Kuchyne Metod z IKEA

metódy kuchyne ikea ružová biela

Metod kuchyne a čo s nimi môžete robiť

To, čo nás v Ikea fascinuje, sú predovšetkým nápady. Pretože po mnohých rokoch a skvelých, uznávaných riešeniach pre každý domov, dizajnéri v Ikei sa evidentne nechcú brať príliš vážne.

Ich výrobky to dokazujú znova a znova.

Robia to tým, že sa stále podriaďujú tvorivosti ľudí. Kuchyňa Metod je jedinečný modulárny systém, z ktorého môžete veľa urobiť. Variácie, ktoré sú v tomto ohľade možné, sa zdajú byť nekonečné.

Rôzne výzvy pre integráciu kuchýň Metod

metodické kuchynské schody

Zamyslite sa nad najväčšou výzvou, ktorú s kuchyňou Metod spájate. Máte chodbu, ktorú by ste chceli využiť na stavbu svojej kuchyne. Celé zariadenie bude možno potrebné umiestniť na schodisko?

Čo iné môže byť …

Možno vás zaujíma kuchyňa Metod, pretože by ste chceli variť na svojej zimnej terase. Existuje toľko rôznych situácií, v ktorých by ste sa bez nábytku na mieru nedostali ďalej. Ale to je už minulosť. Teraz už platí, že v tomto smere môže byť nápomocná aj Ikea. Pritom vyvinuli také skvelé možnosti dizajnu, že len ťažko nájdete argumenty pre kúpu drahej kuchyne na mieru..

Plánovanie kuchyne Metod

metódy kuchyne ikea drevo čierne

Najprv si premyslite, kde varíte najradšej. O aké ďalšie praktické akcie ide? Možno budete chcieť organizovať stretnutia a večierky priateľov, spoločenské stretnutia, na ktorých budú ľudia sedieť, piť víno a spoločne si vychutnávať malé dobroty?

Máte na to priestor? Ak je to tak, naplánujte si kuchynský ostrov, aby ste to všetko dokázali. Vzhľadom na malú plochu by ste sa v žiadnom prípade nemali cítiť v ničom obmedzovaní.

Možno máte nepravidelný vstupný priestor. Existuje však šikmá strecha alebo schodisko. Priestoru pod ním je veľa. Ale žiadne hotové riešenie v tomto prípade nemôže pomôcť. Ale to je už minulosť. Pretože Ikea teraz priniesla na trh skvelé moduly.

Preto je všetko jednoduchšie

metodické kuchyne ikea systém

Ďalším typickým variantom by bol byt, kde máte pomerne široký vstupný priestor. V skutočnosti tam môžete urobiť veľa. Ale aby to dobre fungovalo, musel by človek počítať s nie príliš pravidelnými proporciami, tak na dĺžku, ako aj na šírku.

Na túto situáciu by mohli byť vhodné aj moduly z kuchyne Metod. Môžete ich distribuovať na povrchy tak, aby ste z nich mali maximálny úžitok.

Zvážte pokrytie plochy až štyroch stien a zistite, ktorá myšlienka vám najviac vyhovuje. Môžu byť navzájom priľahlé, ale môžu byť aj rovnobežné. Môžu to byť aj veľmi odlišné steny, ktoré si navzájom nezodpovedajú, ale sú v jednej miestnosti.

Čo tak vyskúšať napríklad mätu zelenú?

metod kuchyne mätová zelená stena

Postupujte originálnym a individuálnym spôsobom! Nezabudnite však myslieť aj prakticky. Aby sa kuchyňa cítila príjemne, museli by ste medzi rôznymi zvislými plochami nechať asi 120 centimetrov. V opačnom prípade by do seba ľudia príliš narážali. V tejto situácii sa nikto nebude cítiť príjemne. Preto sa toho vzdajte a hľadajte iné riešenie.

Pri plánovaní nástenných jednotiek by ste ich mali umiestniť tak, aby boli ľahko dostupné. Zároveň by však k nim mali mať väčší členovia rodiny ľahký prístup. Plochu môžete tiež vyplniť zásuvkami až po strop. Na čo budete stúpať, keď budete niečo potrebovať z tohto bodu? Rozmýšľali ste nad vhodnou stoličkou? Čo ďalší rebrík??

Kam by ste ich potom uložili, keď ich nepotrebujete?

Pri plánovaní kuchynských priestorov majte na pamäti funkcie, ktoré sú navzájom prepojené a úzko súvisia. Sú zásuvky na príbory blízko drezu??

Majte vhodné miesto na vloženie horúcich pekáčov z rúry?

metodické kuchyne grafitová sivá

Je chladnička dostatočne blízko pracovných plôch? Majte dostatok priestoru pre odsávač, aby ste s jeho používaním nemali problémy a maximálne využili jeho potenciál?

Pozrite sa po miestnosti vyhradenej pre kuchyňu. Pozrite sa, čo sa z toho dá urobiť. Dobre si premyslite, ako tu bude proces varenia prebiehať. Skúste sa vcítiť do tejto situácie.

Existuje niekoľko typických chýb, ktoré sa nemajú robiť. Napríklad v žiadnom prípade neumiestňujte umývadlo do rohu. To výrazne obmedzí možnosti nakladania a vykladania.

Kachle tiež nie sú na mieste vedľa steny alebo v rohu. Podľa kuchynských poradcov Metod by ste na tieto miesta nemali dávať žiadne zásuvky. Toto je len niekoľko tipov, ktoré by ste získali z webu, ale aj od konzultantov v obchode Ikea ohľadom integrácie kuchýň Metod. Ach, a zabudli sme spomenúť, že existuje online plánovač, ktorý by ste mohli použiť pri tejto príležitosti.

Osvetlenie v kuchyniach Metod

metodické kuchyne z ľahkého dreva

Pri zariaďovaní kuchyne Metod bola vzatá do úvahy nielen základná štruktúra, ale aj rôzne ďalšie aspekty. Máte napríklad rôzne farby a povrchy, z ktorých si môžete vyberať. Rôzne odchýlky je možné pozorovať aj na použitých mechanizmoch.

Nechceme tu rozoberať všetko dopodrobna. Ale stále chceme ísť do jedného aspektu – je to o osvetlení v kuchyni.

Pri tejto príležitosti vám chceme opäť pripomenúť, aké druhy osvetlenia existujú. Rozdeľujeme to na pracovné, náladové a okolité osvetlenie (nazýva sa tiež všeobecné osvetlenie).

Všetky tieto aspekty je možné integrovať do kuchyne Metod. K dispozícii sú aj mechanizmy stmievača. To umožňuje tým istým svetlám plniť jednu alebo druhú funkciu, v závislosti od prípadu.

Ak ste sa rozhodli pre kuchynský ostrov, existuje na to tiež mnoho rôznych riešení. Ak je to žiaduce, môžu byť tiež vybavené stmievačmi. Intenzitu žiaroviek môžete nastaviť podľa toho, či chcete vykonávať svoju prácu alebo sedieť v dobrej nálade.

Nie je to super??

metod kuchyne biele závesné svetlá

Kuchyňa Metod má dostatok úložného priestoru

metod kuchynská biela skrinka

Žlté akcenty pre väčšiu sviežosť

metodické kuchyne žiariace biele

Dokonalý lesk a oválne hrany

metodické kuchyne s vysokým leskom

Kuchyňa Metod s priemyselnými prvkami

metódy kuchyne mat mat

Pre tých, ktorí milujú starožitnosti

metodické kuchyne rusikal

Každý roh je optimálne využitý

metodické kuchyne otvorený pôdorys

Ak máte radi kovový lesk

metodické kuchyne metalické moderné

Metod kuchyňa a knižnica v jednom

metod kuchyne ikea biela cierna

Môže to byť také ľahké

metodické kuchyne ikea

Láskyplne zdobené

metóda kuchynské drevo biele

Využite priestor šikovne

metodické kuchynské skrinky

Elegantné farebné duo

metodické kuchyne drevená podlaha

Vysoký lesk vo fialovej a bielej farbe

metodické kuchyne fialový s vysokým leskom

Hladké v prírodných farbách

metodické kuchyne vysoko lesklá čierna žulová podlaha

Vášnivý v červenom

metodické kuchyne vysoký lesk červená biela

Strieborná, fialová a jablkovo zelená – skvelá kombinácia

metodické kuchyne sivá fialová