Multifunkčný nábytok kombinuje vysokú estetiku a praktický dizajn

Vďaka šikovným trikom a tipom môžete malú miestnosť premeniť na plne funkčný obytný priestor. To je hlavným záujmom moderných dizajnérov a obyvateľov. Nasledujúce príklady multifunkčného nábytku úžasne ukazujú, ako niečo také môže fungovať.

Inšpirácia pochádza z anglického časopisu http://vurni.com!

pracovný stôl integrovaná stolička multifunkčný nábytok

Len stôl alebo stôl a stolička?

Stoličky doma určite niekedy potrebujete, ale značná časť času zaberá miesto. Riešením by mohol byť taký skvelý stôl, ak je v ňom integrovaná aj stolička.

Integrované boxy môžu tiež slúžiť ako nádherný úložný priestor.

Multifunkčný nábytok do postele a sedačky

Posteľ, pohovka alebo pohodlné sedadlo v modernom dizajne

Ďalší báječný kúsok sa nazýva „Pauza“ a je jedným z najväčších diel Meike Langerovej. Skladá sa z dreveného rámu a 5 veľkých vankúšov, ktoré je možné rozložiť. Bola zastúpená na IMM v Kolíne nad Rýnom 2012.

Kroky zásuvky

Multifunkčný nábytok: rebrík s integrovaným úložným priestorom

Často potrebujete rebrík aj úložný priestor. A sú veľmi funkčné, najmä v malých bytoch. Preto sa taký minimalistický, multifunkčný kúsok dobre zapíše prakticky do každého moderného bytu.

Nástenný rám s integrovaným priestorom pre organizáciu

Rámový / rozkladací pracovný stôl do malého bytu

Multifunkčný nábytok môže plniť aj dekoratívnu funkciu. Takto to vyzerá s týmto štvorcovým rámom, ktorý je možné vyklopiť a slúžiť tak ako dodatočná pracovná plocha alebo úložný priestor.

nástenné police otvorené

FLÄPPS 2

S týmito policami vidíme aj súvisiaci koncept. Môžu byť vyklopené jednotlivo alebo súčasne a slúžiť ako úložný priestor alebo na iné účely.

X nohy pre stolný multifunkčný nábytok

Skladací X-stôl

Skladacie stoly X patria k najpraktickejšiemu multifunkčnému nábytku, ktorý je na trhu k dispozícii. Tie je možné nastaviť v rôznych výškach. Takýto model môžete vidieť na obrázku vyššie.

otomón s piatimi rôznymi sedadlami

Osmanský, ktorý môže slúžiť ako jedno a 5 miest na sedenie

Máte malý byt, ale radi k nemu pozývate hostí? Kam by ste teda mali ísť so stoličkami, ktoré práve nepotrebujete? Dizajnér tohto pohovky má riešenie. Máme tu veľmi šikovný nápad na uloženie: tento pohovka má 5 miest na sedenie. V závislosti od prípadu ich môžete použiť všetky. Potom sa skryjú späť do ottomanu a priestor sa opäť ušetrí.

konferenčný stolík so zdvíhacím mechanizmom

Konferenčný stolík so zdvíhacím mechanizmom

V malých bytoch musí jedna a tá istá miestnosť často vykonávať niekoľko funkcií. Ľudia napríklad radi používajú obývaciu izbu ako pracovný priestor. Áno, ale ako to urobiť, keď máte miesto iba pre jeden stôl? Zdvíhací mechanizmus tohto multifunkčného kusu nábytku ukazuje možné riešenie. V závislosti od prípadu ho môžete použiť ako konferenčný stolík alebo ako pracovný stôl.

vešiaky na šaty rôzne variácie multifunkčný nábytok

Prenosná nástenná polica

Ďalej vám predstavíme nápad na chodbu.V malom byte je obzvlášť dôležité praktické zariadenie chodby. Ak máte pohodlný a prehľadný vstupný priestor, celý pocit z bytu je oveľa príjemnejší. Keď máte málo obytného priestoru, riešenia ako táto konvertibilná polica sú jednoducho najlepšie.

sedačka s úložným priestorom multifunkčný nábytok

stolička a úložný priestor multifunkčný nábytok

Sedadlá s integrovaným úložným priestorom na knihy

Nasledujúce dva varianty ukazujú pohovky s integrovaným úložným priestorom. V oboch prípadoch sú určené predovšetkým na knihy a dokumenty.

Concentre de Vie for Campeggi s obývacím priestorom a pohovkou

Pohovka a obývací priestor

Hľadáte multifunkčný nábytok s ultramoderným dizajnom? Nasledujúci dizajn interiéru by mal byť pre vás ideálny. Môže byť použitý v rôznych interiéroch. Farby sú ideálne aj do moderného bytu.

polica zložená z niekoľkých multifunkčných jednotiek

stolička a úložný priestor prenosný multifunkčný nábytok

Oceľová stolička

Na záver vám predstavujeme skutočne geniálny modulárny článok. Takýto multifunkčný nábytok prináša vášmu domu dvojnásobný a trojnásobný úžitok. Čo práve teraz potrebujete – odkladací stolík alebo polica na knihy?

Multifunkčný nábytok je jedným z najgeniálnejších a najužitočnejších vynálezov moderného dizajnu. Urobiť ich pohodlnejšími a užitočnejšími je hlavným záujmom moderných interiérových dizajnérov. Čo si myslíte o našich nápadoch? Hľadajte čoskoro podobné riešenia na trhu alebo sa pokúste vyrobiť podobné DIY projekty sami?