Japandi je názov súčasného životného trendu v roku 2020: japonský a škandinávsky štýl je možné tak dobre kombinovať

Niekedy sú dva štýly lepšie ako jeden. Japandi, jeden z najúžasnejších životných trendov roku 2020, je toho absolútnym dôkazom. Táto hybridná estetika kombinuje modernú, rustikálnu atmosféru škandinávskych alebo severských vzorov s tradičnou eleganciou spojenou s japonským štýlom. Oba štýly nábytku sú spolu novou zmesou, ktorá, zdá sa, dobyla svet dizajnérov.

Štýl Japandi- Kombinácia japonskej estetiky a vzhľadu Scandi

Životné trendy Japandi 2020 Nápady moderného interiéru na japonský dizajn

Ak vás Japandi zaujíma rovnako ako nás, čítajte ďalej. Podrobnejšie vysvetlíme, čo je Japandi, prečo funguje tak dobre a ako ho používať doma. Verte nám, keď hovoríme, že tento trend je všetko, na čo ste čakali.

Nový životný trend do roku 2020 sa nazýva Japandi

Japonské trendy bývania v japonskom obývacom priestore Nápady na interiérový dizajn 2020

Slovo Japandi je zmesou dvoch slov japonského a škandinávskeho, teda japonského a škandinávskeho štýlu. A je to názov nastupujúceho trendu dizajnu a filozofie, ktorý kombinuje oba štýly. Odborníci tvrdia, že toto je rok životného štýlu Japandi a nie je ťažké pochopiť prečo: Interiéry Japandi sú čisté a minimalistické, ale zároveň teplé a útulné a úplne krásne..

Ako zariadiť svoj byt v japonsko-škandinávskom štýle

Životné trendy Japandi - nápady na dizajn spální pre interiérový dizajn 2020

Japandi je viac než len štýl zariaďovania, Japandi je filozofia. Nový trend skutočne kombinuje škandinávsky minimalizmus s japonským étosom Wabi Sabi, ktorý nachádza dokonalosť v nedokonalosti.

Pozrime sa spoločne, ako vytvoriť perfektný interiér Japandi.

Kľúčové slová: jednoduché a minimalistické 

Životné trendy Japandi 2020 Nápady na dekoráciu interiéru pohovky

Paleta farieb

Podobne ako biela farba pozadia v škandinávskom štýle je teplá a neutrálna farebná paleta pozadím akéhokoľvek interiéru v japonskom štýle. Tlmené farby a prírodné tóny, ako je hnedá a béžová, preto zúria. Sivá a čierna tiež dokážu navodiť dramatickejšiu náladu, nie však prehnane.

Neutrálne farby zaisťujú harmóniu a rovnováhu

Životné trendy Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru dreveného nábytku

Biele a svetlé

Životné trendy Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru neutrálnych farieb

Japandi je dokonalou kombináciou svetlej a studenej farebnej schémy škandinávskeho štýlu a tepla a prirodzenosti Japoncov. Môžete tiež nájsť chladnejšie tóny tlmených ružových, modrých a zelených teplých zemitých detailov a drevených prvkov. Môžete samozrejme použiť farebné akcenty, ale nemusíte to preháňať, aby ste neporušili minimalistickú harmóniu dizajnu..

Jemné farebné akcenty okorenia atmosféru

Životné trendy Japandi 2020 Nápady na dizajn interiéru betónovej steny

Minimalizmus a Japandi idú ruka v ruke

Interiéry Japandi sú jednoduché, funkčné a efektívne. Domy Japandi sú jednoduché a každý objekt má svoj vlastný účel. Nie je miesto pre volány a zbytočné zdobenie.

Kusy nábytku sú starostlivo vyberané a samy o sebe sú vyhlásením a odvážnym doplnkom. Majú jasné a minimalistické línie a často sú zasadené nízko a trochu hlbšie. To dokonale zapadá do japonskej filozofie, ktorá podporuje spojenie medzi ľuďmi a Zemou.

Minimalistický je aj dekor a doplnky. Ide väčšinou o rastliny, sklo, knihy a ručne vyrábanú keramiku. Nástenné umenie je zredukované na niekoľko výrokov. Na harmonické vyzdobenie miestnosti stačí veľké abstraktné umelecké dielo.

V centre pozornosti je jednoduchosť a minimalizmus

Životné trendy Japandi 2020 nápady na stenu biela farba interiéru

materiály

Etika japonského Wabi Sabi je založená na láske k prírodným a ručne vyrábaným materiálom, ktoré môžu byť tiež trochu nedokonalé.

Vyberte si nábytok vyrobený z jednoduchých a prírodných materiálov, ale vysoko kvalitných, napríklad z dreva s odhalenými granulami v stredných tónoch. Skombinujte nábytok s prírodnými a štruktúrovanými tkaninami, ako je napríklad ľan. Môžete sa s ním tiež hrať, ak pridáte nejaký tradičný japonský nábytok, napríklad ručne vyrábané lakované tapety „urushi“, textílie Shibori, ručne vyrobenú keramiku a žiarovky vyrobené z textúrovaného papiera..

Znateľný pocit udržateľnosti

Japonské životné trendy 2020 - závesné svetelné nápady pre interiérový dizajn

Životné trendy Japandi 2020 nápady na dekoráciu interiéru jedálenského priestoru

Izbové rastliny

Dekorácia Japandi je väčšinou založená na použití izbových rastlín. Spojenie interiéru a exteriéru je jedným zo základov tohto štýlu. Privádzanie rastlín dovnútra je najlepší spôsob, ako to dosiahnuť.

Živé akcenty hrajú v Japandi významnú úlohu

Životné trendy Japandi 2020 deatils nápady na dekoráciu zelených rastlín Životné trendy Japandi 2020 Nápady na dekoratívne predmety a bytové doplnky

Vzhľadom na silné zenové vplyvy v tomto trende majú izbové rastliny veľký význam, nie však ich množstvo, ale kvalita. To znamená, že za žiadnych okolností nemusíte vytvárať džungľu, ale na vytvorenie zenovej atmosféry stačí niekoľko rastlín (možno len jedna). Rozhodnite sa pre vysoké rastliny so štíhlymi a elegantnými listami a jednoduchým tvarom. Mali by ste tiež vybrať ten správny kvetináč.

Vytvorte doma zenovú atmosféru!

Kit Haselden Photography - www.kithaselden.com

Životné trendy Japandi, interiérové ​​rastliny, izbové rastliny, nápady 2020

rovnováha

Nájsť dokonalú rovnováhu medzi uprataným, minimalistickým a príjemným priestorom nie je jednoduché. Je to však kľúč k dokonalému japonskému interiéru.

Môžete kombinovať škandinávsky a japonský dekor niekoľkými spôsobmi. Drevené stoly môžete kombinovať so stoličkami a pohovkami a potom pridať prvky vyrobené z prírodných materiálov, ako je korok a drevo. Nábytok držte nízky. Experimentujte však s asymetrickou výškou nábytku, aby ste narušili monotónnosť pôdorysu. Položte drevenú podlahu a na steny použite chladnejšie pastelové tóny, ktoré môžete skombinovať aj s neutrálnymi farbami.

Príroda je neobmedzeným zdrojom inšpirácie 

DIGITÁLNA KAMERA OLYMPUS

Každé harmonické prostredie je veľmi príjemné

Životné trendy Japandi 2020 pastelové farby zvýrazňujú nápady interiérového dizajnu

Potom urobte miestnosť útulnejšou pridaním niektorých bytových doplnkov, ako sú ľanové vankúše a nadýchané koberce v monochromatickom prevedení. Vyberte si nástenné umenie v neutrálnych tónoch a peknú rastlinu, aby ste sa dostali do centra pozornosti. Trendový interiér Japandi si tak môžete vytvoriť veľmi rýchlo!

Japandi je vyvážená zmes škandinávskej pohody a japonskej jednoduchosti 

Životné trendy v zariaďovaní dreva Japandi nápady do interiéru 2020

Užite si nasledujúce príklady v štýle Japandi a nechajte sa inšpirovať!

Životné trendy Japandi 2020 Nápady na dizajn interiéru obývacieho priestoru pre jedálenský stôl Životné trendy Japandi 2020 nápady na interiérový dizajn s jasným prostredímŽivotné trendy dizajnu kúpeľne Japandi - nápady na interiérový dizajn 2020 Životné trendy v jedálni Japandi - nápady na interiérový dizajn 2020 Životné trendy neutrálnych farieb Japandi - nápady na výzdobu interiéru 2020 Životné trendy do spálne japonského nábytku - nápady na výzdobu interiéru 2020 Životné trendy v štýle Japandi 2020 nápady pre interiérový dizajn nábytok Trendy v štýle Japandi v štýle interiéru 2020 Životné trendy Japandi - nápady na dekoráciu interiéru podlahovej pohovky 2020Životné trendy Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru relaxačného rohu Životné trendy Japandi 2020 - nápady na dizajn interiéru jedálne Životné trendy Japandi - nápady na dizajn interiéru drevenej lavice 2020 Japonské životné trendy 2020, drevená podlaha, ktorá ponúka nápady na výzdobu interiéruŽivotné trendy Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru drevenej steny a drevenej podlahy Životné trendy Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru nepriameho osvetlenia Životné trendy Japandi 2020 nápady pre interiérový dizajn, dizajn jedálenského kúta Životné trendy Japandi - nápady na interiérový dizajn 2020 Životné trendy Japandi 2020 - nápady pre udržateľný nábytok do interiéru 2020 Trendy bývania Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru moderného obytného priestoru Životné trendy Japandi 2020 Udržateľné nápady na dekoráciu interiéru komody Trendy života Japandi v oblasti udržateľnosti Nápady na interiérový dizajn Životné trendy Japandi 2020 Prírodné akcenty interiérového dizajnu Životné trendy Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru nízkych postelí Životné trendy Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru otvoreného obytného priestoru Životné trendy Japandi - nápady na dekoráciu interiéru spálne do 2020 Životné trendy Japandi 2020 Škandinávske nápady japonského interiérového dizajnu Životné trendy Japandi 2020 Nápady na dizajn dreveného poličky na stenu Trendy bývania Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru interiérových doplnkov Životné trendy Japandi 2020 Nápady na dizajn interiéru obývačky Životné trendy Japandi 2020 nápady na dizajn interiéru obývačky Trendy v bývaní v dizajne obývačky Japandi Nápady na dizajn interiéru 2020 Trendy života v štýle Japandi Zen Atmosphere Living Ideas