Mala by sa nájsť správna práčka …

Žiadna domácnosť nemôže správne fungovať bez práčky. Odevy je potrebné prať každý deň a posteľnú bielizeň, osušky a závesy tiež vyžadujú optimálnu starostlivosť a čistenie.

Teraz si predstavte, ako to všetko budete robiť bez práčky! Po prvé, bolo by to časovo náročné a vyčerpávajúce, keby ste bielizeň prali ručne, a po druhé, nebolo by to práve lacné, keby ste museli všetku bielizeň odniesť do čistiarne najmenej raz za týždeň. Preto by sa mal vyrábať tento dôležitý domáci spotrebič!

Niekoľko kľúčových bodov, ktoré vás prevedú výberom správnej práčky

Nová práčka sa nekupuje každý rok. Iste do toho investujete trochu viac peňazí, ale v konečnom dôsledku získate aj záruku, ktorá platí 3 až 5 rokov v závislosti od modelu a výrobcu. Pred kúpou by ste však mali zvážiť, ktorý Práčka Potrebujete presne. Aby sme vám poskytli pomocnú ruku, ponúkame vám niekoľko bodov, ktoré vám pomôžu pri výbere:

Vyberte si modernú práčku z mnohých ponúkaných modelov

Akú práčku by ste si mali vybrať?

  • Kam umiestniť práčku? – To je dôležité pre nakladací otvor. Čelné nakladače sa dajú ľahko integrovať do kuchynských liniek a ponúkajú priestor navrchu. Toto sú najobľúbenejšie modely a dajú sa umiestniť takmer kdekoľvek, kde je pripojenie na vodu a elektrinu. Horné nakladače sú perfektným riešením pre úzke kúpeľne a malé práčovne. Nakladací otvor, ktorý je umiestnený nad zariadením, šetrí miesto a je možné ho naplniť bez namáhania chrbta. Oba modely si môžete prezrieť tu a dokonca si ich môžete aj lacno objednať.
  • Kapacita bubna – V závislosti od počtu rodinných príslušníkov by ste mali zvoliť kapacitu bubna. Práčka s kapacitou bubna od 5 do 6 kilogramov stačí pre 1 až 2 osoby. Väčšia kapacita až 12 kilogramov bielizne je pre súkromné ​​domy nevhodná. Je dôležité zvoliť takú veľkosť bubna, do ktorej môžete pravidelne vkladať.

vyberte správnu práčku

  • Výkon odstreďovania a jednoduchá obsluha – čím vyšší je výkon odstreďovania, tým je bielizeň suššia a spotreba energie nižšia. Ale otáčky za minútu závisia aj od citlivosti oblečenia. Vyberte si teda stroj, ktorý má najmenej dve nastavenia odstreďovania a dokáže bežať najmenej 1 200 otáčok za minútu. Jednoduché použitie je dôležité. Tu je dôležité jasné označenie a zobrazenie štruktúry programu; taktiež by malo byť možné zmeniť program prania. Všetky modely majú teraz krátky program. Mali by ste tiež venovať pozornosť funkciám prania, ktoré sú pre vás dôležité, napríklad niektorým úsporným programom (tlačidlo Eco; podržanie plákania).
  • Spotreba vody a elektriny – Aj keď sa spotreba vody a elektriny zariadení spravidla znížila, pri nákupe by ste mali dbať na nízke hodnoty spotreby. Obzvlášť energeticky úsporné modely sa dajú rozpoznať podľa počtu znamienok plus. Reforma energetického štítku z roku 2010 označila najvyššiu triedu účinnosti práčok s triedou A +++.

Ďalšie body, na ktoré by ste mali zamerať svoju pozornosť, sú hluk, bezpečnosť a výrobca. Prajeme vám veľa úspechov pri hľadaní správnej práčky pre vašu domácnosť a vždy bezproblémového prania.

Siahnite po špičkovej nabíjačke do domácnosti

umiestnite práčku

kapacita bubna v práčkach