť, môžete použiť aj štýlovú fototapetu alebo veľkoformátové akrylové potlače. Tropický karibský nádych, skutočný pocit dažďového pralesa alebo jednoducho roztomilá zlatá rybka sa dajú zrealizovať behom chvíľky.

Zodpovedajúce dlaždice

Rozhodnutie, ktoré dlaždice by mali zdobiť kúpeľňu, je zásadné, a preto nie je vždy ľahké. Veľká dlažba alebo malá mozaika? Prírodný kameň alebo farebné keramické dlaždice? Možnosti sú takmer neobmedzené. Nechajte si poradiť odborníkom a vysvetlite rôzne verzie. Pamätajte si: kúpeľňa nie je úplne prepracovaná každých päť rokov. Ak siahnete po jemných tónoch pre dlaždice a farebných akcentoch pre doplnky a dekorácie, väčšinou sa nemôžete pomýliť. Výsledkom je harmonický pocit priestoru a vaša kúpeľňa sa vám bude páčiť ešte mnoho rokov.