Nábytok – ktorý štýl mi vyhovuje?

Nábytok – ktorý štýl mi vyhovuje?

Bez ohľadu na to, či sa ako mladý sťahujete z domu, chcete postaviť dom alebo jednoducho potrebujete zmenu vo vzduchu: budete v živote stáť pred otázkou, ako zariadiť svoje štyri steny niekoľkokrát. Existuje mnoho rôznych štýlov a možností. Tu môžete zistiť, čo vám najviac vyhovuje.

Trochu znalosti štýlu

Ak sa presťahujete do klasického nájomného bytu s konvenčne riešenými miestnosťami, fantázii sa medze nekladú. Je to samozrejme ešte jednoduchšie, ak si ho dokážete postaviť sami a prispôsobiť obytný priestor individuálne svojim predstavám. Nie každý štýl sa hodí k iným bytom. Ale aj keď žijete v jednom – napríklad v podkroví alebo starej budove – máte možnosť zariadiť ho harmonicky.

  1. Stredomorský

Tento štýl sa vyznačuje veľmi teplými a farebnými odtieňmi. Z materiálov, ako je hlina, meď, terakota alebo drahé kovy, si môžete vytvoriť svoj vlastný malý palác. Tento obrázok dotvárajú ťažké látky a umelecky zdobené koberce.

Nábytok v stredomorskom štýle, ktorý mi vyhovuje

  1. Minimalistický

Tu platí zásada: menej je viac. Dekoratívne prvky hrajú iba veľmi podradenú úlohu, ak vôbec. Oveľa dôležitejšia je funkčnosť a kvalitné spracovanie moderných materiálov. Obmedzte sa na jednu farbu a jasné čiary.

zariadenie v minimalistickom štýle, ktorý štýl mi vyhovuje

  1. Priemyselný

Ak to máte radi trochu hrubšie, môžete sa zariadiť v industriálnom štýle. Tento dosť drsný nádych sa odráža v surovinách aj v zariadení. Dôležitú úlohu hrá kov, drevo, ale aj holý betón. Použitý nábytok si môžete kúpiť v antikvariátoch, u ktorých môžete vidieť, že nie sú úplne najnovšie.

Zariadenie v industriálnom štýle, ktoré mi vyhovuje

  1. Ošumelý šik

V takýchto obchodoch, ale aj na blších trhoch sa môžete zásobiť aj ošumelým elegantným nábytkom. Ale s podobnosťami je to asi všetko, pretože tento štýl je oveľa útulnejší. Matné farby a prírodné materiály vytvárajú relaxačnú atmosféru. Špeciálnym trikom je kombinácia starého a nového: Všetko, čo sa vám páči, tu zapadá.

Interiér v štýle Shabby chic, ktorý štýl mi vyhovuje

  1. Vidiecky štýl

Ak máte radi veci trochu rustikálnejšie a máte radi útulné prostredie blízko prírody, je to presne váš štýl. Starožitný nábytok zdobený ozdobnými rezbami alebo obrazmi robí z vašej obývačky miesto oddychu a relaxácie v kombinácii so svetlými farbami. Kvetinové vzory a autentické dekoratívne predmety obraz ideálne dopĺňajú.

Nábytok vo vidieckom štýle, ktorý mi vyhovuje

Práve v trende so štýlom vidieckeho domu

V súčasnej dobe je najpopulárnejší štýl vidieckeho domu. Ak si takto zariadite domácnosť, vytvoríte protipól na všeobecný zhon. Nemusíte používať ani starožitný nábytok na statku. Tieto sú pekné na pohľad, ale ich výber je veľmi obmedzený. Dôvodom je, že sú prispôsobené požiadavkám života na vidieku. Postele, skrine, stoličky, stoly – vtedy nič viac nebolo potrebné. Internetové obchody ako mirabeau.de, ktorí sa špecializujú na nábytok a dekoratívne predmety v tomto štýle. Môžete si teda zariadiť vidiecky nádych bez toho, aby ste sa museli vzdať moderných prvkov.

Máte tiež možnosť premeniť svoju obývaciu izbu alebo iné miestnosti na skutočné pútače pozornosti. Staré poľnohospodárske vybavenie, drevené kolesá, medené kontajnery – všetko, čo súvisí s témou farmy a páči sa vám, je dovolené.