Život v Stredomorí – nový štýl zariaďovania pre všetkých milovníkov Talianska

Ak ste niekedy videli krásne pláže a skalnaté pobrežie Amalfi, alebo ste navštívili staroveké ruiny Ríma, už poznáte kúzlo Talianska. Aspoň malá časť z toho. Pravdepodobne ste premýšľali nad tým, ako by ste si mohli vziať niečo z tohto starého, romantického sveta so sebou a vniesť do svojho interiéru taliansku atmosféru. Chcete si priniesť príjemný prázdninový pocit do svojho domova? Ak ste skutočne vášnivým milovníkom talianskeho spôsobu života a kultúry, potom ste na správnom mieste. Tento článok je o živote v Stredomorí a užívaní si silného dotyku juhu v každodennom živote. Čoskoro zistíte, akými prostriedkami to môžete dosiahnuť vo vlastných štyroch stenách. Predstavujeme osvedčené tipy, ako môžete do svojho interiéru vniesť zvláštnu atmosféru Talianska a užiť si ju po celý rok.

 „Moditerran“ je nový štýl nábytku pre ľudí, ktorí milujú taliansku kultúru.

Moderné stredomorské bývanie

  • Žijete moderne a stredomorsky zároveň? Je to možné?

Tisíce početných návštevníkov Talianska sú rovnako fascinovaní ako vy nádhernou prírodou a bohatou kultúrou tejto juhoeurópskej krajiny. Hlboko na nich zapôsobil spôsob života a zariadenie domácnosti Talianov a ich umenie spájať staré s novým..

Dokonca sa hovorí o novom štýle, ktorý prichádza priamo z polostrova. Počuli ste už pojem „Stredomorie“? Toto bolo vytvorené kombináciou moderného a stredomorského. Uľahčujeme vám všetko a odhaľujeme najnovšiu formulu v móde a dizajne, ktorá sa už formovala. Stojí tam: moderné + stredomorské je talianske! Život v Stredomorí znamená vniesť dotyk juhu do vlastného domu a udržať ho tam dlho. Je však vôbec možné kombinovať moderné prvky so stredomorským nábytkovým štýlom? Áno, je to celkom možné a my vám ukážeme, ako na to.

Ak máte radi taliansku kultúru a spôsob života v južnej Európe, mohli by ste do svojho domova zaviesť stredomorskú atmosféru.

Stredomorská obývacia izba krásna obývačka

  • Moderný interiér charakterizujú prvky stáročnej domácej dekorácie a remeselného spracovania

V Taliansku sa môžete pozrieť na stáročnú kultúrnu tradíciu v oblasti bývania a zariaďovania. Remeselná zručnosť je tam obzvlášť obľúbená a jej prvky sú zakomponované do moderného interiéru. Často krát vyjadrujú lásku umelcov a majiteľov domov k Stredozemnému moru. Žiť v Stredomorí dnes znamená navrhnúť elegantný interiér s rustikálnym, starodávnym dojmom a moderným nádychom. Napríklad oblúkové rámy okien a rustikálny nábytok patria k absolútnemu must have nového stredomorského štýlu. Uprednostňujú sa zemité tóny a prírodné textúry. Z tohto dôvodu sa človek často v interiéri stretáva so štukom, kameňom a drevom. Jasné línie, rustikálne svetlá a rámy a dvere natreté na čierno poskytujú dokonalú kombináciu moderného stredomorského života. Tieto dôležité prvky dopĺňa nádherné kovanie a starožitné izbové doplnky. Dodajú každej miestnosti južanský nádych, takže sa budete cítiť ako na dovolenke vo svojom vlastnom dome.

 Stredomorská živá kultúra sa stretáva s modernou eleganciou.

Stredomorská obývacia útulná obývacia izba v bielej farbe

 Rustikálne prvky v interiéri zostávajú zachované.

Stredomorské obývacie spálne

Zamyslite sa nad tým, ako sa zmení váš moderný interiér, ak by ste v obývačke mali murovaný alebo kamenný krb. Odhalená kamenná zadná stena v kuchyni bude nepochybným pútadlom, ktoré vyžaruje južanský nádych. Tieto detaily v stredomorskom štýle pozdvihnú atmosféru na novú úroveň a urobia váš domov niečím výnimočným. Kde si užiť život!

Otvorený pôdorys je špičkový, ale tehlová stena je v tejto obývačke a kuchyni absolútnym pútačom pozornosti.

Stredomorský život otvorený pôdorys Pútavá tehlová stena z perzského koberca

Dúfame, že sa vám páčili naše tipy na moderné a stredomorské bývanie. V neposlednom rade vám chceme dať len malú nápovedu: Nezabudnite, že v rôznych južných krajinách existujú rozdiely a ich vlastné vidiecke charakteristiky. Dnešný príspevok je zameraný iba na taliansky štýl a v najstručnejšej forme ukazuje základy moderného a stredomorského života. Ak ste rovnako zamilovaní do stredomorskej estetiky ako my, prečítajte si o tom ďalšie články na našom webe.

Veľa slnka, modrá obloha a očarujúce panoramatické výhľady – to je Taliansko!

Jednoducho rustikálny, stredomorský, nádherný panoramatický výhľad, veľa slnka, modrá obloha, Taliansko

Starožitné doplnky do miestnosti zdôrazňujú moderný dizajn.

Biely starožitný izbový dizajn v modernom štýle, stredomorský nádych

Starý drevený stôl sa dokonale vpíše do tohto moderného interiéru.

Stredomorský život moderný interiér rustikálny drevený stôl a drevené stoličky

 Čierne rámy okien a dverí, klenuté nástenné výklenky všetky v bielom sú typické stredomorské prvky, ktoré je možné vidieť všade v Taliansku.

Stredomorská moderná čierna zárubňa klenutá stena výklenok typické stredomorské prvky

Život v Stredomorí znamená mať útulný domov.

Stredomorský život vytvoril útulný domov

Čisté línie a prírodné textúry dominujú aj v kúpeľni …

Stredomorské bývanie v kúpeľni

 Vždy sa to robí v zemitých farbách.

Stredomorská kúpeľňa zemitých farieb s prírodnými textúrami mozaikovými obkladmi

Krásne mozaiky sú veľkou vášňou Talianov, takže ich môžete vidieť aj na najmenšom povrchu.

Mozaikové dlaždice na schodisku veľmi príťažlivé v Stredomorí

Modernosť a rustikálne doplnky do izby idú ruka v ruke a vyjadrujú stredomorskú atmosféru.

Otvorená moderná obývačka kuchyňa rustikálne prvky zdôrazňujú modernosť

Stredomorský život na verande – obývacia izba sa presúva von, aby ste si mohli naplno vychutnať krásne talianske počasie.

Stredozemné more žijúce na verande