Otvorená sprcha je elegantná a má mnoho výhod

vstup do sprchy kúpeľňa nastavená sprcha steny sklo

Aké sú výhody prechádzky v sprche

Podľa prieskumu FORSA bolo 76 percent Nemcov za viac pohodlia vo vlastných stenách koniec. Toto by sa nemalo zastaviť pri dverách do kúpeľne. Bezdrôtové sprchy sú v posledných rokoch hitom, pokiaľ ide o obnovu kúpeľne.

To, čo bývalo vyhradené pre osoby s vysokými príjmami, je teraz dostupné pre priemerného Nemca.

sprchovací kút s voľne stojacou vaňou

Bezbariérová sprcha ponúka mnoho výhod a zväčšuje vašu vlastnú kúpeľňu. V ideálnom prípade je nainštalovaný hneď, ako sa presťahujete do novej budovy. Súčasne je možné do kúpeľne nainštalovať podlahové kúrenie, ktoré zaisťuje trvalo príjemnú klímu v miestnosti a teplé nohy skoro ráno..

Bezbariérové ​​sprchy sú bezbariérové ​​sprchy. Môžu byť inštalované priamo na dláždenú podlahu alebo majú ako základ veľmi plytkú vaňu. Steny sú často celé zo skla. Sklo s potlačou, ako v sprchovacích boxoch z Sprchový majster, v tomto prípade prináša špeciálny pútač očí. Namiesto skla sa mnohí spoliehajú ako na hranicu na dve tehlové a obkladané steny. Dvere nie sú úplne nevyhnutné, ale zvyčajne sú tiež vyrobené zo skla. Sprchy ohraničené stenami sa ľahšie udržiavajú v čistote. V prípade sklenených spŕch je vhodné odstrániť tabule gumovou chlopňou po každom sprchovaní. Bezbariérové ​​sprchy so sklenenými stenami sú ideálne do menších kúpeľní. Vďaka nim sa miestnosť zdá byť väčšia a neblokuje prirodzené svetlo, ktoré svieti z okna.

bezbariérový prístup kúpeľňa so sprchovacím kútom a rohovou vaňou

Ak staviate sprchu od nuly, môžete si naplánovať jednu alebo dve malé odkladacie plochy pre sprchový gél a šampón priamo v zadnej stene, aby sa neskôr nemusela pripevňovať žiadna vonkajšia polica. V podlahe sprchy na stene je zabudovaný malý drenážny kanál, ktorý obsahuje integrované sitko na vlasy, a preto sa ľahko čistí. Ak sa rozhodnete pre dlažbu, v ideálnom prípade zvoľte protišmykovú dlažbu, najmä ak v domácnosti žijú menšie deti alebo starší ľudia. Aj keď sa vďaka tmavým obkladom kúpeľňa zdá menšia, sú ideálne ako podlaha pre sprchové kúty, pretože ich tmavé spoje sú menej náchylné na zmenu farby..

bezbariérová kúpeľňa vybavená sprchovým kútom

Práva na obrázky:

Obrázok 1 – Flickr DAVINCI_Fachwerkhaus (12) davinci dom 2 CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené

Obrázok 2 – Flickr DSC_2279 Uhlová vŕtačka CC BY-SA 2.0 Niektoré práva vyhradené

Obrázok 3 – Flickr Travertínová vaňa a sklenená sprcha Projekty Sitka CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené

Obrázok 4 – Flickr sprchovací kút s rohovou lavicou pridať CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené