Životné trendy 2021 – takto si v Novom roku založíte vlastné štyri steny!

Útulnosť a vyrovnanosť, ale aj prízemnosť a nová dynamika-to sú najdôležitejšie hodnoty, ktoré väčšina z nás chce v Novom roku. V takýchto neistých časoch sa zvyšuje túžba po spoľahlivosti a zabezpečení. A konečné útočisko sa často nachádza vo vašom vlastnom dome. Kde si môžete skutočne oddýchnuť a zastaviť sa. O to dôležitejšie je mať vhodné zariadenie, ktoré vytvára príjemnú atmosféru a harmonickú atmosféru. Ak sa práve nachádzate v procese zavádzania väčšieho pohodlia a pozitívnej energie do vlastných stien, najnovšie domáce trendy 2021 vám môžu poskytnúť potrebnú dávku domácej inšpirácie. V závislosti od svojej vlastnej životnej situácie a osobných preferencií to potom môžete implementovať individuálnym spôsobom.

Viac pohody a harmónie s najnovšími domácimi trendmi do roku 2021

Živé trendy v oblasti kvetinových tapiet 2021

Zemské tóny a prírodné materiály

Prirodzené bývanie je už nejaký čas obľúbeným životným trendom. Tento rok sa táto tendencia citeľne posilní. Neutrálne a zemité tóny naďalej udávajú tón v interiéri a slúžia ako upokojujúca farebná kulisa. Krém, piesok a terakota spolu so svetlým drevom, kameňom a keramikou zaisťujú väčšiu bezpečnosť a rustikálny prístup k zemi..

Optika a haptika tu dokonale harmonizujú a transformujú atmosféru na skutočnú oázu pohody. Úspešná zmes materiálov a niekoľko kvapiek farby to celé osviežuje a prináša vytúžený energetický švih.

Košík, sisal a rafia patria k najobľúbenejším prírodným materiálom na zariaďovanie

životné trendy 2021 neutrálne farby prírodné materiály

Udržateľnosť je na prvom mieste

Udržateľné myslenie a konanie nemožno oddeliť od zariaďovania a bývania. Aký nábytok kupujete a aký druh bytového textilu a bytových doplnkov uprednostňujete, robí veľký rozdiel nielen pre vašu vlastnú pohodu, ale aj pre životné prostredie. Udržateľnosť a férovosť sú jednoznačne súčasťou životných trendov v roku 2021. Recyklácia a vysokokvalitné textílie vyrobené z recyklovaných materiálov, ako je plast alebo zvyšky dreva, sú veľmi obľúbené a stále obľúbenejšie sú..

Udržateľný nábytok a bytové doplnky tiež vyzerajú celkom cool

životné trendy 2021 spálne z recyklovaných materiálov

Japandi je nový hygge

Táto pozoruhodná kombinácia škandinávskeho a japonského života bola v minulom roku veľmi populárna. Puristická vyrovnanosť a jasnosť týchto dvoch živých kultúr sa v Japandi veľmi posilňuje a súčasne navzájom obohacuje. Jednoduchosť ďalekého severu bozkáva hlbokú mystiku ďalekého východu a vyčaruje neporovnateľnú živú atmosféru, ktorú je možné použiť na optimálnu regeneráciu a meditatívne pretrvávanie. Pohodlné zamatové kreslá stoja vedľa jednoduchých prútených komôd. Teakový stôl ponúka miesto pre filigránsku čajovú kanvicu z jemnej keramiky. Japandi vyzerá akosi povedome a napriek tomu tak záhadne, perfektná životná kombinácia, ak ste tuláci alebo túžite po úspešnej zmene scenérie doma.

Japandi zostáva aktuálny aj tento rok

životné trendy 2021 japandi štýl bývania v obývačke

Vintage kúzlo

Tento štýl bývania je bezpochyby nadčasovou klasikou. Aj tento rok nás bude sprevádzať a ponúka nádych upokojujúcej nostalgie a spomalenia. Vintage nábytok má všetko. Okamžite sa stanú jasnými pútačmi v miestnosti a vyžarujú okolo seba svoju jedinečnú, autentickú energiu. Aby váš domov nepôsobil ako obchod so starožitnosťami alebo múzeum, nepreháňajte to s vintage kúzlom. Pretože príliš veľa dobrej veci tu nie je na mieste. Spoľahnite sa radšej iba na niekoľko vybraných prvkov, ako je veľký kufor ako konferenčný stolík alebo efektívna stojanová lampa z odolného kovu.

Menej je často viac!

živé trendy 2021 vintage kúzlo

Šnúra je späť

Nemyslite však na zastarané manšestrové zvonové nohavice zo 70. rokov. Zamatovú tkaninu s filigránovými drážkami teraz nájdete na čalúnenom nábytku. Okrúhle pohovky, zakrivené čalúnené kreslá, pufy a pohovky sú vyrobené z poddajného manšestru a ponúkajú špeciálny druh domáceho pohodlia. V neutrálnych alebo pudrových farbách vyzerá klasická tkanina obzvlášť dobre a premení každú izbu na elegantné a útulné miesto, kde sa budete cítiť dobre..

Mäkké krivky vyžarujú prirodzený pokoj

živé trendy 2021 konferenčný stolík z farebného skla

Ručne vyrobený vzhľad

Najmä domáce doplnky a kuchynský riad v ručne vyrobenom vzhľade sú v domácich trendoch v roku 2021 nepostrádateľné. Kurióznosť a autenticita sa stále viac oceňuje. Mnohí z nás majú teraz viac času venovať sa svojim záľubám, ako je hrnčiarstvo, a dokonca si sami vyrábať vázy, misky a hrnčeky z hliny alebo studeného porcelánu. Trend nás bude určite ešte dlho sprevádzať a presviedčať o svojom prirodzenom šarme.

Neutrálne a zemité farby sa obzvlášť dobre hodia k ručne robenému vzhľadu

živé trendy 2021 riad vyrobený ručne

Farebné sklo prináša retro vibrácie

Retro fanúšikovia si aj tento rok prídu na svoje, pretože šik vitráže je späť. A veľmi veľký. Závesné svetlá v tvare bubliny, baňaté vázy, vysoké poháre a malé nádoby z farebného skla vo všetkých možných farbách dobývajú náš životný priestor a dodávajú mu to istú atmosféru. Našťastie nás opäť bude sprevádzať ľahkosť a radosť v spojení s neprehliadnuteľným retro chicom.

Zelené listy a jemné kvety dodávajú extra dávku sviežosti

živé trendy 2021 farebného skla

Terrazzo sa vracia

Terrazzo bolo všadeprítomné už u starých Rimanov a používalo sa ako podlaha v termálnych kúpeľoch a palácoch. V dnešnej dobe je jeho mnohostranný vzhľad, pripomínajúci konfety, opäť veľmi cenený. Terrazzo nie je možné vidieť iba na podlahách, ale taktiež pôsobí ako elegantná stena. Dokonca si môžete užiť domáce doplnky a riad, ako aj ďalšie zariaďovacie prvky vo svojom vlastnom dome.

V kombinácii s bielym a tmavým drevom pôsobí terazzo ešte elegantnejšie

terazzové trendy bývania 2021 zariaďovanie kúpeľní

Mestská džungľa je stále trendy

Mestský život stále viac potrebuje návrat k prírode. Botanické vzory na tapetách a textíliách, ako aj predovšetkým izbové rastliny, sú niektoré zo spôsobov, ako to dosiahnuť. Ten posledný možno cítiť nielen vizuálne, ale aj všetkými zmyslami. Vnášajú do našich priestorov skutočný život, čistia vzduch v miestnosti a dodávajú mu potrebnú vlhkosť. Tento rok sú závesné rastliny jedným z jasných životných trendov v roku 2021. Prinášajú do miestnosti prirodzený švih a väčšiu štruktúru.

Palmové listy a monštrum patria k najobľúbenejším botanickým vzorom

živé trendy 2021 botanické vzory izbové rastliny

Privítajte Nový rok a zariaďte si vlastný domov podľa svojich osobných potrieb, v závislosti od životného štýlu a možností. Nechajte sa inšpirovať najnovšími životnými trendmi v roku 2021 a implementujte ich podľa vlastného želania. Nepreháňajte to a nezabúdajte: čo je dovolené, je dovolené!

Vytvorte útulné a príjemné životné prostredie

životné trendy 2021 obývačka v neutrálnych farbách

Životný štýl Japandi má meditatívny a harmonizujúci účinok

Japonský životný štýl a štýl bývania v roku 2021

Japonské životné trendy 2021

Ako skutočná klasika zostáva mramor rovnako aktuálny

Živé trendy mramorových dlaždíc v roku 2021

živé trendy 2021 dizajn steny mramorový vzhľad

Integrujte farby roka Pantone do svojho vlastného interiéru

životné trendy 2021 sivá a žltá ako farby roku Pantone

životné trendy 2021 farba steny šedá

životné trendy 2021 pantone farba roka      živé trendy 2021 závesné svetlá vyrobené z farebného skla

životné trendy 2021 zariaďovanie kuchyne tmavé fronty

životné trendy 2021 prírodný trend drevený kameň

životné trendy 2021 prírodné materiály a udržateľnosť