Nápady na koberce – cenné rady pri kúpe kobercov

nápady na koberce červený biely vzor

Nápady na koberce a užitočné informácie pre váš budúci nákup kobercov

Plánujete si čoskoro kúpiť nový koberec? Alebo možno chcete prerobiť celý svoj byt? Potom tieto cenné rady a triky určite nájdete Nápady na koberec nájsť veľmi nápomocné.

Prvá myšlienka musí byť na tom, kde presne by ste chceli položiť koberec.

Máte v úmysle použiť ho na zdôraznenie oblasti, na dotvorenie jemnosti miestnosti alebo na použitie farebných akcentov?

Akú funkciu by mal váš koberec spĺňať? Od toho závisí aj jeho veľkosť. Zmerajte požadovanú dĺžku a šírku, aby koberec harmonicky zapadol do interiéru.

Koberce v jedálni by mali byť dostatočne široké, aby sa dali stoličky ľahko ťahať späť, a kobercové lišty na schodisku by mali pôsobiť symetricky a na oboch stranách zabezpečiť rovnomerne voľný priestor..

Po našom Nápady na koberec pre malé miestnosti by ste mali uprednostniť koberce a koberce vo svetlých neutrálnych farbách. Takto miestnosť vyzerá vizuálne väčšia.

Vzorované koberce sú tiež problémom samým o sebe. To vám umožní veľmi úspešne ukotviť paletu farieb v miestnosti a vytvoriť tak harmonický celok. Tieto typy kobercov sa odporúčajú predovšetkým do oblastí s veľkým opotrebovaním.

Nápady na koberec so štylizovanými stromami a v jasných farbách

nápady na koberce štylizované stromy

Pevný a štýlový s hlbokým vlasovým kobercom v neutrálnych farbách

nápady na koberce neutrálne farby

Tmavšie nuansy poskytujú viac pohodlia a pokoja

nápady na koberce mozaika optika

Hravé a dynamické s farebným mozaikovým kobercom

nápady na koberce mozaika farebné štvorce

Nemyslite si, že by ste sa mali uspokojiť len s obdĺžnikovými kobercami. Dnes je na trhu široká škála tvarov. Hranaté koberce napríklad dodávajú obývačke prehľadnú štruktúru a okrúhle alebo oválne koberce poskytujú vizuálnejší pohyb a zároveň prinášajú relaxáciu..

Takže teraz to už vieš lepšie. Prečítajte si všetko ešte raz a nechajte sa unášať našimi Nápady na koberec inšpirovať. Príjemnú zábavu pri kúpe kobercov!