Bývanie a zariadenie v etnickom štýle

Máte svet ako hosť vo vlastných štyroch stenách? Žiaden problém! S nábytkom a bytovými doplnkami v trendovom etnickom štýle určite uspejete. Nie nadarmo je tento štýl bývania taký obľúbený a stále viac ho preferuje mnoho fanúšikov interiérového dizajnu. Prináša neprehliadnuteľnú archaickú exotiku, ktorá vytvára príjemný pokoj, ale zároveň aj približuje vzdialené krajiny nám tak blízke. Hladké farby, ktoré vizuálne pôsobia veľmi harmonicky, určitá zmes rôznych štýlových prvkov a epoch a ušľachtilých prírodných materiálov nechávajú zmysly plávať a duša sa chveje.

Be-all a end-all etnického štýlu

Čo vlastne definuje etnický štýl ako živý trend? Na to by sme sa dnes chceli pozrieť bližšie. Ako dokáže tento štýl zariaďovania rozbúšiť srdce mnohých dizajnérov a fanúšikov dizajnu a aké je jeho tajomstvo ako túlavý hasiaci prístroj?

V takto zariadenej miestnosti je v zásade zreteľne cítiť vplyv koloniálneho štýlu, ktorý zbližuje živý svet severoafrických Berberov so svetom juhoafrických národov alebo pôvodných obyvateľov Peru. Etnický štýl je možné perfektne kombinovať so súčasnými bytovými doplnkami a malým nábytkom súčasne, vďaka čomu je ešte príťažlivejší a efektívnejší. Dokonca aj steny natreté na bielo vytvárajú harmonický kontrast a slúžia ako neutrálne pozadie pre ďalšie etnické predstavenie v miestnosti.

Najlepšie je usporiadať menšie dekoratívne položky do skupín

dekor obývačky v etnickom štýle, africký

Prírodné materiály ako drevo, korok, ratan, hlina a koža sú preto pre etnický interiérový dizajn jednoducho nepostrádateľné. Znamenajú blízkosť Zeme a pôsobia domácky a relaxačne, vizuálne aj hapticky. Čo napríklad úspešná kombinácia filigránskeho bočného stolíka Hairpin Legs, pohodlného dreveného kresla a elegantného koženého pufra „Duravel“ – ako je vidieť na fotografii nižšie?

Ušľachtilé materiály a hladké farby zaisťujú útulnosť a pohodlie

kreslo z koženého pufu v etnickom štýle

Plávajúce sedadlo s africkým nádychom – návrh holandského výtvarníka Chiela Kujila

závesné sedadlo v etnickom štýle

Etno štýl môže byť aj veľmi farebný …

Neutrálne a teplé prírodné tóny slúžia ako pozadie pre úžasný nápor farieb. Vďaka tomu budú jasné farby pôsobiť ešte výraznejšie. Skvelý príklad: jasne pletené berberské koše. Pôvodne slúžili ako skladovacie nádoby a v dnešnej dobe sa perfektne hodia aj ako vázy a dekoračné predmety v dome alebo na balkóne.

S takýmto striekaním farieb môže byť zvyšok interiéru zachovaný subtílnejšie

umiestnená v jedálni s jedálenským stolom v etno štýle

V etnickom štýle sú nielen farby, ale aj vzory dosť odvážne. Grafické, geometrické a organické vzory sú všade na stenách, vankúšoch, kobercoch a dlaždiciach. Tieto majú často symbolický význam a tiež zaisťujú v priestoroch určitú dynamiku.

Čierna a biela: nadčasová klasika z Afriky

Čierne drevo, tmavá niť alebo porcelán v čiernej a bielej farbe s grafickými vzormi – veľmi rustikálne a jasne africké. Dve nefarby zároveň pôsobia elegantne a elegantne v kombinácii s tónmi dreva a moderného drôteného nábytku. Na rozdiel od všetkých predpokladov, čierna a biela v štýle Etno nepôsobí nudne a chladne, ale veľmi domácky a príjemne. Nasledujúce príklady to ukazujú vizuálne.

Berberské prútie s grafickými vzormi v čiernej a bielej farbe

riad a dekorácia v etno štýle čiernobielo

Kolekcia doplnkov z masívneho dreva od Maria Föster pre Zanat

africké svetlá v etnickom štýle

Tkané koberce čiernobiele pruhované v kombinácii so vzorovaným riadom

nápady na vybavenie obývačky etno štýl

Záver:

Etnický štýl je mnohostranným životným trendom, ktorý dodáva vášmu domovu zaručenú útulnosť a dodáva mu dobrodružný nádych. Nie je to homogénny štýl, ale skôr úspešná zmes rôznych štýlových prvkov a období. Prirodzenosť a pohodlie bývania majú vždy prioritu, pričom nie sú zanedbávané nové koncepty a moderný dizajn.

Môžete nájsť viac inšpirácie tu.

Úspešné zariadenie obývačky v etnickom štýle

nápady v etno štýle vyrobené z dreva a ratanu

Farebne vzorované a bujaré – dekoratívne vankúše v etnickom štýle

kreslo na vankúš v etno štýle

 Trend etnického života je pre tých, ktorí majú odvahu používať farby

dizajn steny v etno štýle

 Farebná pastva pre zmysly

bytové doplnky v etno štýle

 Exotické izbové rastliny dotvárajú celok

obývacia izba v etnickom štýle

Prvky boho a vintage do seba perfektne zapadajú

zariadenie v etno štýle v obývacej izbe

Pre skutočných milovníkov orientálneho štýlu

lampióny v etno štýle lucerny slúžiace na doskové vankúše

Ako spať v berberskom stane v púšti

Berberský prehoz do spálne z vlny