Grandmillennial Style – Bližšie sa pozrieme na babičku šik

Všetko nové je len dobre zabudnuté staré! Toto porekadlo opäť potvrdzuje najnovší trend interiéru. Objavil sa v polovici roku 2019, pozornosť si získal iba v roku 2020 a zostáva aktuálny aj v tomto roku. Takzvaný babičkovský štýl, vhodne známy aj ako granny chic, kombinuje preferencie dvoch generácií, ktoré na prvý pohľad majú len málo spoločného – babyboomerských a mileniálnych. Dokáže sa cítiť nostalgicky a pohodlne bez toho, aby pôsobil syrovo alebo vintage. Mnohí tiež nachádzajú nové spôsoby, ako vyzdvihnúť svoju individualitu doma. V nasledujúcich riadkoch sa môžete lepšie zoznámiť s novým štýlom grand millennial. Poskytneme vám prehľad o jej základoch a o tom, ako aj vy môžete svoj domov primerane premeniť.

Grandmillennial Style alebo Granny Chic je kombináciou nového a starého

Grandmillennial Style - Bližšie sa pozrieme na trendovú jedáleň Granny Chic

Nebojte sa prirodzeného opotrebovania, hrdze a patiny

Grandmillennial Style - Podrobne sa pozrieme na štýlovú modernú starú obývačku

Grandmillennial Style a jeho základy

Grandmillennial style je v podstate niečo teplé a útulné, čo prináša veľa rôznych farieb, výtlačkov a hlavne prírodných materiálov. Všetko, čo sa tu používa, je vždy plné osobnosti a šarmu. Nábytok a dekorácie nie sú vyberané náhodne alebo podľa prísnych pravidiel, ako je to v prípade mnohých iných štýlov zariaďovania, ale výlučne podľa vašich preferencií. Keď vojdete do bytu zariadeného v štýle tisícročia, takmer by ste mali mať pocit, že ste sa pozreli na niečo známe.

Jednou z najväčších výhod štýlu tisícročia je, že integrácia je väčšinou neuveriteľne jednoduchá a lacná. Je to jednoducho preto, že nemusíte prerábať celý svoj domov alebo kupovať príliš veľa nového nábytku a dekorácií. V skutočnosti môže byť niekoľko honosných doplnkov všetko, čo potrebujete.

Vytvorte dokonalú akcentovanú stenu s pútavou tapetou

Grandmillennial Style - Bližšie sa pozrieme na vankúše s rohovými krysami od Granny Chic

Úchvatné!

Grandmillennial Style - Podrobne sa pozrieme na obývaciu izbu Granny Chic s čitacím kútikom a krásnym dekorom

Farebná paleta a vzor

Na rozdiel od mnohých v súčasnosti moderných trendov, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na neutrálne a monochromatické farebné palety, štýl tisícročia víta všetky možné farby a variácie ako skutočný rebel. Trend sa väčšinou inšpiruje tradičnými a boho chic paletami. Môžete však tiež vidieť úplne efektné farebné kombinácie, od sladkých pastelových tónov po povzbudzujúce tóny šperkov.

Pokiaľ ide o vzory, rýchlo zistíte, že neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa ich použitia. Vzory sú však v prípade návrhov tisícročia veľmi dôležité a nemali by ste ich prehliadať. Skutočne prispievajú k autentickej atmosfére. V tomto ohľade je najlepšie držať sa klasických výtlačkov, ako sú toile, chintz alebo pléd. Naneste ich na závesy, čalúnenie a tapety.

Moderné farebné palety sú často vnímané ako studené a neosobné

Grandmillennial Style - Podrobne sa pozrieme na farby šperkov Granny Chic červenú a purpurovú

Odvážne, dramatické vzory môžu dodať žiarivú energiu do každej miestnosti

Grandmillennial Style - Podrobne sa pozrieme na pestrofarebné farby šperkov Granny Chic

Nábytok a dekor

Keď ľudia prvýkrát premýšľajú o štýle tisícročia, často používajú iba nábytok v tradičnom štýle. Výsledkom tohto prístupu však môže byť dom, ktorý vyzerá príliš retro a dokonca aj trochu syrovo. Namiesto toho je dôležité nájsť rovnováhu medzi tradičným a moderným nábytkom.

Moderný nábytok má zvyčajne jednoduchší dizajn a čisté čisté línie. Medzitým je nábytok v tradičnom štýle zvyčajne viac zdobený zložitými rezbami a množstvom dekorácií. Príkladom dobrého mixu oboch štýlov je miestnosť s nadčasovým ratanovým nábytkom alebo pohovka so zamatovým čalúnením, dedičstvo ako starožitný šijací stroj Singer, knižnica s porcelánom, jedálenský stôl z tmavého moridla a vzorovaný obrus. Steny zdobia farebné tapety a svetlo prúdi kvetinovými závesmi po podlahu.

Aby sa však z tohto priestoru stalo skutočne majstrovské majstrovské dielo, pridávajú sa kovové akcenty, abstraktné rámované umenie a ďalšie moderné detaily. Tie potom dotvárajú konečný vzhľad a robia ho jedinečným.

Okraje, strapaté akcenty a vlnité okraje s čipkou sú vaši najlepší priatelia

Štýl babičky - podrobne sa pozrieme na kútik na čítanie kvetov s babičkami

Postele s baldachýnom a skladané tienidlá oslavujú návrat v štýle veľkého tisícročia

Grandmillennial Style - Podrobne sa pozrieme na postele s baldachýnom od babičky s farebnými kvetmi

Ratanový nábytok je možné použiť takmer v každom interiéri

Grandmillennial Style - Podrobne sa pozeráme na ratanový nábytok Granny Chic, ktorý je vždy aktuálny

Grandmillennial Style - Bližšie sa pozrieme na obývaciu izbu s čitacím rohom na sedenie v rohu Granny Chic

Cieľom Grandmillennial Style je vytvoriť domov ako žiadny iný. Na rozdiel od iných obľúbených trendov, kde existujú jasné pravidlá, pre ktoré vzory, farby a dekorácie si máte vybrať, tu je to presne naopak. Granny Chic povzbudzuje ctižiadostivých dizajnérov, aby boli tak kreatívni, ako chcú, s rôznymi, úplne kontrastnými štýlmi. Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte si jedinečný domov, ktorý bude nostalgický aj moderný.

Ak hľadáte špeciálny obrus, s vyšívaným hodvábom nič nepokazíte

Grandmillennial Style - Pozrime sa podrobne na babský elegantný farebný riad do jedálne

Používajte vankúše so žiarivými farbami a vzormi, ktoré dopĺňajú zvyšok interiéru

Grandmillennial Style - Bližšie sa pozrieme na živú a farebnú obývačku Granny Chic

Grandmillennial Style - Bližšie sa pozrieme na Granny Chic vo vstupnej časti, krásne modrej

Grandmillennial Style - Podrobne sa pozrieme na spálňu domácej kancelárie Granny Chic

Grandmillennial Style - Podrobne sa pozrieme na babské elegantné detské izby

Grandmillennial Style - Pozrime sa podrobne na nápady kuchyne Granny Chic, krásny zelený pastel

Grandmillennial Style - Pozrime sa podrobne na trendy krásne nápady obývačky Granny Chic