Ako si vybrať správne rolety do okien

 vaňa dizajnová vaňa roolos žltá

Štýlové rolety prinášajú farby

Ako rozlišujete rolky žalúzií? Je to podľa mňa to isté, ale prvá je teplejšia a útulnejšia verzia druhej.

Rolety sú vyrobené z tvrdých materiálov, ako je drevo alebo hliník, a žalúzie sú vyrobené z ľanu, bavlny a všetkých možných variácií prírodných horúčok..

Rolety majú tiež krídla alebo lamely, ktoré sa otvárajú, aby ste mohli ovládať množstvo svetla, ktoré vstupuje dovnútra. Rolety, na druhej strane, je možné spájať iba nadol a hore.

Roleta je nádhernou ozdobou okna

spánková pláž inšpirácia zelené farby

Chceme sa spoločne pozrieť na niektoré rôzne typy roliet? Staromódne roletové kazety sa stále používajú veľmi často. Vo väčšine prípadov je materiál pripevnený k dreveným hmoždinkám a má pružinový mechanizmus na ťahanie hore a dole.

Vždy bolo pre mňa akýmsi tajomstvom, ako to dosiahnuť, aby to fungovalo. Zdá sa, že majú na všetko svoj vlastný názor. Jedna vec je však nakoniec jasná: sú to praktické a lacné možnosti, ktoré v mnohých prípadoch fungujú veľmi dobre.

Teplá farebná schéma

súčasné nápady do obývačky roletové sedacie súpravy

Rolety by mohli byť jednoduchým doplnkom za závesmi. To poskytuje nielen dodatočnú ochranu súkromnej oblasti, ale aj štýlový vzhľad okna. Niekedy sa mi obzvlášť páči lemovaný a zubatý okraj na okeniciach a to, že sú nakreslené drôtom.

Originálny dizajn a materiály

nápady súčasnej obývačky krásna roletová sedačka

Rolety mohli byť vyrobené z rôznych a veľmi zaujímavých materiálov. Ukazujú rôzne úrovne transparentnosti, čo poskytuje zásadnú dekoratívnu správu.

Rímske rolety

moderné sedacie súpravy v modrej farbe

Rímske rolety sú oveľa prítomnejšie ako jednoduchý variant. Na obrázku tu rozoznávame presne také. Je zaujímavé, že neboli pripevnené k hmoždinkám. Skôr sú upnuté do veľkých okenných rámov. Získate tak pekný vzhľad na mieru. Takéto okná môžu byť vyrobené z takmer akejkoľvek tkaniny, ktorá je vhodná aj pre záclony. Investícia teda závisí od vás.

Elegantná roleta v kuchynskom výklenku

tradičná kuchynská skrinka roleta

Tiež ste si zamilovali elegantný vzhľad? Nedajte kuchynskému výklenku veľké kúzlo?

Relaxačná rímska roleta

nápady na dizajn obývačky kreslo drevená stolová skrinka

Uvoľnené rímske rolety symbolizujú ležérny vzhľad. Sú štýlové, ale aj neformálne a jednoduché. Nepresný štýl dodáva oknám jemný uzavretý vzhľad. Keď sú žalúzie navrchu zviazané, centrálna časť sa mierne nakloní nadol a sieťový materiál sa spojí v pekné zväzky. Znie to dobre, však? Ale v skutočnosti je dosť ťažké vytiahnuť tieto rolety hore a dole bez toho, aby ste s týmito zväzkami zápasili. Ak sa vám páči vzhľad, mali by ste si uvedomiť, že tvary sú nepohyblivé a menej operatívne.

Štýlová jedáleň

eklektická jedáleň veľký roletový jedálenský stôl

Nižšie vidíme ďalší variant rímskych roliet. Avšak tu má človek horizontálne záhyby rovnakej veľkosti. Keď sú hore, nevyzerajú veľmi inak ako bežné rímske rolety.

Horizontálne záhyby

nápady na dizajn spálne zlaté akcenty roleta

Keď sú však na dne, záhyby dodajú veľa textúrneho vzhľadu a silného vizuálneho záujmu. Vďaka horizontálnej orientácii je ich pohyb rovnako ľahký ako detská hra.

V tvare bubliny

tradičné obývacia izba rozkladacie kreslo roletový krb

Teraz sa pozrime na tretí variant rímskych roliet. Majú vzhľad bubliny. Môže to byť jedna alebo viac častí, ako môžete vidieť na príkladoch tu.

Vidiecka kuchyňa

vidiecka kuchynská skrinka stolný riad

Rolety môžete namontovať na dosku alebo zavesiť na krúžky. V druhom prípade vyzerajú rovnako ako krásne mraky. Vytvárajú jemný a romantický vzhľad.

Balóny s krabicovým záhybom

moderná kúpeľňa s vaňou so žalúziami

Tu zažívame formu balónov s krabicovými záhybmi medzi nimi. Takto zažijete štruktúrovaný vzhľad.

Slepo a záclona dohromady

tradičná rozkladacia posteľ do spálne

… Ale v tomto prípade ľahké, doštičky tenké látky dosiahli jemný a relaxačný vzhľad. Tu môžete vidieť, že rolety sa dajú úžasne použiť spoločne so závesmi. To chráni súkromnú oblasť a obohacuje textúru.

Rakúsky variant

klasický obývacia izba klasický nábytok

Tu vidíme takzvaný rakúsky variant. Látky spadajú do radu nafúknutých girlandov, ktoré vytvárajú zvislé volániky. Keď ich zdvihnete, vytvoria plné obláčiky. Ak ich necháte spadnúť, zažijete naberaný, elastický efekt. Tento štýl funguje skvele s priehľadnými a veľmi ľahkými tkaninami.

Látkové dáždniky

nápady na dizajn obývacej izby kreslo sklenený stôl krb obrazy

Látkové clony je možné ľahko pripevniť k neštandardným a zakriveným oknám. To je ďalší dôvod, prečo by mali byť rolety vo vašom zozname okien prioritou.

Máte jednu alebo viac miestností, kde sa dobre hodia rolety? Ak áno, dúfame, že dnešné návrhy pomohli.