Hygge pocit pre väčšiu útulnosť doma

Dánsky životný štýl Hygge je momentálne na perách všetkých a stáva sa stále obľúbenejším. Ľahko prekračuje národné hranice, časové a sociálne bariéry a rýchlo sa presadzuje v Nemecku. Tu môžete zistiť, čo hygge presne znamená a čo sa za ním skutočne skrýva. Dnes sa chceme téme opäť venovať a dať vám pár dobrých tipov, ako do svojho domova pozvať pocit hygge a vytvoriť vo svojich štyroch stenách útulnú a uvoľnenú atmosféru..

Hygge pocit v interiéri – drobnosti s veľkým efektom

Po stresujúcom a dynamickom pracovnom dni sa každý chce vrátiť do svojho útulného domova a zmierniť stres v príjemnej atmosfére. Podľa konceptu hygge sa v interiéri často počítajú veľmi malé veci, ktoré však majú zásadný vplyv na náš duševný stav. Aby ste sa doma cítili príjemnejšie, môžete si zapáliť sviečky a užívať si ich teplo. Blikajúce svetlo vám poskytne nádherné chvíle hygge bez ohľadu na to, či prší, sneží alebo nie. Vôňa čerstvo uvareného čaju, kus domáceho jahodového koláča, očarujúca vôňa mäty alebo okvetných lístkov ruže naplní miestnosť. To všetko vám určite zlepší náladu a rozšíri ten hygge pocit okolo vás.

Vneste do svojho domova pocit hygge

Vytvorte si hygge útulný domov a používajte veľa sviečok

Keď myslíte na útulné a teplo vyžarujúce interiéry a dokonalé relaxačné chvíle doma, myšlienku jemných textúr nemôžete vôbec zavrhnúť. Mohutné pletené vankúše, prikrývky z umelej kožušiny a nadýchané vlnené koberce dodávajú každému interiéru nové rozmery. Tieto útulné izbové doplnky sú vyrobené z najjemnejších tkanín, akými sú merino vlna a kašmír, a sú veľmi obľúbené.

Tento trend hygge ozvláštňuje každú chvíľu doma. V kombinácii s jemným svetlom sviečok a horiacim krbom vytvárajú tieto drobnosti doma upokojujúcu atmosféru a umožňujú vám skutočne zabudnúť na stres každodenného života..

Správny textil zaisťuje príjemný pocit pohody

vytvorte doma pocit hygge

A keď už sme pri téme jemných textúr, chceme vás len povzbudiť, aby ste si vybrali domáce oblečenie tak, aby ste sa v ňom cítili príjemne a teplo. Od voľných topov až po široké háremové nohavice máte mnoho možností, ktoré dobre vyjadria vašu osobnosť a štýl po náročnom dni v kancelárii alebo počas predĺženého víkendu. Vyberajte si radšej jemné vzory a klasické farby, ktoré sú nadčasové. Od praktickej bavlny po najjemnejší kašmír, útulné textílie sú základnou súčasťou pocitu pohody doma.

Pohodlie a útulnosť – dve kľúčové slová v štýle hygge

hygge štýl v živote a životnom štýle

Náš extra tip: V žiadnom prípade by ste nemali preplňovať svoj interiér vecami, ktoré lákajú na maznanie. Sú to len skvelé doplnky do interiéru, rovnako ako vaše obľúbené fotografie na stene alebo iné drobnosti, ktoré vám zlepšia náladu vždy, keď ich uvidíte.

Stačí nastaviť niekoľko akcentov

Vankúše a textílie hodiace sa k hygge zútulňujú atmosféru

Pamätajte si, že pocit hygge nie je len na zimu

Hyggeový pocit je často spojený s pohodlím. Väčšina ľudí zastáva názor, že veľa tepla, pohody a relaxácie patrí predovšetkým k zimnému času. Ale to je nesprávne! Dánsky koncept životného štýlu si môžete samozrejme vychutnať po celý rok. Zorganizujte svojich priateľov a choďte spolu do parku na piknik alebo si zahrajte frisbee. Nájdite si čas na dlhé sedenie na slnku s obľúbeným časopisom a studeným nápojom v ruke, aby ste v teplejších mesiacoch zažili hygge. Keď je pekné počasie, jedzte vonku v záhrade s priateľmi a rodinou a užívajte si v lete viac hygge chvíľ. Maximálne využite teplé slnečné lúče, než príde ďalšia zima a je čas sedieť pri svetle sviečok a maznať sa pred televízorom alebo krbom.

Užite si v lete pocit hygge

V lete organizujte zážitky z hygge na pikniky

Užite si priestor okolo seba

Hlavnou myšlienkou konceptu hygge je vychutnať si prostredie okolo vás. Nikde to nie je dôležitejšie ako vo vašom vlastnom dome. Každá izba pre vás musí byť svätyňou, aby ste sa do nej v každom okamihu mohli ponoriť a ľahšie zabudnúť na osobné a pracovné problémy. V našom stále viac stresujúcom živote sa zameriavame na potrebu uniknúť z každodenného života tak často, ako je to možné, a dovoliť si poriadne relaxovať. Pocit hygge je v kontraste k digitalizovanému vonkajšiemu svetu. Podľa myšlienok dánskeho životného štýlu môžu malé zmeny v každodennom prostredí zlepšiť celkovú pohodu, takže nech si urobíte čokoľvek, urobte si čas na maličké chvíle, pri ktorých sa usmejete a necháte spadnúť dušu..

Užívajte si život podľa životného štýlu hygge!

hygge cítiť dánsku životnú filozofiu

v lete pláž, piesok a slnko

hygge si užite horúce letné dni v lete

hygge organizuje jedlá spoločne v modernom apartmáne

Zaveďte do spálne hygge s rastlinami z mäkkého koberca a bielou posteľnou bielizňou

hygge v kúpeľni mäkký koberec a žlté akcenty

nápady životného štýlu hygge pre obývaciu izbu

štýl hygge nový trend v zariaďovaní pre väčšie pohodlie

štýl hygge v spálni sviečky a prikrývky poskytujú pohodlie