Druhy bývania – zaujímavosti o štýloch bytového zariadenia

domáci dekor v štýle pop art v obývacom štýle

Druhy bývania – ktoré zariadenie domácnosti sa vám skutočne páči?

 Sortiment nábytku, doplnkov a farebných variácií je teraz obrovský. To má veľkú výhodu, že si môžete vytvoriť svoj vlastný štýl bývania podľa vlastných prianí a predstáv. Nevýhodou na druhej strane je, že mnohí sú ohromení širokou škálou možností a kladú si otázky: Ako zistím svoj životný štýl a aké typy bývania tam vôbec sú??

Vidiecky štýl

zariadenie bytu vidiecky štýl interiér obývacia izba

Tento štýl bývania je stále veľmi populárny. Nábytok je tu funkčný a jednoduchý so špeciálnou vlastnosťou, že vykazuje malé známky používania. To dodáva každému kusu nábytku svoje vlastné kúzlo. V sektore tapiet a textilu sú preferované kvetinové vzory alebo šeky. Výber farieb sa pohybuje od zemitých tónov, ako je zemitá hnedá, piesková, béžová až po zelené v rôznych variáciách a bridlicovej farbe. Striekanie farieb v sviežich zelených, žltých a červených tónoch, ako aj doplnky vo forme vankúšov a príjemný dizajn osvetlenia zaisťujú uvoľnenie. Stenový dizajn je tiež univerzálny v štýle vidieckeho domu. Podľa individuálnych preferencií sa tu používa klasický drevený obklad, stieracie techniky alebo dokonca hlinená omietka. Na podlahu sa uprednostňujú dosky z prírodného kameňa alebo rustikálne dosky. Celkovo je štýl vidieckeho domu veľmi jasným, ale hravým štýlom.

Bohémsky štýl

bytové zariadenie interiér v bohémskom štýle

Tento štýl je teraz čoraz bežnejší, najmä medzi mladými ľuďmi. Charakteristická je tu kombinácia klasickej elegancie s chladným industriálnym nádychom a romantickým ošarpaným šarmom. Tu sa kladie dôraz na nedokonalosť miestností. Vašim vlastným farebným preferenciám sa medze nekladú. Tu môžete skombinovať všetky farebné nuansy do sýtosti. Vintage nábytok, jemné látky a dizajnérske kúsky vytvárajú silný kontrast. Pre bohémsky štýl sú typické aj farebné textílie, veľké okná a zhodený sedací nábytok.

Moderný štýl

zariadenie bytu moderný interiér

Náš uponáhľaný každodenný život sa vyznačuje efektivitou a pragmatizmom a práve to sa odráža v tomto štýle života. Tu sú použité funkčné prvky a jasné čiary. Paleta farieb tu obsahuje tóny zeme a smotany, ako aj biele, kovové, čierne a rôzne sivé tóny. Všetko je zachované veľmi puristicky v podobe pohoviek z rovného strihu, chrómovaných prvkov a nábytku s vysokým leskom. Hravým prvkom sa tu zámerne vyhýbajú. Výsledkom je funkčný, uprataný a veľmi ucelený obraz.

Ako nájdem svoj štýl?

Ak si nie ste istí, ktorý štýl je pre vás vhodný, môžete si urobiť aj test. Jeden z nich je práve v ponuke Test obytného typu od Immobilienscout24. Samozrejme, nemusíte sa vždy držať jedného štýlu, je tiež veľa ľudí, ktorí časom menia svoje preferencie a vkus, pokiaľ ide o zariadenie domácnosti, alebo kombinujú niekoľko štýlov navzájom. V mladom veku, napríklad pri sťahovaní do prvého bytu, je štýl bytu zvyčajne oveľa hravejší ako v rokoch okolo 30, keď sa ľudia stále viac zaujímajú o kvalitné a klasické materiály a zariadenie..