22 nápadov na dizajn pre život s prírodným kameňom

Prírodný kameň ako udržateľný stavebný materiál, ktorý „zelenému svedomiu“ nielen prospieva, ale vás tiež pozýva na rozmanité a štýlové možnosti dizajnu. Tu ukazujeme 22 skvelých nápadov, ktoré je možné implementovať v interiéri aj exteriéri pomocou elegantného kameňa.

Nápady moderného dizajnu: menej je viac!

Napätie: prírodný materiál sa stretáva s puristickým dizajnom. Príjemný kontrast!

Menej je tu jednoznačne viac: Podlaha z prírodného kameňa tvorí hrejivý základ v tejto miestnosti, ktorá vás pozýva na dobré akcenty: Pohovky LeCorbusier s tmavou kožou, chrómom a bielou stenou z pohľadového betónu vytvárajú atraktívny kontrast..

dizajnové nápady-žiť-s-prírodným-kameňom-obývacou izbou-dlažbou

Symfónia prirodzenosti, ktorá sa javí ako skutočne moderná: Dlaždice z tmavej bridlice ako základ kuchynského dizajnu v bielej farbe. Masívny drevený stôl a individuálne farebné akcenty dodávajú tejto kuchynskej obývačke očarujúci, prirodzený nádych.

dizajnové nápady-na bývanie-s-prírodnou-kamennou-podlahovou-kuchyňou

Purizmus je obzvlášť dôležitý pri veľkoformátových bridlicových dlaždiciach! Jemný antracit pripravuje podlahu na dizajn obytného priestoru, ktorý pohladí oko a pozýva vás cítiť sa dobre. Obklady na stenu z prírodného kameňa a šikovne integrované drevené prvky dodávajú tejto miestnosti konečnú úpravu.

dizajnové nápady pre život s podlahou z prírodného kameňa

Čistá oáza pohody: nápadná bridlica miluje jasné farby! Vďaka tomuto kúpeľu chcete relaxovať vo vnútornom wellness centre. Typický bridlicový povrch sa nielen dobre cíti, ale zaisťuje aj príjemne teplý pocit, najmä v kombinácii s podlahovým vykurovaním, a to aj pri chladnejších teplotách..

dizajnové nápady-žiť-s-prírodným-kameňom-kúpeľňovými obkladmi

Vaša vlastná kuchyňa je kreatívny hotspot a komunikačné centrum v jednom. Lesklá biela predná časť kuchyne a veľmi čistý obytný súbor majú prirodzený náprotivok vďaka homogénnemu sfarbeniu týchto bridlicových dlaždíc..

design-nápady-na-bývanie-s-prírodným kameňom-moderná-kuchyňa

Stálezelený dizajn medzi možnosťami dizajnu, ktorý je tak jednoduchý, ako aj geniálny: čiernobiely kontrast. Okrem tohto minimalistického dizajnového triku táto kúpeľňa žije z kontrastnej povrchovej štruktúry rovnomerného, ​​veľmi zamatového vápenca a silne štruktúrovanej bridlice. Vďaka tomu bude miestnosť pôsobiť väčšia a priestrannejšia.

dizajnové nápady-bývať-s-prírodným kameňom-moderná-kúpeľňa

Kúzlo zdanlivo nedokončeného: industriálneho štýlu

S jasnou preferenciou USA a priestorovou veľkorysosťou bola táto štúdia navrhnutá s veľkoformátovými tmavými bridlicovými dlaždicami. Prírodné tóny tu korešpondujú s dokonale nedokonalým industriálnym štýlom, ktorý pripomína podkrovie alebo továrenskú halu.

design-nápady-na život-s-prírodným-kameňom-betónom-dlažbou-podlahou

Severská povaha: žije ako v Škandinávii

Táto kuchyňa by mohla pochádzať z katalógu nábytku vo veľkom škandinávskom obchode s nábytkom: škandinávsky životný štýl žije z jasných foriem a dokonale ovláda rozsah dizajnu s prírodnými materiálmi. Táto silne štiepaná bridlicová podlaha je dokonalým doplnkom severného štýlu.

dizajnové nápady-na bývanie-s-prírodným kameňom-vonkajšia kuchyňa

Deluxe a extravagantné: klasické bývanie

Nadčasový, obzvlášť kvalitný a ušľachtilý: klasický štýl bývania vďaka svojmu nadčasovému vzhľadu prevyšuje krátkodobé trendy. Extravagantné živé sny sa stávajú skutočnosťou, najmä ak sú kombinované so zakalenou štruktúrou mramorových dlaždíc.

dizajnové nápady-žiť-s-prírodným-kameňom-dlažbou

Dolce Vita: príjemná stredomorská atmosféra?

Ľahká dovolenka vo vlastných štyroch stenách! Každý, kto stratil srdce v stredomorskom štýle bývania, nájde ideálny „stavebný materiál juhu“ s ľahkými, krémovými travertínovými dlaždicami: Pridajte niekoľko slnečných farebných akcentov, južanských rastlín a ratanového nábytku – hotovo:

Travertínové dlaždice (Finca Mallorca)

Vkus ako v Taliansku sa dá samozrejme vykúzliť aj na vašej vlastnej terase: vzor kladenia rímskej asociácie je obzvlášť obľúbený pre vonkajší dizajn na príklade južnej Európy. Dômyselné usporiadanie rôznych formátov panelov vytvára vzrušujúci vzorec, ktorý vyjadruje uvoľnenosť a radosť z života:

dizajnové nápady pre život s prírodným kameňom vytvárajúce vonkajšiu plochu

Niečo exotické, prosím!

Prirodzene krásna podlaha môže byť atmosférickým základom pre váš vlastný obľúbený životný štýl a individuálne akcenty.

Táto kúpeľňa bola navrhnutá s ľahkými travertínovými dlaždicami v orientálnom štýle. Zlaté prvky a drevené prvky zdokonaľujú prirodzený vzhľad a jasná signálna farba na stene sa stáva efektným striekaním farieb:

dizajnové nápady-žiť-s-prírodným-kameňom-kúpeľňovými obkladmi

design-nápady-na-bývanie-s-prírodným kameňom-obývačka-dizajn

Rustikálna láska: vzhľad vidieckeho domu

Koncept, ktorý inšpiruje: Rustikálne dlaždice a jemné staré drevo stropného obloženia a priestranné umývadlo idú ruka v ruke vo farbe a podčiarkujú rustikálny nádych tejto kúpeľne. Špeciálny pútač pozornosti: voľne stojace umývadlá z masívu prírodný kameň. Tu (takmer) je všetko čistá príroda!

design-nápady-na život-s-prírodným-kameňom-drevenou-čiapkou-podlahou

Nemusí to byť vždy vysoká vysokohorská túra! Čistá romantika chaty je možná aj vonku vo vašej vlastnej záhrade. Prírodné travertínové panely a vonkajší nábytok z masívneho dreva poskytujú nádherný výhľad na rakúske Alpy. Špeciálny dizajnový prvok: sivé kĺby dodávajú tomuto veľmi prirodzenému farebnému obrazu jemný moderný nádych.

nápady na dizajn-žiť-s-prírodnou-kamennou-záhradnou-myšlienkou

„Vyliezli na strechu“: strešné terasy z prírodného kameňa

Priaznivci záhrady a milovníci prírody sa taktiež nemusia zaobísť bez vlastného súkromného útočiska v mestských častiach. Trend smeruje k strešnej terase. Pretože aj vo vysokých výškach sa dá žiť nádherne blízko prírody.

Tí, ktorým sa páči jemná, si zamilujú žulovú podlahu v trendovej sivej farbe! Táto strešná terasa zaujme decentnou podlahovou krytinou, ktorá svoj charakter rozvíja iba v kombinácii s diskrétnym vonkajším nábytkom a dobre umiestnenými farebnými akcentmi:

design-nápady-na život-s-prírodným-kameňom-terasou-design

Dobrý pocit, ktorý táto strešná terasa prináša, je možné nielen vidieť, ale doslova cítiť: bridlicové škridly v charakteristickom tmavom antracitovom kontraste s bielou fasádou domu a ponúkajú štýlové a prirodzené prostredie pre elegantný záhon a diskrétny záhradný nábytok. Tu môžete pod markízou dobre vydržať:

dizajnové nápady-žiť-s-prírodným kameňom-betónom-dlaždicami

Vytvorte dvor: vnútorný dvor a zimná záhrada s kúskom

Kedykoľvek sa vnútri alebo vonku rozostrí, objavia sa úplne nové životné koncepty a vzrušujúce nápady. Rustikálne travertínové platne orámované štrkom Rhine sú rámom tejto zimnej záhrady, ktorá hravo kombinuje prírodu a modernú architektúru. Sklo, kameň a čisté línie tu tvoria harmonický celok.

dizajnové nápady-žiť-s-prírodným-kameňom-štrkom-prírodnými kameňmi

Vnútorné nádvorie môže byť navrhnuté tak nádherne: travertín s povrchom, ktorý je veľmi blízky prírode, svieže kvety v kvetináčoch a moderný vodný prvok z betónu a lesklej ocele vytvárajú atraktívne celkové prostredie, vďaka ktorému si chcete oddýchnuť.

design-nápady-žiť-s-prírodným-kameňom-záhradou-zdrojom vody

Ponorte sa: bazény, o ktorých sa vám sníva

Slnečne žlté a jemné, ľahké letné tóny ako rám pre malý, jemný bazén snov: Vďaka svojmu prirodzenému charakteru a svetelnej hre farieb v svetlých pastelových tónoch tieto pieskovcové dosky stavajú bazén a záhradu na stredomorské svetlo:

dizajnové nápady-žiť-s-prírodným-kameňom-záhradnou-bazénou-dlažbou

Vaše vlastné malé finca na Malorke? Prečo potom, keď si túto zvláštnu atmosféru môžete ľahko priniesť doma do svojej vlastnej záhrady? Tieto ľahké travertínové dosky harmonicky spájajú bazén a dom v štýle finca a povzbudzujú chuť na dlhé, mierne letné večery alebo párty pri bazéne v záhrade:

dizajnové nápady-pre-bývanie-s-prírodným kameňom-vonkajší nábytok

Ochlaďte sa v prírode s fantastickým výhľadom: nekonečný bazén to umožňuje! Pocit priestrannosti tu obklopujú ľahké travertínové dosky, nevtieravý záhradný dizajn so štrkovským porastom a základné geometrické tvary terasy, záhrady a strešnej krytiny. Šik!

design-nápady-žiť-s-prírodným kameňom-mimo-oblasti

Útulný: krbová vata s kameňom

Chladné dni a zlé počasie môžu byť také pekné: Maznajte sa pri šálke čaju pred krbom. Veľkorysé škridlicové škridle antracitovej farby sú základom tohto krbu v zmenšenom prevedení. Praktické: Krbová polica je tiež vyrobená z prírodného kameňa a uchováva teplo krbu rovnako dobre ako kachle z prírodného kameňa. Teplo všade naokolo zaručené!

dizajnové nápady-na bývanie-s-prírodným kameňom-obývačka-krb

Ako vidíte: V kombinácii s inými prírodnými materiálmi, priemyselnými stavebnými materiálmi a množstvom kreativity ponúka prírodný kameň (takmer) neobmedzenú škálu prevedení, ktoré necháva priestor fanúšikom dizajnu, puristom a kreatívnym mysliam..

Obrázky s láskavým dovolením: www.jonastone.de