Škandinávsky interiér v štýle Lagom: Najnovší trend bývania zo Švédska

Najnovší trend bývania pre škandinávsky nábytok sa nazýva Lagom. Po veľkom humbuku okolo Hygge je teraz na rade švédsky postoj k životu, aby boli pozvaní do vlastných štyroch stien. A to je veľmi vhodné, pretože v skutočnosti ide o švédsky spôsob života uvoľnene a vyvážene. Je dobre známe, že Švédi sú jedni z najšťastnejších ľudí na svete a už dávno dokázali, že by ich mali nasledovať ako vzor..

Škandinávsky dekor podľa Lagoma

Samotné slovo Lagom znamená zhruba: „nie príliš veľa, nie príliš málo, ale tak akurát“. Nájdenie zlatej strednej cesty samozrejme nie je úplne nový koncept života. Už o tom hovoril Aristoteles a Buddha to tak krásne vystihol vo svojom svetoznámom výroku: „Ak príliš napneš strunu, zlomí sa. Ak to dotiahnete príliš slabo, nemôžete na tom hrať. “

Skutočne integrovať tento spôsob života do všetkých oblastí života, ale zatiaľ sa to podarilo len málokomu. S Lagom máte teraz väčšiu šancu to urobiť. Dnes sa zaoberáme predovšetkým škandinávskym nábytkom založeným na tomto životnom trende. Aké sú základné vlastnosti Lagom a ako ich je možné implementovať do štýlového, uvoľneného prostredia doma.

Škandinávsky nábytok s optimálnym faktorom pohodlia

škandinávske zariadenie obývačky nápady lagom

5 základných pravidiel pre štýl zariaďovania Lagom

Škandinávsky nábytok vo všeobecnosti sa vyznačuje niektorými základnými charakteristikami, ktoré by mali byť dodržané v čo najväčšej miere. Pretože len tak dosiahnete maximálny efekt. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ktorých je päť základných pravidiel Lagomu.

Úhľadnosť a čistota # 1

Dobrý poriadok a hygiena sú základom úspešnej domácnosti. Jedine tak budete mať vždy perfektný prehľad a zároveň strávite oveľa menej času upratovaním a upratovaním. V prípade Lagomu je preto tento princíp základom všetkých ostatných. O tom, ako sa efektívne a udržateľne upratať, si môžete prečítať v našom článku o metóde Konmari.

Dobrý poriadok zaisťuje lepší prehľad o živote

Škandinávsky nábytok svetlé drevené steny

# 2 Rovnováha a harmónia

Aby ste sa cítili dobre a šťastne z dlhodobého hľadiska, je najdôležitejšie cítiť vnútornú rovnováhu a dosiahnuť to vo všetkých oblastiach života. To sa dá dosiahnuť životom s organickými tvarmi a jasnými líniami, ako aj dokonale prispôsobeným osvetlením. Nič nemôže byť príliš veľa alebo príliš málo. Intuitívny pokoj a zdržanlivosť sú tu prospešné výsledky.

Symetria v interiéri prináša s ňou väčšiu harmóniu

škandinávske nápady na vybavenie spálne

# 3 Prírodné materiály a neutrálne farby

K požadovanej harmónii samozrejme prispievajú aj farby a materiály. Vlna, ľan a hodváb sú v škandinávskom nábytku obzvlášť obľúbené a mnohí ich preferujú. V trende bývania Lagom je hojne používané aj ľahké drevo, ratan a kameň. Najlepšie odtiene sú tu neutrálne a zemité. Biela, krémová, hnedá, taupe a šedá vo všetkých svojich nuansách patria predovšetkým k najobľúbenejším v škandinávskom živote.

Dokonalý životný zážitok z Lagomu

škandinávsky dekor nápady do obývačky lagom štýl

# 4 Optimálna funkčnosť

Nábytok a bytové doplnky sú v škandinávskom Lagome optimálne funkčné, pretože by mali byť pre ľudí užitočné a uľahčiť im život. Prehnané dekoratívne prvky alebo neobvyklé prevedenie sú jednoducho out. Podhodnotenie a funkčnosť sú v zozname na prvom mieste. Pritom sa niektoré kusy nábytku, ktoré sú na prvý pohľad nenápadné, stanú v interiéri ozdobou.

Dobrým príkladom je toto retro kreslo v šedej farbe

Trend škandinávskeho vybavenia sivá

# 5 Udržateľnosť a férovosť

V neposlednom rade, alebo vlastne na prvom mieste, je nábytkový štýl Lagom založený na udržateľnom spôsobe myslenia, a to nielen z ekologického hľadiska, ale aj zo sociálneho hľadiska. Nábytok a bytové doplnky by mali pochádzať z certifikovaných organických materiálov a malo by sa s nimi spravodlivo obchodovať. DIY projekty, recyklácia a upcyklácia sú tiež veľmi obľúbené u nábytku v škandinávskom štýle Lagom.

Pri nákupe vždy dávajte pozor na zodpovedajúcu pečať kvality

Škandinávsky nábytok z prírodných materiálov

Záver

Nájsť priemernosť nie je vždy jednoduché. Pokiaľ ide o bývanie, je to určite možné s najnovším životným trendom, Lagom. Škandinávsky nábytok v tomto štýle je už dlho preferovaný mnohými a zaisťuje väčší komfort a harmóniu v domoch a bytoch. Už existuje časopis Lagom a Ikea tiež ukazuje množstvo návrhov a praktických tipov v projekte „Live Lagom“. Pozvite tiež obľúbený trend do svojho domova a užívajte si vyvážené bývanie, ktoré vo vašom živote zaistí viac vnútorného pokoja.

Redakčný tím Freshideen vám praje veľa zábavy pri nastavovaní!

Škandinávsky dekor lagom v obývacej izbe

Prirodzená ľahkosť v škandinávskom štýle

škandinávsky interiérový dizajn langom diy nábytok

Oáza pohody v sivej

Škandinávsky nábytok v šedých tónoch

Niekoľko jemných farebných akcentov zaistí väčšiu sviežosť v miestnosti

Škandinávsky nábytok vo svetlých farbách

elegantný škandinávsky dekor v obývacej izbe

Škandinávske zariadenie obývačky a jedálne

Klasické sú tu pruhy v čiernej a bielej farbe

Škandinávsky dekor pruhované textílie čiernobiele

Škandinávsky nábytok s čalúnenou sedačkou a okrúhlymi konferenčnými stolíkmi

Škandinávsky nábytok Kompletne vybavte kuchyňu

Rovnako ako pletené pufy a plyšové mäkké prikrývky

škandinávsky dekor malý byt

Škandinávsky interiér v lagom štýle

Škandinávsky dekor v obývacej izbe

Škandinávsky interiérový nábytok vyrobený z prírodných materiálov

Niekoľko dizajnérskych kúskov v škandinávskom štýle tu urobí zvyšok

škandinávsky nábytok dizajnový nábytok z prírodných materiálov

Škandinávske zariadenie s domácimi doplnkami pre domácich majstrov

škandinávske zariadenie obývačky dekorácia steny na bicykel

škandinávsky nábytok nástenné zrkadlo kožená sedačka okrúhly konferenčný stolík

Škandinávska obývačka a spálňa

Radosť z farieb samozrejme nie je znechutená

Kompletná škandinávska obývačka

DIY projekty sú v trende Lagom Living vždy vítané

škandinávska zariaďovacia biela nástenná polica a tmavá stena