Anglický vidiecky štýl – dôležité vlastnosti a praktické tipy

Dobrá výchova a anglický aristokratický štýl v interiéri

Keď hovoríme o etnických štýloch v interiérovom dizajne, často chápeme niečo exotické. V skutočnosti sa tu dajú počítať aj národné štýly, ako napríklad anglický.

Rovnako ako britská kultúra je bežná po celom svete. Anglický štýl je formovaný vlastnou tradíciou na ostrove, ale nesie aj znaky všetkých kultúr, s ktorými prišiel do kontaktu počas kolonizácie. Tvarovo tiež nesie znaky mnohých umeleckohistorických epoch. Anglický štýl to však všetko ukazuje svojim spôsobom. Je veľmi luxusný, niekedy arogantný a zároveň zdržanlivý.

Typický interiér v štýle anglického vidieckeho domu

Doterajší popis je dosť všeobecný a nechceme si vás s týmto mýliť. So všetkými rozsiahlymi vplyvmi a rozhraniami anglického štýlu s ostatnými je to úplne možné. Tu je opis typickej miestnosti zariadenej v anglickom štýle. Máme pohovku Chesterfield, krb, knižnicu kníh, bohaté nuansy na stenách, nábytok z tmavého dreva, látky a tapety s kvetinovým vzorom. Máte perfektnú náladu na ústup a premýšľanie o intelektuálnych témach, ako sú história, kultúra a filozofia.

Anglický štýl vidieckeho domu jednoducho znamená čistú útulnosť

Jedáleň zariadená v anglickom vidieckom štýle krbom okrúhly jedálenský stôl komoda

Pohodlie v anglickom vidieckom štýle

Anglický štýl je pohodlný, ale svojim spôsobom. To dodržiava normy dobrej výchovy, rešpektu a konzervativizmu. O dobrom vkuse nesmie byť absolútne žiadna pochybnosť.

Farby v anglickom štýle

V anglickom štýle sa používajú hlavne veľmi tmavé farby a dominujú prírodné nuansy.

Typické sú hnedé, okrové, červené, terakotové, tmavozelené, zlaté, smaragdové. Pastelové a tlmené nuansy sú stále vhodné: béžová, mliečna, biela. Je dôležité kombinovať svetlé pozadie s tmavým nábytkom. Stáva sa to často, ale je možná aj nesprávna kombinácia. Vhodné sú aj vzory, línie a kvetinové vzory.

Materiály v anglickom vidieckom štýle

Rovnako ako vo väčšine luxusných štýlov, drahé drevo tiež zohráva vedúcu úlohu v nábytku. Sú vyrobené z duba, tmavého orecha a červeného dreva. Na dizajn steny môžete použiť drevené panely a na podlahu si v ideálnom prípade môžete vybrať keramické dlaždice s imitáciou prírodných materiálov. Vďaka nim môžete navrhnúť všetky miestnosti vrátane kúpeľne a WC. To je veľká výhoda, ak chcete dosiahnuť jednotný vzhľad.

Urobte svoju kúpeľňu útulnejšou, anglickým spôsobom

V anglickom vidieckom štýle je kúpeľňa vybavená mramorovou drevenou vstavanou vaňou

Anglický štýl je nepredstaviteľný bez tapiet s nádherným povrchom v červenej alebo zelenej farbe. Pod nimi sú steny spracované drevom. Zamat, hodváb, vlna, bavlna a ľan patria medzi ušľachtilé textílie, ktoré sa používajú na ozdobu. Na obklady nábytku sa používa prírodná koža.

Nábytok v anglickom vidieckom štýle

Nábytok musí pôsobiť veľmi rezervovane a klasicky. Sú mäkké a pohodlné, sú vyrobené z drahých materiálov. Na ich zakrytie sa používa kvalitná koža a ďalšie špičkové materiály. Počet nábytku vrátane malého nábytku, ako sú taburetky a príručné stolíky, by mal byť väčší. Pri navrhovaní je lepšie zdržať sa typickej minimalistickej tendencie. Mali by ste viac -menej cítiť, že miestnosť je zamknutá.

Nadčasové pohodlie práve včas na čaj

Konferenčný stolík do obývačky zariadený v anglickom štýle

Osvetlenie

Osvetlenie je skôr tlmené v anglickom štýle. Záclony a iné zábrany zabraňujú prílišnému vplyvu svetla v interiéri. Umelé osvetlenie je veľmi dôležité. Pochádza z lustrov a niekoľkých bočných a nástenných svetiel. Majú dekoratívnu aj funkčnú hodnotu.

Dekorácia v anglickom vidieckom štýle

Hlavným dekoratívnym prvkom v anglickom štýle je krb. Je bohato oblečený, pričom prírodný kameň sa používa predovšetkým z hľadiska materiálov. Dôležitú úlohu tu zohrávajú súvisiace atribúty – musia byť viditeľné a majú aj dekoratívnu hodnotu. Na individualizáciu miestnosti a tiež na pokračovanie rodinnej tradície, rodinné fotografie, porcelánové a krištáľové sochy sa vo výzdobe používajú ďalšie drobnosti.

Obrazy na stenách sú väčšinou akvarelové a olejové.

Na používanie tapisérií existuje veľmi prísne pravidlo. Drahé nájdete v jednoduchých a lacnejšie v pozlátených rámoch. Textilná výzdoba je v anglickom štýle obzvlášť dôležitá. Podlahy sú pokryté sýto sfarbenými kobercami. Na sedacom nábytku nájdete vankúše zo zamatu. Závesy sú bohato zdobené strapcami. Pre výzdobu sú dôležité aj predmety, ktoré sú typické pre poľovníctvo.

Kovový nábytok so zakrivenými prvkami a krištáľovými lustrami

anglický vidiecky štýl vybavenie spálne kovová sedacia súprava šatníková skriňa

Prečo je anglický štýl taký aktuálny dodnes??

Legitímnou otázkou by bolo, prečo taký prepracovaný, historický a z dnešnej perspektívy tak nepraktický štýl stále zostáva aktuálny?

Anglický štýl je obzvlášť populárny v luxusnom sektore a medzi ľuďmi, ktorí si vážia históriu a tradíciu. Takto chcete vyniknúť z „davu“. Niektoré prvky a nápady na interiérový dizajn sú tiež veľmi užitočné, keď sa presťahujeme do historického domu, pretože sa nám páči jeho interiérový dizajn a chceli by sme ho zachovať..

Čo sa môžeme naučiť z anglického štýlu pre akýkoľvek interiérový dizajn, je to, ako urobiť izbu elegantnou a zdržanlivou.

Moderný pohľad na anglický štýl interiéru

anglický vidiecky štýl sedačky z chesterfieldu biely kožený hlboký vlasový koberec sivý luster

Vzorové tapety sú pre tento štýl veľmi dôležité

anglický vidiecky štýl vybavenie spálne drevený nábytok vzor tapeta nočný stolík komoda

Zvlášť muži majú tendenciu zariadiť si štúdium v ​​anglickom štýle

Štúdia v anglickom vidieckom štýle domáca kancelária stôl drevené kreslo hlboký vlasový koberec

Znovu interpretovaná kúpeľňa v anglickom štýle

Zariadenie kúpeľne v anglickom vidieckom štýle Kúpeľňový nábytok drevená dlažba

Zariadenie kúpeľne v anglickom vidieckom štýle luxusné zlaté obklady do kúpeľne

anglický vidiecky štýl kúpeľňové zariadenie pruhované obklady stien vaňa

anglický vidiecky štýl kúpeľne nápady bývania obklady krištáľový luster márnosť pazúr noha vaňa

Dokonca aj chodba a schodisko sú oveľa luxusnejšie

Predsieň zariadená v anglickom vidieckom štýle s drevenými schodiskami

anglický vidiecky štýl chodby schodisko drevený kovový luster

Pastelové farby a biela do škôlky

Detská izba zariadená detskou izbou v anglickom vidieckom štýle

Rustikálna kuchyňa stimuluje chuť do jedla

Jedáleň v anglickom vidieckom štýle, dekorácia koláča, drevené stoličky, jedálenský stôl

Anglický vidiecky štýl dekorácie koláča rustikálny životný štýl okrúhly jedálenský stôl múdre stoličky

Shabby chic a anglický vidiecky štýl často idú ruka v ruke

kovová posteľ vo vidieckom štýle posteľná bielizeň jedálenský stôl jedálenský stôl rustikálne stoličky luster

Ratanové kreslo

Chýbať by samozrejme nemal ani kryštál a tepané železo

prestieranie v anglickom vidieckom štýle vinobranie riad na stenu zrkadlo krištáľový luster  anglický vidiecky štýl nápady do obývačky kovaný biely pohovkový konferenčný stolík