Nápady na dizajn panelových závesov – textilný dizajn Študenti si vyskúšajú prax

Plauen Študenti textilného dizajnu na Fakulte úžitkových umení v Schneebergu mali možnosť vyskúšať si svoje teoretické znalosti v praxi. V rámci záverečných prác v 6. semestri bolo úlohou navrhnúť motívy na panelové závesy a iný bytový textil. Nepodporovali ich len ich profesori z Fakulty úžitkových umení v Schneebergu, the Západosaská univerzita vo Zwickau, ale aj od dvoch saských spoločností – Sensuna GmbH z Plauen, výrobcu roliet, panelových závesov a plisovaných žalúzií a RolloExpress z Auerbachu v Krušných horách, Ointernetový obchod s textilnou ochranou proti slnku.

Študenti textilného dizajnu si vyskúšajú prax

V marci mali študenti textilného umenia / textilného dizajnu spolu so svojimi profesormi Annerose Schulze a Jörg Steinbach možnosť navštíviť spoločnosť RolloExpress a produkciu spoločnosti Sensuna GmbH. Michael Knauth, výkonný riaditeľ RolloExpress, sprevádzal vtedajších študentov, vysvetlil im procesy – od návrhu cez výrobu až po predaj a expedíciu – a odpovedal na mnohé otázky. Knauth sa už roky angažuje v spolupráci medzi univerzitami a spoločnosťami, ktorá mladým ľuďom poskytne pohľad do sveta práce..

Nápady na textilný dizajn pre škôlku

Farebné vzory textilného dizajnu dodávajú miestnosti dynamiku

Na konci 6. semestra sú návrhy pod heslom „Roleta len zriedka sama“ pripravené a pripravené na zaradenie do sortimentu týchto dvoch spoločností v budúcnosti. Michael Knauth získal prvý dojem z výsledkov na začiatku augusta, keď navštívil študentov v Schneebergu a mohol sa presvedčiť o ich bohatstve nápadov a ich citoch pre látky, farby a vzory..

Nápady na textilný dizajn pre farebné vankúše

Študenti sa môžu sami rozhodnúť, ktoré motívy sú zaradené do užšieho výberu, pretože umelecká perspektíva a hodnotenie toho, čo zákazníci považujú za príťažlivé a čo si chcú kúpiť, je tiež súčasťou projektu, ktorý zahŕňa umelecké, trhové a obchodné aspekty. Pre RolloExpress je to tiež dobrá príležitosť na rozšírenie štandardného sortimentu panelových závesov LYSEL o výrobky vyrobené na mieru od spoločnosti Sensuna.

Modré motívy textilného dizajnu

Textilný dizajn, elegantné motívy do obývačky

Textilný dizajn nájde tie správne motívy pre vankúše

Farebné motívy s textilným dizajnom oživia domov

Textilný dizajn v spálni veľmi jemné vzory

Zelené listy textilného dizajnu osviežujú interiérový dizajn

Kreatívne nápady interiéru pre textilný dizajn

Textilný dizajn, moderné nápady pre rímsku roletu

Rolety s textilným dizajnom len zriedka prichádzajú samy o sebe strieborná niť Hella Bierhals

Vzory tkanín s textilným dizajnom, ktoré pekne kontrastujú s bielym kobercom

Rôzne farby a vzory textilného dizajnu