Nápady na otvorenú kuchyňu: Tu je návod, ako zariadiť modernú kuchyňu

nápady na otvorenú kuchyňu obrázky v kuchyni obrázky z moderného dizajnu kuchyne

Moderné nápady na navrhovanie vašej otvorenej kuchyne

Otvorené kuchyne, ktoré sú typické pre otvorený pôdorys, spravidla kombinujú niektoré miestnosti medzi sebou. Áno, toto už nie je žiadna novinka. Spájajú medzi sebou dve alebo viac funkčných zón. Napriek celistvosti musí byť zachovaná nezávislosť jednotlivých funkčných zón.

Návrh kuchyne s otvoreným obývacím plánom

otvorené kuchyne dizajn kuchyne inšpirujúce nápady pre kuchyňu jedálenský stôl z masívneho dreva

Založte si modernú otvorenú kuchyňu

otvorené kuchyne kuchynský dizajn inšpirujúce nápady kuchynské nápady obrázky

Priestranná kuchyňa s jedálenským kútom

dizajn kuchyne s otvorenou kuchyňou s jedálenským kútom a inšpiratívne nápady pre kuchyňu

Moderný kuchynský ostrovček s elegantným dizajnom a funkciou

otvorené kuchyne nápady dizajnu kuchyne kuchynské obrázky moderné kuchyne

Obývacia izba so vstupom na vnútorný dvor

nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne návrh kuchyne

Výhody

Prečo sú otvorené kuchyne také moderné? Aké výhody so sebou prinášajú?

Otvorené kuchyne sú veľmi vhodné do bytov, ktoré sú stále menšie a menšie. Spojením niekoľkých miestností dohromady predídete spleti a prílišnému množstvu múrov. To zaisťuje voľný, otvorený vzhľad.

Kuchynské nápady s otvoreným pôdorysom

nápady otvorenej kuchyne obrázky kuchyne kuchynský ostrov moderný

Navyše, takéto priestory sú lepšie na voľnú komunikáciu a pohyb. Rodina sa vždy rada stretáva, obzvlášť pred večerou. Pri tejto príležitosti sú pozvaní do svojich domovov aj hostia. Otvorené kuchyne umožňujú starať sa o prípravu jedál a nápojov a súčasne o vzájomnú komunikáciu.

Svetlá, priestranná obývačka

nápady na otvorenú kuchyňu obrázky v kuchyni kuchynský ostrov a jedálenský stôl

Nevýhody

Otvorené kuchyne majú samozrejme aj určité nevýhody. O jednu miestnosť menej znamená automaticky menej súkromia v dome. Nielen to. Vďaka dizajnu otvorenej miestnosti sa po celom byte šíria silné pachy.

Budete musieť venovať viac času starostlivosti oň a jeho častejšiemu vetraniu, aby bol váš domov v dobrom stave.

Kuchynský ostrovček s integrovaným krbom

nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne kuchynský ostrov biele kuchyne

Nápady pre otvorené kuchyne

Nasledujúce nápady pre otvorené kuchyne sme vybrali na základe dvoch hlavných kritérií. Po prvé, skutočne ukazuje výhody otvoreného pôdorysu. Za druhé, vybrali sme nápady pre otvorené kuchyne, ktoré sú obzvlášť originálne. Radi by sme vás povzbudili k hľadaniu praktických a individuálnych riešení.

Domáci bar alebo jedálenský kút?

nápady na otvorenú kuchyňu obrázky v kuchyni kuchynský ostrovný barový pult

Moderný kuchynský ostrov so vstavaným dreveným jedálenským stolom

nápady pre otvorenú kuchyňu Kuchyňa zobrazuje moderné kuchyne

Kuchynský ostrov

Na návrh kuchynského ostrova sú pravdepodobne potrebné najpraktickejšie a najkrajšie nápady v otvorených kuchyniach. To je kľúčový bod v týchto konceptoch zariaďovania.

Dôležitý je výber materiálu. Malo by byť nenáročné na starostlivosť a zároveň veľmi dobre ladiť so zvyškom materiálov v miestnosti.

Jeho štylistický vzhľad tiež úzko súvisí s materiálom a jeho farbou.

Elegantný kuchynský ostrovček s moderným dizajnom a veľkým počtom úložných priestorov

nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne otvorené kuchyne

Funkcie, ktoré by mal kuchynský ostrov prevziať, sa nelíšia od kuchyne k kuchyni. Niektoré integrujú rúru a varné platne, iné – drez. Niektoré modely kuchynských ostrovov ponúkajú alternatívy k jedálenským kútom. Rozhodnite sa individuálne, čo presne by bolo pre vás najlepšie!

Už teda nepotrebujete jedálenský stôl …

nápady na otvorenú kuchyňu obrázky v kuchyni kuchynský ostrov ako jedálenský stôl

Je dôležité, aby ste nezanedbali aspekt komunikácie s ostatnými ľuďmi v miestnosti. Musíte im čeliť, bez ohľadu na to, či pripravujete jedlo alebo podávate šaláty!

Oáza pohody na leto

nápady na otvorenú kuchyňu obrázky do kuchyne kuchyňa so vstupom do záhrady

Byt v priemyselnom štýle

nápady otvorenej kuchyne obrázky kuchyne priestranné kuchyne moderné

Hlavné materiály a akcenty

Nápady na otvorenú kuchyňu, ktoré vám ukážeme, zaisťujú jednotný vzhľad miestnosti. Súčasne ponúkajú jasné oddelenie miestnosti. Ako to funguje? Jednotlivé zóny by museli byť navrhnuté vo svojom vlastnom štýle. Súčasne by podobné akcenty – farby, tvary, kusy nábytku s podobným charakterom – museli byť distribuované všade a rovnomerne vo všetkých zónach miestnosti..

Ako vyzerá moderná drevená kuchyňa?

nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne moderná drevená kuchyňa

Kontrastné nápady: betónové steny a drevený nábytok

otvorené kuchyne nápady dizajnu kuchyne kuchynské obrázky betónové steny

Moderné rozdeľovače miestností viditeľne oddeľujú zóny čisto dekoratívnym spôsobom bez toho, aby bránili komunikácii.

Steny a podlaha rovnakého typu zvyčajne zaisťujú väčšiu jednotnosť.

 Drevená podlaha v otvorenej obývacej izbe

otvorené kuchyne nápady na dizajn kuchyne drevené závesné svetlá na jedálenský stôl

Modernejšie kuchyne …

otvorené kuchyne nápady na dizajn kuchynenápady otvorenej kuchyne obrázky v kuchyni osvetlenie bar atmosféra nápady na otvorenú kuchyňu Obrázky z kuchyne v rustikálnom štýle nápady na otvorenú kuchyňu Obrázky z kuchyne zriadiť malú kuchyňu nápady na otvorenú kuchyňu obrázky v kuchyni vo výklenku nápady na otvorenú kuchyňu obrázky do kuchyne kuchynské spotrebiče ružová chladnička nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne kuchynský ostrov so stropnými svietidlami na jedálenský stôl otvorené kuchyne-nápady-obrázky do kuchyne-kuchynský ostrov-otvorený-plán-plán nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne kuchynský ostrov a pohovka nápady pre otvorenú kuchyňu Kuchyňa zobrazuje kuchyne s otvoreným pôdorysom nápady na otvorenú kuchyňu obrázky do kuchyne kuchynský nábytok z dreva nápady na otvorenú kuchyňu Obrázky z kuchyne s veľkým počtom úložných priestorov nápady otvorenej kuchyne Kuchyňa predstavuje modernú kuchyňu s jedálenským kútom nápady pre otvorenú kuchyňu Kuchyňa zobrazuje moderné kuchyne nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne príklady otvorenej kuchyne nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne otvorený plán nápady otvorenej kuchyne obrázky z kuchyne z otvorených kuchýň nápady na otvorenú kuchyňu obrázky v kuchyni biela kuchyňa s jedálenským kútom otvorené kuchyne dizajn kuchyne geometrický vzor zadná stena kuchyne otvorená kuchyňa nápady na dizajn kuchyne doska s jedálenským kútom otvorené kuchyne nápady dizajnu kuchyne príklady kuchyne otvorené kuchyne nápady na dizajn kuchyne osvetlenie kuchynských stropných svetiel otvorené kuchyne nápady pre dizajn kuchyne obrázky pre kuchyňu otvorené kuchyne nápady dizajnu kuchyne kuchynské obrázky farebné kuchynské obklady otvorené kuchyne nápady dizajnu kuchyne kuchynské obrázky v priemyselnom štýle otvorené kuchyne nápady dizajnu kuchyne kuchynské obrázky farba steny zelená otvorená kuchyňa nápady dizajnu kuchyne kuchynský ostrovček s drevenou doskou otvorené kuchyne nápady na dizajn kuchyne závesné svetlá na kuchynský ostrov otvorené kuchyne nápady pre dizajn kuchyne moderné kuchyne otvorené kuchyne nápady dizajnu kuchyne moderný kuchynský nábytok praktický otvorené kuchyne nápady na dizajn kuchyne otvorený obývací priestor otvorené kuchyne nápady a príklady dizajnu kuchyne otvorené kuchyne nápady na dizajn kuchyne byt s otvoreným pôdorysom kuchyňa s otvorenou kuchyňou inšpirujúca príkladom kuchyne otvorené kuchyne dizajn kuchyne inšpirujúci nápady pre kuchyňu otvorené kuchyne kuchynský dizajn inšpirujúce nápady kuchynských nápadov

otvorené kuchyne kuchynský dizajn kuchynské obrázky