Kancelárske stoličky je potrebné vyberať veľmi starostlivo!

Každý, kto má prácu v kancelárii, dokáže správne posúdiť nepríjemnosti bolestí chrbta … a mal by ich vlastne očakávať! Pretože to všetci vieme: Dlho sedieť nie je dobré! Bolesti chrbta a zlé držanie tela sú bežným javom pre mnohých, ktorí každý deň trávia hodiny v kancelárii alebo pred počítačom doma. Ukazuje sa preto, že je to nevyhnutné: Malo by sa zabrániť nesprávnemu sedeniu a správne sedenie by sa malo stať zvykom! Ak teda zdravému chrbtu prikladáte veľký význam, mali by ste sa pri kancelárskej stoličke rozhodnúť informovane a vedome. Ak vás téma zaujíma a zaujíma, ste na správnom mieste. Pretože dnes sa výber správnej kancelárskej stoličky presúva do centra pozornosti: Nie je ľahké skĺbiť osobné potreby, ergonómiu a dizajn pod jedného menovateľa a vybrať si správnu kancelársku stoličku.

kancelárske stoličky moderná kancelárska stolička v sviežej farbe

Všetci máme osobné požiadavky na sedenie, ale ergonomické sedenie na pracovisku je nevyhnutné. Dlhšia pracovná doba robí z dynamického sedenia nevyhnutnosť. Ak strávite celý pracovný deň sedením, spoliehate sa na kvalitné výrobky. Kvalita a pohodlie sedenia sú hlavnými kritériami, ale žiaduci je aj krásny dizajn. Ak sa v práci spoliehate na dobrý pocit pohody, môžete pohodlné kancelárske stoličky od Büromöbel Müller nákup. Pretože spájajú anatomický komfort, funkčnú kvalitu a moderný dizajn v jednom.

kancelárske stoličky výkonná stolička v čiernej farbe

Moderný dizajn v mnohých verziách

Pracovná stolička by samozrejme nemala byť vybraná iba na základe ergonomických požiadaviek, ale aj na základe vizuálnych kritérií. Ale obe sú kombinované v moderných kancelárskych stoličkách v jedinečnom dizajne. Moderné stoličky so špeciálnymi mechanizmami sú individuálne prispôsobené veľkosti tela a hmotnosti. Dôležitá je nielen výška sedadla. V dnešnej dobe si dokonca môžete svoju kancelársku stoličku navrhnúť sami. S konfigurátorom je to veľmi jednoduché! Nastaviteľné operadlá, individuálne nastaviteľné podrúčky alebo veľkorysá opierka hlavy by mali byť kombinované podľa osobných prianí a preferencií.

Klasická kancelárska stolička, otočná stolička alebo super funkčná pracovná stolička? Ktorý presne by sa najlepšie kombinoval s iným kancelárskym nábytkom? Alebo je pre vás vhodná takzvaná výkonná stolička? Tieto kožené stoličky zaisťujú maximálne pohodlie a sú dostupné v rôznych farbách.

pohodlie kancelárskych stoličiek a krásny dizajn

Prečo je ergonómia na pracovisku taká populárna?

Zdravé sedenie na pracovisku je v dnešnej dobe dôležitou otázkou. Moderné a ergonomické kancelárske stoličky vám zaistia príjemný pocit pri dlhom sedení v kancelárii alebo doma. Nesprávneho sedenia sa v každom prípade treba vyhnúť! Je známe, že sedenie na nepohodlnej stoličke škodí vášmu zdraviu. Existujú rôzne druhy sťažností. Ak sa poloha sedenia často nemení, medzistavcové platničky sú namáhané. Dlhodobé sedenie tiež spôsobuje, že svaly jadra, ktoré stabilizujú chrbát, sú slabšie, pretože keď sedíte, tieto svaly sú napäté nesprávnym spôsobom. Ergonomické stoličky spevňujú chrbát. Tak sa dá vyhnúť problémom s kotúčom a napätiu, ako možné dôsledky dlhého sedenia.

Správny výber kancelárskych stoličiek

Preto sa v dnešnej dobe veľa hovorí o dynamickom sedení na pracovisku. Ak sa ho budete držať, vyhnete sa dlhodobo bolestiam chrbta rôzneho druhu Dynamické sedenie je založené na neustálom striedaní sedenia, státia a chôdze. Dynamické otočné kreslá pre dynamické sedenie sú v kancelárii obzvlášť obľúbené. Schopnosť predkloniť sa a pohodlne sa zakloniť je tiež dôležitým predpokladom zdravého držania tela. Ergonomické stoličky to ponúkajú.

Čo by ste ešte mali zvážiť pri výbere kancelárskej stoličky: V kancelárii alebo v domácej kancelárii by ste si mali užívať pohodlné sedenie, a to aj po mesiacoch a rokoch. Dlhá doba sedenia by nemala mať vplyv na pohodlie.

Kancelárska stolička

Zostať niekoľko hodín v sede je nezdravé a treba sa tomu vyhnúť! Vytvorte príjemnú pracovnú atmosféru, aby ste sa počas pracovného dňa cítili príjemne! Dajte dôraz na kvalitu a doplnky pracovnej stoličky! Sortiment kancelárskych stoličiek na trhu je taký veľký, že sme si istí, že nájdete ten pravý pre vás!