Byt ako zrkadlo duše: Ako môžete dať svojim štyrom stenám osobný nádych

Byt alebo dom je centrom života ľudí. Tu môžete byť tým, čím chcete, a nenechajte sa nikým prehovárať. Je to útočisko, kde si môžete oddýchnuť a nechať stresujúci každodenný život za sebou. Preto je dôležité mať zariadenie, ktoré vyhovuje vašej osobnosti. Vaši hostia by vás mali spoznať, keď prídete do svojho domu. V tomto mieste vám ukážeme, ako môžete svojim štyrom stenám dodať veľmi osobný nádych.

Byt ako zrkadlo duše 3

Zrkadlo osobnosti

Po prvé, pretože s tým nemôžete nič urobiť: Ak si myslíte, že váš byt ešte neodráža vašu osobnosť, ste na omyle. Nikto s tým nemôže nič urobiť Osobnosť a duša sú v zariadení vkráda sa aspoň trochu.

Je možné, že si vyberiete farbu steny, ktorá je založená na osobných preferenciách, alebo zvolený štýl nábytku, ktorý uprednostňujete. V mnohých rozhodnutiach, ktoré ste urobili vo svojom zariadení, sa ocitnete.

Napriek tomu je normálne, keď vznikne túžba urobiť svoje vlastné štyri steny ešte osobnejšími. Ale to nie je vôbec také ťažké.

Byt ako zrkadlo duše

Vneste do stien osobnosť

Ak napríklad chcete svojim stenám dodať väčšiu osobnosť, nič o vás nehovorí viac ako fotografická stena. Svoje obľúbené fotografie si môžete jednoducho vytlačiť, zarámovať a zavesiť na stenu. Ak však chcete vo svojich štyroch stenách vytvoriť skutočný pútač očí, máme pre vás ďalší tip.

Vyskúšajte takzvané vlastné tvary. Jedná sa o fotografické dlaždice, ktoré môžete pomocou magnetov pripevniť na stenu. Výhoda: Dlaždice si môžete naaranžovať, ako sa vám páči, a ľubovoľne ich vymieňať, čo skutočne oživí vašu fotostenu. Dlaždice sú k dispozícii v rôznych tvaroch, ako sú štvorce, kruhy alebo šesťuholníky, čo vám dáva veľkú voľnosť pri navrhovaní.

Byt ako zrkadlo duše 3

Jednoduchšou metódou pre vašu fotografickú stenu však môže byť aj obyčajná koláž. Ak to chcete urobiť, vytlačte si obľúbené fotografie, odstrihnite ich podľa veľkosti a prilepte ich na väčší list papiera. Celkom ho zarámujete a zavesíte na stenu.

Nábytok s príbehom

Ako už bolo spomenuté, výber vášho nábytku môže tiež veľa povedať o vašej osobnosti a odrážať vašu dušu. Najdôležitejšie je, aký typ nábytku si vyberiete. Ak sa spoliehate na použité alebo domáce veci, ktoré rozprávajú príbeh, je väčšia pravdepodobnosť, že budete mať kreatívnu osobnosť.

Nový, vysokokvalitný nábytok s dlhou životnosťou vám môže povedať, že kvalita je pre vás veľmi dôležitá. Máte obe nohy na zemi a viete, čo chcete. Aj keď vôbec nechcete začleniť žiadnu osobnosť, veľa to hovorí o vašej osobnosti, napríklad ak sa zaobídete bez fotografií, kotiev alebo spomienok na svoju minulosť.

Byt ako zrkadlo duše 4

Farby, ktoré zodpovedajú vašej osobnosti

Každý z nás má určitú obľúbenú farbu alebo obľúbené farby. Aby ste podčiarkli svoju vlastnú osobnosť vo svojom byte alebo dome, mali by ste tieto farby zakomponovať aj do interiéru. V závislosti od veľkosti, rozloženia a povahy vašich izieb by ste však mali venovať pozornosť niekoľkým bodom, aby boli skutočne útulné..

Uistite sa, že svoju obľúbenú farbu trochu prispôsobíte okolnostiam. Napríklad, ak máte radi fialovú farbu, ale miestnosť, ktorú chcete vymaľovať, je veľmi malá, mali by ste pracovať s pastelovým tónom, ktorý miestnosť nepreťažuje..

Väčšie miestnosti môžu používať výrazné a tmavšie farby. V malých miestnostiach by ste mali používať svetlé alebo tlmené farby. Prípadne môžete jednoducho nastaviť akcenty s malými farebnými plochami na stene.

Prejavte záujem o zariadenie

Aby ste podčiarkli svoju osobnosť, mali by ste ukázať, čo sa vám páči. Ak napríklad radi sledujete filmy alebo chodíte do kina, rámované filmové plagáty môžu byť skvelou ozdobou. Ak ste zanietení hraním na gitare, môže pútať pozornosť gitara na stene.

Len si mentálne prejdite svoje koníčky a záujmy. Určite nájdete východiská, ako tomu prispôsobiť svoju výzdobu vo svojom byte alebo dome.

Uprataný byt, uprataná myseľ

Ak sa nám nedarí, je často nemožné zabrániť tomu, aby sa to odrazilo na našich štyroch stenách a trochu sa ponorilo do chaosu. Tu však prevládajte určité interakcie. Nielenže máte vplyv na svoje okolie, ale aj okolie vás ovplyvňuje. Udržiavanie čistého a uprataného domova bude mať zase pozitívny vplyv na vašu pohodu a osobnosť. Skúste to.

Byt ako zrkadlo duše 2

Osobnosti sa dá len ťažko zabrániť

Je skutočne takmer nemožné zabrániť tomu, aby časť z vás natekala do zariadenia vášho domova. Ak vám to však nestačí, môžete to ešte viac zosobniť s fotografiami, farbami a svojimi koníčkami. Vždy sa uistite, že je všetko upratané a upratané, potom sa budete vo všeobecnosti cítiť pohodlnejšie.

Obrázok 1: unsplash.com, © Felicia Buitenwerf

Obrázok 2: Instagram.com, © ahoj plátno

Video: YouTube.com, © Detektív šťastia