Škandinávsky dizajn a najnovšie trendy zo severu

Nové hnutie v interiérovom dizajne a interiérovom dizajne začalo v 50. rokoch minulého storočia v severoeurópskych krajinách Dánska, Nórska a Švédska a teraz sa etablovalo ako dôležitý trend v dizajne. Hovorí sa tomu skrátene škandinávsky dizajn, alebo ako sa to v poslednej dobe stáva moderným – Scandi Style! Bez ohľadu na to, aké meno použijete, toto je štýl zariaďovania, ktorý sa vyznačuje jednoduchou formalitou. To presahuje prísny minimalizmus a kladie vysoký dôraz na funkčnosť a jednoduchý a lacný nábytok v interiéri. Umenie Švédov viesť vyrovnaný a šťastný život je dokonale vyjadrené aj v ich dizajne. „Nie príliš málo, nie príliš veľa“ je jej životným mottom a funguje aj ako sprievodca škandinávskym dizajnom, ktorý sa neustále snaží o rovnováhu v každej miestnosti. Dnes sa chceme venovať práve tejto téme a vizualizovať ju pomocou skvelých obrázkov.

 V škandinávskom dizajne je jednoduchosť a funkčnosť obohatená o prírodné prvky.

Škandinávsky dizajn Škandinávsky lampne

  • Škandinávsky dizajn toleruje priestory bez moderného vybavenia!

V našej dynamicky sa vyvíjajúcej súčasnosti sme všetci neustále spojení prostredníctvom moderných technológií a sociálnych médií. Aby sa človek vymanil z každodenného stresu, pokúša sa vytvoriť útulné a veľmi osobné útočisko, ktoré je tiež príjemné a teplé..

Preto je v škandinávskom dizajne nevyhnutné mať vo svojich štyroch stenách bez technologickú zónu! Ľudia chcú žiť bez elektronických zariadení a uniknúť svojmu škodlivému vplyvu. To znamená, že vo svojom vlastnom dome takmer nepotrebujete moderné zariadenia. Bolo by oveľa krajšie nebyť rozptyľovaní telefónmi, televízormi a počítačmi a sústrediť sa na dôležitejšie veci v živote.

Moderné technické zariadenia nemajú v útulnej spálni v škandinávskom dizajne miesto!

Útulná spálňa v škandinávskom štýle

Pre väčšinu ľudí je v dnešnej dobe spálňa osobným útočiskom, kde každý hľadá úplný relax a relaxáciu. Práve z tohto dôvodu v tejto miestnosti nie je priestor pre moderné technické zariadenia. Nastavte si svoju oázu na spanie jednoducho, jednoduchým nábytkom a v jemných farbách, aby ste dosiahli vizuálnu rovnováhu v miestnosti. To má tiež veľmi pozitívny vplyv na vašu duševnú a fyzickú pohodu a vedie vás to k vnútornému pokoju, po ktorom túžite. Je typicky škandinávske, aby ste si vybrali do spálne upokojujúcu paletu farieb, napríklad krásne sivé tóny a mliečnu bielu, ktorú je možné kombinovať s prírodnými textúrami, ako je mäkká posteľná bielizeň, útulné ovčie kože, hrubé pletené prikrývky a teplé rustikálne drevo, aby ste vytvorili svoj vlastný vlastná oáza pokoja.

 V jednoduchosti škandinávskeho dizajnu miestnosti je veľa kúzla!

Koberec v šedých tónoch v škandinávskom dizajne

  • Zariadenie je praktické, šikovné a štýlové – spravidla škandinávske!

Ďalší nový trend bolo možné vidieť na škandinávskom dizajne. V skutočnosti to nie je viditeľné, pretože úplne zodpovedá každému škandinávskemu konceptu miestnosti. Často sa pokúšate zmeniť nudný kus nábytku na ústredný bod dizajnu vo svojom vlastnom dome. Je dôležité, aby nenarúšalo vizuálnu harmóniu v miestnosti, naopak, dokonca ju zdôraznilo. Ako ukazuje vyššie uvedený obrázok, jednoduchý stojan na šaty by sa mohol v prostredí stať pútačom pozornosti. Ak ste skryli poličku alebo zabudnutý prútený kôš v podkroví alebo v suteréne, mohli ste ich dostať von. Namiesto toho, aby tam len pokračovali v zbieraní prachu, mohli sa z nich doma stať skutočné prednosti vášho škandinávskeho dizajnu. Nezabudnite, že pokiaľ ide o škandinávsky dizajn, vašej predstavivosti a vynaliezavosti sa medze nekladú!

 Obývacia izba v škandinávskom štýle je vždy pohodlne a prakticky zariadená.

Nápady do obývačky v škandinávskom dizajne

Nie je žiadnym tajomstvom, že škandinávski ľudia patria k najšťastnejším na svete. Túto skutočnosť je možné vysledovať až k jej hlbokému spojeniu s prírodou, vysvetliť jej chutnou, ale jednoduchou kuchyňou alebo len v dokonalej rovnováhe pri zariaďovaní ich domov. Všade sa používajú prírodné materiály, najmä drevo a organické textúry, ale koža nebola doteraz škandinávskou voľbou. Teraz to vidíme častejšie v interiéri, ako napríklad drevené stoličky potiahnuté kožou v obývačke na fotografii vyššie.

 Štyri veľké biele papierové lampióny okamžite upútajú pozornosť.

Jedálenský stôl v škandinávskom dizajne

V štýle Scandi sa z času na čas porušujú staré pravidlá a osvedčené normy, pretože stále viac ľudí hľadá rozmanitosť v modernom zariadení a interiérovom dizajne. Stačí sa pozrieť na tie obrovské papierové lampáše nad jedálenským stolom! Nie sú to elegantný estetický dojem alebo skôr interpretácia ázijských svetiel alebo tradičných lustrov? V každom prípade štyri obrovské lampáše nad jedálenským stolom vytvárajú nádhernú svetelnú inštaláciu, ktorá okamžite upúta pozornosť každého.

 Sivé steny oslavujú svoj veľký návrat v dizajne!

Šedé steny v škandinávskom dizajne

  • Typický škandinávsky dizajn: sivé steny a niečo iné!

Čiernobiela estetika je typická pre škandinávsky dizajn a doteraz bola úspešne implementovaná vo všetkých kútoch Škandinávie. O strednom odtieni v klasickom farebnom duu je známe, že je sivý a silne dobieha, dokonca si podmaní steny! Áno, presne, sivé steny sa v škandinávskom dizajne úspešne vracajú. Ponúkajú rovnaký neutrálny, monochromatický vzhľad ako čiernobiele a dajú sa perfektne kombinovať s drevom a prírodnou zeleňou v miestnosti. Šedá v interiéri zdôrazňuje harmóniu v škandinávskom štýle nábytku.

Škandinávsky dizajn vyžaruje jednoduchosť a sofistikovanosť.

Modrý koberec v škandinávskom dizajne

Viete však, ktorá farba je v Škandinávii najobľúbenejšia? Iste, je to modrá – žiarivá modrá, ktorá v interiéri svieti proti čisto bielej. Obrázok vyššie to ukazuje veľmi jasne. Svetlomodrý koberec sa nádherne hodí k jedálenskému stolu a stoličkám, teplej drevenej podlahe a predovšetkým k elegantným modrým závesným svetlám nad stolom. Niektoré farby sú povolené, nie? Povedzme, že monochromatická fáza sa skončila!

Pokúsili sme sa vám predstaviť najnovšie trendy v škandinávskom dizajne v texte a obrázkoch. Nechajte sa týmto sprevádzať pri ďalšom zariaďovaní a zariaďovaní interiéru doma a vo svojom interiéri nemôžete nič pokaziť!

Náš redakčný tím vám želá veľa úspechov a žijete v rovnováhe so sebou samým a so svetom!

 Na lamelových stenách je niečo také pokojné. Je to ako byť na chate alebo stráviť relaxačnú hodinu v saune.

Spálňa v škandinávskom štýle

Ktoré dieťa by nechcelo spať v tomto roztomilom stane s drevenými palicami??

Detská izba biela škandinávsky dizajn

 Škandinávsky dizajn je tiež synonymom funkčnosti.

Dizajnový nábytok v škandinávskom štýle

Objavte čaro škandinávskeho štýlu v najmenších detailoch.

Tabuľka v škandinávskom štýle

 Klasické farebné duo čiernej a bielej je obohatené v štýle Scandi o jemnú šedú.

Škandinávsky dizajn bielo sivočierne nápady

 V tejto miestnosti sa každý bude cítiť uvoľnene.

Útulný obývacia izba biela čierna škandinávsky dizajn

Drevené a vždyzelené rastliny sú nevyhnutnosťou v každej miestnosti v škandinávskom štýle.

Kuchyňa v škandinávskom štýle