Nábytok Shaker je synonymom jednoduchosti, funkcie a estetiky

šejker nábytok jednoduché kuchynské zariadenie ružový príborník

Zoznámte sa s nábytkom Shaker

 Nábytok Shaker je synonymom jednoduchosti, funkcie a estetiky. Aby sme správne porozumeli filozofii, ktorá je za tým, mali by sme najskôr vedieť, kto Shaker skutočne boli. Ide o zástancov protestantskej slobodnej cirkvi z 18. storočia, ktorí pochádzajú z Anglicka a následne emigrovali do USA.

Žili životom čistoty a verili v jednoduchosť a spoločné vlastníctvo. To vysvetľuje vyhýbanie sa ozdobám a ozdobám v typickom interiéri Shaker. Toto vyzerá dosť rustikálne a drsne. Nie sú k dispozícii žiadne nadbytočné prvky, ktoré by mohli odvádzať pozornosť od práce a oddanosti.

Autentická shaker kuchyňa

trepačkový nábytok lifestylový interiér

Štýl Shaker vždy pomáha zachovať pokoj, jasnosť a perspektívu. Interiérový dizajn v tomto štýle nie je v žiadnom prípade nudný a chladný. Ale naopak. Miestnosti pôsobia väčším dojmom a sú zaliate svetlom. Shaker nábytok dodáva atmosfére neporovnateľnú útulnosť a pohodlie.

Väčšina šejkerov boli tesári. Na začiatku ste vyrábali iba nábytok pre svoje vlastné potreby. Ich vysokokvalitný nábytok však čoskoro získal celonárodný súhlas. Ich hojdacie kreslá boli obzvlášť obľúbené a obľúbené. Tesárske dielne Shaker sa čoskoro zmenili na továrne na výrobu nábytku, kde sa realizovala sériová výroba. V dnešnej dobe je veľmi zriedkavé nájsť originálny nábytok Shaker a je to skôr zberateľský kúsok, za ktorý len ťažko zaplatíte. Samozrejme sa vyrába mnoho replík. Čo sa stalo so samotnými trepačkami? Žiaľ, okrem troch upútavok už zanikli.

Šejkerový štýl hraničí s ošumelým šik

šejker nábytok jedálenský stôl ošumelé elegantné stoličky retro

Čo sa týka farieb?

Krémová, holubičia modrá a sivozelená sú niektoré z odtieňov, ktoré nájdete najčastejšie v interiéri šejkra. Tieto farby odrážajú svetlo a v miestnosti vytvárajú veselú atmosféru. Veľmi často je kombinovaný s prírodným drevom. Farebné akcenty zvyčajne poskytujú textílie, ako napríklad červené bavlnené závesy a ozdobné vankúše. Samozrejme, biela a šedá sú tiež veľmi obľúbené, najmä pokiaľ ide o modernejšiu interpretáciu nábytku Shaker.

Rafinovaný kúpeľňový nábytok s trepačkou

šejker nábytok skrinka pod umývadlo biela moderná

Dizajn podláh a stien

Tu stále platí hlavné pravidlo – funkčná jednoduchosť. Drevené podlahové dosky a parkety drsného vzhľadu sú predovšetkým odporúčané pre interiérové ​​zariadenie v štýle Shaker. Ich textúry sa dokonale hodia k nábytku Shaker. Steny by ste mali ponechať jednofarebné. Jasné farby a vzory? Nič. To by bolo pre skutočného šejkra príliš rušivé.

Olivová zelená je ďalšou vhodnou farbou pre váš interiér šejkra

trepačka nábytok vnútorné vybavenie spálne masívne drevo

Bytový textil

Ako už môžete sami uhádnuť, tu sú obzvlášť dôležité prírodné materiály – bavlna, hodváb, vlna a ľan. Tu rozhodujúcu úlohu zohráva nielen vzhľad, ale predovšetkým haptika.

Pre interiérový dizajn Shaker v zásade platí: zostaňte prirodzení, nekomplikovaní a skromní. Nábytok Shaker a tento štýl zariaďovania vo všeobecnosti môže pomôcť nájsť viac pokoja a rovnováhy v uponáhľanom každodennom živote vo veľkomeste. Nečudo, že Shaker Lifestyle je opäť na vzostupe a stáva sa stále obľúbenejším a obľúbenejším. Je to pocta návratu k prírode a skutočným ľudským hodnotám, na ktoré akoby sa zdá, že niekedy zabúdame.

Prírodné drevo je nielen natreté v neutrálnej farbe, ale je aj len naolejované

trepačka nábytok jedálenský stôl stoličky krb jedáleň

Striekanie farieb je možné samozrejme vytvoriť aj sem a tam

šejker nábytok útulná kuchyňa sivé tóny

Skromnosť a jednoduchosť v každom detaile

trepačka nábytok kuchynské vybavenie

Odtiene tmavého dreva pre štipku luxusu

šejker nábytok kuchynský dizajn tmavé drevo luxus

Alebo skôr rustikálne so svetlým drevom

trepačka nábytok kuchynské vybavenie interiér

Jednoduchosť samozrejme nesmie ohroziť ergonómiu a funkčnosť

šejker nábytok lifestylový dizajn kuchyne

Experimentujte s meranou zmesou štýlov

trepačka nábytok moderná kuchyňa kuchyňa ostrov priemyselné závesné svetlá

Typická posteľ s baldachýnom z javorového dreva

trepačka nábytok spálňa posteľ s baldachýnom jednoduchý dizajn

Hrubé zrno dodáva nábytku Shaker ešte drsnejší a rustikálnejší nádych

šejker nábytok obývačka kreslo konferenčný stolík krb