Je ľahké integrovať šatník do spálne

Páni, šatník! Nesnívaš o tom aj ty? Oddelená oblasť, ktorá je len pre vás a vaše oblečenie – takmer ako váš malý butik! Môžete si svoj nový outfit poskladať uvoľnene, mať všetko oblečenie pripravené na ruky a užívať si intímnu atmosféru, v ktorej vás nikto nebude rušiť.

To si vyžaduje veľa priestoru alebo dokonca úplne voľnú izbu! alebo?

Nie úplne. Vstavanú skriňu môžete použiť aj v malých spálňach ľahko sa poskladáte sami. Toto funguje najlepšie s nábytkom na mieru, ktoré sú dokonale prispôsobené situácii v miestnosti a vašim osobným potrebám.

Vysvetľujeme vám, na čo by ste si mali dať v šatníku v spálni pozor a aké elegantné kombinácie sú možné!

oddelený stojan na oblečenie

Správne miesto pre šatník

V ideálnom prípade by to mala byť šatňa v blízkosti spálne alebo kúpeľne klamať. Po sprchovaní alebo vstávaní sa vám predsa nechce chodiť po dome a obliecť sa. Interiéroví dizajnéri neodporúčajú umiestňovať šatník so zrkadlami priamo do spálne. Odrazy narušujú harmóniu miestnosti a za určitých okolností môžu spôsobiť nepokojný spánok.

Mali by ste preto oddeliť svoj šatník od postele a priestoru na spanie!

tip: Jasné prostredie je tiež dôležité. Ak pre novú šatňu nie je k dispozícii žiadne ďalšie okno, ponechajte farbu steny a dekor nábytku svetlý (najlepšie biele skrinky na mieru). Optimálnym zarovnaním stropných škvŕn zabránite vzniku tvrdých tieňov.

Detail veľkého šatníka v šatníku

Rozdeľovač izieb: veľký luxus je možný s malým úsilím

Vytvorte si vlastnú šatňu v spálni s rozdeľovačom miestností. Na jednej strane to môže byť jednoduchý oddiel. Oveľa praktickejšie je však použitie Rozdeľovače miestností naplánujte ako súčasť šatníka. Vytvorte si napríklad skriňu alebo policu na mieru. Určite vhodnú výšku a šírku nábytku – tak, aby bol priestor na spanie jasne oddelený od šatne, ale spálňa nepôsobila príliš málo.

Rozdeľovač miestností vytvára súkromie, štruktúru a dostatok úložného priestoru pre vaše oblečenie súčasne!

šatníková skriňa z buku

Takto by mohla vyzerať vaša šatňa

A šatník slúži svojmu účelu, keď máte dostatok priestoru na obliekanie a zmestí sa do neho všetko vaše oblečenie, obuv, doplnky a tašky. Najľahší spôsob, ako to dosiahnuť, je a Kombinácia políc, skríň a komôd, ktoré koordinujete jednotlivo.

Otvorené police sú ideálne pre každodenné základy, ku ktorým sa dostanete rýchlo a ľahko. Priehradky umiestnite na úroveň očí – aby ste všetky kúsky mohli hneď vidieť.

skriňa v grafitovej sivej

Elegantné kusy oblečenia, ako sú blúzky, obleky, kostýmy do kancelárie a večerné šaty, môžete triediť v skrinkách s tyčami na šaty a výsuvmi. Mali by visieť dobre chránené za dverami. Zrkadlové dvere sú na to ideálne, pretože šetria miesto pre samostatné zrkadlo po celej dĺžke.

Komoda s množstvom zásuviek optimálne organizuje bielizeň, ponožky a ďalšie drobnosti. Vyberte si komody na mieru s plnými výsuvmi: Zásuvky ich úplne vytiahnu a dostanú sa tak do všetkých častí.

Na to si musíte dať pri nábytku na mieru obzvlášť pozor

 – Nábytok vyrobený na mieru musí mať vysokú kvalitu. Sú to individuálne výrobky na mieru, ktoré zaujmú vysokou odolnosťou a trvanlivosťou.

 – Ak chcete tiež uložiť topánky do šatníka, mali by ste si ju vyhľadať odolný povrch nábytku rešpekt, mysli vysoko. Drevené panely potiahnuté melamínom sú na to dobrou voľbou. Sú odolné voči poškriabaniu a nárazom a tiež sa dajú veľmi ľahko čistiť vlhkou handričkou – ideálne do obuvi!

šatník

 – Vyberte si dodávateľa, ktorý má vlastné stolárstvo a ktorý Remeselnícky nábytok na mieru vyrába. Navyše si užite to najlepšie, čo je možné, odborná rada.

 – Venujte pozornosť jednému ľahký a prírodný dekor, aby váš šatník vyzeral priateľsky a veľký – biely nábytok s moderným puristickým dizajnom a svetlými dekormi dreva sú ideálne.

 Predtým starostlivo zmerajte dostupný priestor. Pre nábytok na mieru je potrebná presná práca. Profesionálni dodávatelia nábytku na mieru ponúkajú aj službu merania.

Veľká prázdna prechádzka v šatníku / skrini v luxusnom dome.    skriňa s výťahom na oblečenie