13 spôsobov, ako dosiahnuť, aby strop vyzeral vyššie

 rustikálny dizajn stropu spálne do dreva

Vďaka vysokým stropom miestnosť vyzerá väčšia

Máte príliš nízky strop? Možno sú priemerní, ale chcete, aby vyzerali vyššie? Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako vytvoriť túto narážku. Varujeme vás: niektoré rady sa zdajú byť úplne rozporuplné.

Je to však preto, že sa týkajú rôznych typov priestorov. Ak ale čítate a máte na mysli vlastnú prikrývku, potom nájdete tie správne tipy pre seba.

Nápady na dizajn s vysokým stropom

dizajn s vysokým stropom, biele červené akcenty

1. Architektonický prístup, vďaka ktorému sa dizajn stropu zdá byť vyšší.

Rustikálna kuchyňa

Tradičný kuchynský stropný drevený trám

Ste fanúšikom industriálneho štýlu alebo odhalených rúrok? Rozbúši sa vám pri týchto druhoch prvkov? Hrubý strop takýto dojem nielen posilní, ale bude pôsobiť aj dojmom vyššieho prevedenia stropu.

2. Používajte hrdzavé svetlá

So zhrdzavenými svetlami

vstavané nápady na dizajn stropného osvetlenia

Všetko, čo pochádza z príliš nízkeho stropného dizajnu, ako napríklad tieto stropné svetlá, spôsobí, že strop bude pôsobiť nižšie a miestnosť bude menšia. Sú to stratené cenné palce. Namiesto toho by ste mali nainštalovať vstavané svetlá, ktoré zaberajú miesto iba v samotnom strope. Alebo zabudnite na stropy a zamerajte sa na nástenné svetlá.

3. Odstráňte luster

Žiadne lustre

moderné kreslo do obývačky so zeleným kreslom

Tu sú proporcie kľúčové. Orezanie a filety majú schopnosť vyčnievať zo stropu. Ak je to už nízke, určite to nie je výhoda. Pásy môžete vyrobiť v rovnakej farbe ako strop. Takto vytvoríte narážku na ďalšiu výšku.

4. Maľujte strop na bielo

Biely dizajn stropu

biely stropný dizajn jednoduchá obývačka

To je vždy prvá vec, ktorá vás napadne, keď sa povie deka. Deje sa to z dobrého dôvodu. Biela v dekorácii rozjasňuje a zvýrazňuje. To znamená, že dizajn stropu je vizuálne zvýšený. Ak nechcete siahnuť po čisto bielej, potom by ste mali zvoliť aspoň odtieň, ktorý je svetlejší ako vaše steny.

5. Maľujte kus stien rovnakou farbou ako dizajn stropu

Modrý dizajn stropu

rustikálny strop dreveného čela v spálni

Tento prístup k učeniu mení vnímanie hraníc stropu a pridáva niekoľko psychologických palcov.

Lesklý dizajn stropu

  1. lesklý stropný luster s jedálňou
  1. Lak s vysokým leskom

Odraz svetla a predmetov miestnosť vylepší a presvetlí. Ak to chcete urobiť dramaticky a pri návrhu stropu sa rozhodnúť pre zrkadlový lesk, celá miestnosť sa bude zdať nekonečná. Odrazí sa v nej celá miestnosť.

Stropný dizajn s matným povrchom

origenelle stropný dizajn nápady do obývačky farby

  1. Matný povrch

Vďaka matným horným vrstvám strop prakticky zmizne. Defekty a nevýhody zmiznú a pozornosť sa zameriava na samotnú miestnosť.

Vertikálne pruhované v čiernej a bielej farbe

pruhovaná stena v čiernobielom dekore

  1. Zvislé pruhy na stene

Čokoľvek, čo upúta vaše oko, čo by určite bolo v prípade zvislých pruhov, spôsobí, že strop bude pôsobiť vyššie a miestnosť ako celok bude pôsobiť väčšia. Čím väčší je kontrast medzi prúžkami, tým lepší je efekt.

Vybavený nízkym nábytkom

svetlé farby v osvetlení obývačky

  1. Rozhodnite sa pre nízky nábytok

Keď sú vodorovné čiary nábytku nižšie než obvykle, klamete oko tým, že ľudia si myslia, že priestor je väčší, ako v skutočnosti je. Bonusom je, že aj výhľady na okná sú väčšie. Nábytok teda jednoducho neblokuje sklo.

Vertikálne polohovanie

dizajn obrazovky modré akcenty živé nápady

  1. Kusy umiestnite zvisle

Bez ohľadu na to, či ide o knižnice vysoké o miestnosti alebo zarámované predmety na stene, pri vertikálnej inštalácii bude miestnosť pôsobiť vyššie a bude ťahať oko nahor..

Vysoké okenné dekorácie

obývacia izba veľké okná nábytok osvetlenie

  1. Vložte okenné dekorácie

Ak sa pozriete na závesy, naše oči automaticky prirovnajú ich veľkosť k oknám. V prípade veľkých závesov by sa tiež okno zdalo vyššie.

Miestnosť tak môžete opticky zväčšiť a presvetliť.

Rustikálna spálňa

rustikálny drevený strop spálne

  1. Vynechajte festivalové dekorácie

Odhalením okien bude miestnosť pôsobiť oveľa väčšia. To je ten istý efekt, ktorý človek má s dizajnom klenutého stropu. Myslíte si, že máte viac priestoru, keď nie.

Veľké zrkadlo

veľké podlahové zrkadlo, stolná lampa do spálne

  1. Použite okná

Opäť, pokiaľ ide o štýlový dizajn vašej miestnosti, chcete integrovať veci, ktoré odrážajú seba alebo svetlo. Zrkadlá nielenže poskytujú viac svetla, ale tiež zaisťujú, že povrch je väčší, ako v skutočnosti je. Zrkadlo zavesíte na stenu a opriete oň, aby ste dosiahli požadovaný efekt.