Dodajte miestnostiam zvláštnu charizmu prostredníctvom chytrého dizajnu

Tmavé a nepriateľské miestnosti spravidla zanechávajú negatívny dojem na každého obyvateľa a pozorovateľa. Aj keď si to ako obyvateľ spočiatku neuvedomujete, často to tak je podvedome. Svetlo zaliate miestnosti, ktoré žiaria jasnými čiarami, dodávajú duši priestor a vzduch na hlboké dýchanie. Stačia jednoduché veci, ako napríklad farebne zladený nábytok a zvýraznené dekoračné predmety. Zodpovedajúca farbe steny a závesov na okne. Podlahová krytina alebo nadýchaný koberec pred krajinou pohovky. Alebo len pár pestrofarebných vankúšov na pohovke, ktoré sa odrážajú v okenných závesoch alebo farbe steny. Dokonca aj dvere a okná môžu byť úžasne začlenené do dizajnu miestnosti a z dosť tmavej a nepriateľskej miestnosti sa po redizajne vynorí príjemný, pohodlne teplý obytný palác s množstvom optických svetiel..

dekor dverí do miestnosti

Nechajte steny hovoriť

Fantázii sa medze nekladú, najmä pokiaľ ide o farebné prevedenie stien. Nemusíte sa obmedzovať ani na samotné farebné prevedenie maliarskym valčekom a štetcom. Napríklad, ak chcete miestnosti dodať niečo konkrétne, môžete jednoducho namaľovať tri steny v jednej farbe a jednu stenu kameninou alebo drevom. Steny, ktoré sú pokryté kamennými dlaždicami alebo doskami, sú v obývačkách veľmi obľúbené. Ak existuje aj možnosť pridania komína, perfektné! Pretože to môže a malo by byť iba pred ohňovzdorným pozadím. Ak uvažujete o drevených stenách, môžu vás napadnúť len jednoduché drevené panely, ktoré sú pripevnené k stene. Je to chyba, pretože najmä drevo sa v týchto dňoch opäť teší veľkej obľube. Čistá príroda tromfuje a prikrytie steny v kuchyni napríklad drevenými tabuľami je aktuálnym hitom. Dajú sa ľahko pripevniť a dodať priedušnú glazúru, dajú sa tiež kedykoľvek vyčistiť a umyť.

drevené panely stenový dizajn nápady do obývačky

Stena v miestnosti musí byť schopná hovoriť sama za seba a mala by byť podľa toho navrhnutá. Napríklad 90 percent stien miestnosti v starých budovách je iba omietnutých a nie papierovaných. A čím hrubšia je omietka, tým krajší je neskorší vzhľad. Pretože izby sú zvyčajne relatívne vysoké a dokonca zdobené štukovými ozdobami na stropoch, každá stena, ktorá bola nalepená tapetou, je pre také krásne miestnosti skutočným okom. Niekedy je menej viac a steny vymaľované chladnou bielou jednoducho hovoria samy za seba bez toho, aby ste veľa robili.

dvere do izby cpl biele

Pozrite sa tiež bližšie na dvere miestnosti

Dokonca aj krásne dvere do miestnosti môžu dať miestnosti konečnú čerešničku na torte harmónie a harmónie. Zvlášť, keď je tiež farebne zladený so zvolenou farbou steny alebo nábytkom. Ak je miestnosť pomerne tmavá a nie je zaplavená svetlom, môžete si napríklad vybrať nádherné dvere, ktoré sú vybavené vizuálnymi prvkami a umožňujú do miestnosti presvieťať denné svetlo. Alebo si môžete vybrať dvere do miestnosti, ktoré sú celé vyrobené zo skla. Malo by sa však pamätať na to, že tieto dvere umožňujú akýkoľvek pohľad do miestnosti a ak sú v domácnosti deti, sklo musí byť primerane bezpečné..

posuvné dvere dvere z matného skla obývacia izba spálňa

Mnoho ľudí si napríklad vyberá matné sklo pri výbere dverí do miestnosti, ktoré by mali prepúšťať denné svetlo, ale nemali by umožňovať celý pohľad do príslušnej miestnosti. Veľmi často to platí napríklad pre dvere miestnosti do sanitárnej oblasti alebo do spální. Dvere do miestnosti môžu teda veľmi dobre ovplyvniť charakter miestnosti a hrať zásadnú úlohu v samotnom dizajne miestnosti. the Dvere do miestnosti na kuporta.de napríklad ponúknuť tieto výhody a oveľa viac, čo by človek od kvalitných dverí chcel.

moderný interiér obývačka biele steny čierny sedací nábytok

Set s nábytkom a dekoratívnymi akcentmi

Nábytok by mal byť nielen krásny na pohľad, ale aj pohodlný a použiteľný. Pri výbere sedačky by ste sa však nemali spoliehať napríklad na tmavé a ponuré farby, pokiaľ nie sú steny namaľované veľmi svetle a podlahy sú zo svetlého dreva a Co. Potom sa tmavý nábytok nemýli, pretože by mal byť schopný vyčnievať zo zvyšku miestnosti a napriek tomu nepôsobiť monotónne. Ak teraz položíte akcenty na tmavú pohovku so svetlými vankúšmi a prikrývkami a rozprestriete tieto striekance farieb po celej miestnosti, budete mať celkový efekt vynikajúci..

farebné vankúše biela rozkladacia sedačka do obývačky

Vázy s kvetmi na parapete alebo dekoratívna misa na stole v obývacej izbe, ako aj zodpovedajúce okenné závesy a možno aj koberec pred pohovkou dokážu nastaviť tie správne akcenty – a vytvorili ste priateľsky vyzerajúcu izbu, v ktorej sa bude cítiť každý. cíti sa rovnako ako doma a tak to má byť. Farba podlahy nemusí vždy zodpovedať nábytku. Ak však chcete navrhnúť mimoriadne priateľsky vyzerajúcu miestnosť, mali by ste pri výbere podlahy zvoliť svetlejšie farby. Tmavá podlaha na celej podlahovej ploche môže rýchlo pôsobiť strašne a nepríjemne.

Záver:

Ak chcete prispieť k zlepšeniu vnímanej vnútornej klímy, je vždy dôležité zvážiť miestnosť ako celok. Je menej dôležité pozerať sa na stenu, podlahu alebo dekoratívne prvky jednotlivo než na otázku, ako všetko spolu ladí a pôsobí spoločne na diváka / obyvateľa..

Zdroj obrázku: kuporta.de

vnútorné dvere biele s rámom

Dvere do miestnosti biele