Nájdite tie správne interiérové ​​dvere pre váš domov

Interiérové ​​dvere slúžia nielen na zatienenie miestnosti a na väčšie súkromie. Zároveň nám ponúkajú pohodlné priechody v našom obytnom priestore a sú dnes dôležitým prvkom interiérového dizajnu. Inovatívne materiály a množstvo trendov umožnili rozmanitý výber moderných interiérových dverí, ktoré dokážu splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky. V závislosti od životného štýlu a štýlu zariadenia, ako aj od požadovanej funkcie, môžete vždy nájsť tie správne dvere pre svoj domov. V nasledujúcom texte pre vás stručne zhrnieme, čo je dôležité pri dverách do miestnosti a na čo by ste mali pri kúpe prihliadať.

elegantné moderné interiérové ​​dvere biele sklo

Rôzne vnútorné funkcie interiérových dverí

Interiérové ​​dvere nie sú vždy interiérovými dverami. Líšia sa hlavne svojou konštrukciou a prevedením a v závislosti od použitých materiálov, vložiek a povrchov. Napriek tomu, že pri zariaďovaní je väčšinou dôležitá optika, pri výbere dverí do vašej miestnosti by bolo veľmi múdre najskôr premyslieť ich interiér. Totiž, z čoho by mali byť vyrobené konkrétne dvere? Malo by byť ľahké a lacné, alebo by malo byť robustnejšie a odolnejšie? Môžete siahnuť trochu hlbšie do vrecka a dopriať si dobrú zvukovú izoláciu? V závislosti od vašich osobných požiadaviek a rozpočtu si potom môžete vybrať z nasledujúcich možností:

  • Interiérové ​​dvere z masívu

Toto sú jasné klasiky medzi dverami. Skladajú sa výlučne z masívneho dreva a vždy pôsobia veľmi vznešene. Každé dvere z masívu dodávajú atmosfére väčšiu útulnosť a optické teplo. Na tento typ dverí do izieb sa spolieha najmä zariadenie vo vidieckom štýle. Sú obľúbené aj v puristických miestnostiach v škandinávskom interiérovom dizajne.

  • Vnútorné presklené dvere

Odkedy boli pred časom vynájdené tvrdené bezpečnostné sklo (ESG), sklenené dvere sú v domoch a bytoch obzvlášť obľúbené. Vyzerajú nielen mimoriadne sofistikovane, ale nechávajú svetlo prúdiť všade. Menšie miestnosti sa zdajú byť väčšie, tmavé chodby sú osvetlené a malé deti alebo domáce zvieratá je možné monitorovať. Vďaka moderným metódam tlače a spracovaniu je možné sklenené dvere objednať aj so saténovou povrchovou úpravou alebo s rôznymi vzormi.

dvojité interiérové ​​dvere sklenené

  • Dvere s voštinovou vložkou

Ak sú dvere obložené, znamená to, že medzi dvoma krycími listami sú ďalšie materiály. V tomto prípade impregnovaná lepenka s plástovým profilom. Tieto interiérové ​​dvere sú najlacnejšie a najľahšie, ale zároveň najkratšie a najstabilnejšie zo všetkých.

  • Dvere do miestnosti s rúrkovou rebrovanou vložkou

Ďalším variantom výplní dverí sú takzvané rúrkové vložky z drevotriesky, ktoré sú o niečo stabilnejšie a odolnejšie. Vnútri dverí sú nalepené malé drevené pásy.

  • Vnútorné dvere s rúrkovými vložkami z drevotriesky

Dvere s rúrkovou štruktúrou v drevotrieske, ktorá sa používa ako výplň dverí, ponúkajú ešte lepšie držanie a vyššiu zvukovú izoláciu.

  • Dvere s masívnou drevotrieskou

Vnútri výplne dverí nie sú žiadne otvory ani pruhy, iba pevná drevotrieska. Takéto dvere sú preto o niečo ťažšie a drahšie. Ponúkajú však veľmi dobrú zvukovú izoláciu a sú dosť robustné a odolné.

klasické interiérové ​​dvere vo vidieckom štýle

V zásade pri výbere interiérových dverí bez ohľadu na triedu platí pre kvalitných poskytovateľov, ako napr www.deinetuer.de, Pred kúpou sa porozhliadnite a získajte podrobné rady.

Môžete si vybrať medzi ktorými povrchmi?

Pokiaľ ide o povrchovú úpravu interiérových dverí, tá sa líši nielen trvanlivosťou a robustnosťou, ale je tiež úzko spätá s dizajnom a skutočným vzhľadom. Priaznivci vidieckeho štýlu alebo tí, ktorí uprednostňujú prírodné materiály, sa často rozhodnú pre dyhu z pravého dreva. Dvere s rôznymi vložkami sú utesnené tenkou vrstvou pravého dreva. Takéto dvere vyzerajú veľmi podobne ako dvere z masívneho dreva a majú individuálne zrno, ktoré im dodáva niečo isté.

moderné interiérové ​​dvere vzhľad dreva

Biely lak je v posledných rokoch absolútne trendový a obzvlášť dobre vyzerá na vnútorných dverách bez ohľadu na štýl zariaďovania. Dvere z bieleho laku sú nielen štýlové a ľahko kombinovateľné, ale sú aj celkom trvanlivé a ľahko sa ošetrujú. Obľúbené sú predovšetkým dvere, ktoré sú vybavené aj svetlými výrezmi.

Povrchy CPL a HPL sú tiež dobrou voľbou pre moderné interiérové ​​dvere. Prvý prípad je o kontinuálnom tlakovom lamináte (CPL) a druhý o vysokotlakovom lamináte (HPL). Na oboch povrchoch sú vrstvy papiera pritlačené tvrdenými syntetickými živicami a sú extrémne odolné voči nárazom a poškriabaniu. Povlak je tiež úplne necitlivý na svetlo a ľahko sa ošetruje. Nájdete ho v nespočetných farbách a prevedeniach a vyberte si ich pre dvere svojej vlastnej miestnosti.

interiérové ​​dvere vyrobené z inovatívnych materiálov

Možno potrebujete funkčné dvere?

V závislosti od oblasti, v ktorej žijete, a funkcie miestnosti si môžete vybrať aj vhodné interiérové ​​dvere. Vlhké miestnosti, ako napríklad práčovňa, kúpeľňa alebo kuchyňa, môžu byť vybavené robustnými dverami s povrchom HPL alebo CPL. Keďže vchody do garáže alebo do podkrovia môžu byť vybavené samozatváracími protipožiarnymi dverami. Vnútorné dvere s vyššou zvukovou izoláciou sú veľmi vhodné do spálne alebo detskej izby a skladacie a posuvné dvere sa perfektne hodia do malých miestností a úzkych chodieb.

Dvojkrídlové dvere – nadčasový trend

Tento typ dverí je téma sama o sebe. Menovite ide o interiérové ​​dvere špeciálnej triedy. Vďaka nim budú vaše miestnosti pôsobiť priestrannejšie a dodajú obytnému priestoru príjemnú rozlohu a väčšiu živosť. Priechod medzi dvoma miestnosťami navrhujete veľmi šikovne a dokonca takmer veľkolepo. Takéto dvere vyzerajú veľmi dekoratívne zatvorené aj otvorené. Ďalšou výhodou takýchto dverí do miestnosti je plná dostupnosť.

Našťastie dvojkrídlové dvere sú v špecializovaných predajniach k dispozícii v rôznych prevedeniach. Môžete si ich objednať z masívu, s dyhou zo skutočného dreva alebo kvalitným plastovým poťahom a samozrejme aj zo skla.

klasické biele dvojkrídlové dvere do spálne

Pri výbere interiérových dverí by ste samozrejme nemali ignorovať rám a kovanie. Pretože tieto hrajú rozhodujúcu úlohu vo fungovaní a vzhľade dverí. Najlepšie je zvoliť si kompletné sady, kde sú všetky prvky navzájom profesionálne zosúladené. V každom prípade stavte na kvalitné materiály, dobrý pomer ceny a výkonu a skúsených špecialistov. Vašim vysneným dverám teda nič nestojí v ceste.

dvojité dvere sivé sklo

interiérové ​​dvere moderný vzhľad dreva

biele interiérové ​​dvere do obývačky