Nápady na zariadenie jednoizbového bytu a vhodný multifunkčný nábytok

Jednoizbový byt sa z praktických dôvodov stáva neustálym trendom. Mnoho ľudí si nemôže dovoliť nič iné, najmä vo veľkých mestách. Nárast počtu mestských populácií je tiež dôvodom udržateľnosti tohto trendu. Ale stále viac ľudí sa rozhoduje pre jednoizbové byty, aj keď si môžu dovoliť trochu viac. Preferujú minimalistické bývanie a svoje zdroje chcú využiť na iné veci. Jednoizbový byt je okrem iného veľkou výzvou pre kreativitu jeho obyvateľov. Naše moderné príklady v tomto článku to ilustrujú. Poďme sa pozrieť na to, čo je aktuálne trendy, a dozvedieť sa viac o praktickom zariaďovaní malého obytného prostredia.

Rozhodnite sa pre príjemnú farebnú paletu!

jedna veľmi roztomilá izba - jednoizbový byt

Zariadiť jednoizbový byt sa rovná slobode

Sloboda dizajnu je v zásade trendom interiérového dizajnu. Cítime sa oveľa menej nútení dodržiavať určité pravidlá. Individualizácia vlastného bytu je súčasným trendom. Ale zatiaľ čo sa pokúšate vybudovať určitú štandardnú štruktúru vo väčších domoch a bytoch, pri jednoizbových bytoch sa cítite úplne slobodne.

  Tak či onak, tieto musia na malej ploche pojať niekoľko funkcií. Zvlášť pri nepravidelnom pôdoryse vám neostáva nič iné, ako byť super kreatívny. Spárovanie kuchynského ostrova s ​​pracovnou plochou alebo používanie výklenku v stene ako sedadla pre hostí by neboli vôbec neobvyklé nápady. Ide tu vždy o to, aby ste malú plochu využili najlepším možným spôsobom.

Tmavé odtiene môžu dobre fungovať aj v jednoizbovom byte

jednoizbový byt - veľmi malá izba

Úspešný návrh jednoizbového bytu krok za krokom

Máme plán, ako si môžete krok za krokom naplánovať a navrhnúť svoj jednoizbový byt. Myslíme si, že tým dosiahnete svoj vlastný individuálny a veľmi moderný dizajn.

Získajte list papiera a ceruzku

Všetky krásne obrázky na Instagrame a Pintereste vás nikam nedostanú, ak máte vlastný plán. Najprv potrebujete pôdorys svojho jednoizbového bytu. Urobte to na kus papiera a napíšte tiež proporcie. Nezabudnite označiť okná, dvere a ďalšie prvky na stenách. Pomocou šípky môžete ukázať, akým spôsobom sa otvárajú. Ten je dosť dôležitý pre dizajn v akejkoľvek miestnosti.

Kombinácia rôznych odtieňov šedej vyzerá sviežo a moderne

jednoizbový byt - posteľ a skriňa

Vytvorte si zoznam všetkého, čo potrebujete!

Pred zriadením jednoizbového bytu je dôležité urobiť si zoznam svojich konkrétnych potrieb. Možno budete potrebovať miesto na spánok, ale možno aj na prípravu jedla, jedlo a prácu. Skutočne zredukujte všetko na to, čo je skutočne nevyhnutné. Nesnažte sa pojať viac funkcií, než aké tieto v danej dobe potrebujete v každodennom živote.

Šikovná kombinácia funkcií je zásadná

jednoizbový byt - svetlé drevo a zelené steny

Kombinácia funkcií a úlohy multifunkčného nábytku

Ďalej sa musíte zamyslieť nad tým, ktoré funkcie je možné kombinovať vo vašom jednoizbovom byte. Typickým príkladom je spárovanie sedadla a priestoru na spanie. Rozkladacie pohovky by boli veľmi dobrý nápad, obzvlášť v tomto štýle. Jedna a tá istá oblasť môže byť v závislosti od prípadu použitá na jedenie a prácu. Mnoho kusov nábytku môžete použiť aj ako sedadlo a úložný priestor súčasne. Elegantné taburetky s úložným priestorom sú toho typickým príkladom!

Efektívne využitie vertikálneho priestoru je tiež dobrým tipom

jednoizbový byt - niekoľko skvelých políc

Dosiahnite jednotný, ale aj vzrušujúci celkový obraz

Na malej ploche, ako je jednoizbový byt, nemáte veľa priestoru na experimentovanie. Aj keď môžete v niekoľkých miestnostiach v niekoľkých miestnostiach distribuovať nábytok, ktorý sa k sebe nehodí, v malých bytoch je to náročné. Tu musia všetky kusy nábytku navzájom viac -menej korešpondovať. Vopred si premyslite, ktorý z nich určí hlavnú paletu farieb a ktoré akcenty budú musieť predstavovať. Napríklad kuchynský kút, šatník a steny by mohli byť vykonávané vo viac či menej podobných nuansách. Pestrofarebná pohovka môže slúžiť ako akcent na tomto pozadí.

Na funkčné povrchy sa dá pozerať rovnako ako na nástenné dekorácie!

jednoizbový byt - skriňa s rozprávkovým dizajnom

Typický nábytok pre jednoizbový byt

Už sme uviedli niekoľko príkladov multifunkčného nábytku pre jednoizbový byt. Nasledujúce je o tom, bez čoho sa v takejto miestnosti nezaobídete. V prvom rade je to samozrejme posteľ a potom je tu šatník. Kuchynský kút by bol pravdepodobne tiež povinný. Podľa svojich potrieb môžete tiež pridať niekoľko komôd a políc. Pracovný stôl by bol ďalším kusom nábytku, pre ktorý alebo proti ktorému by ste sa mali rozhodnúť v závislosti od svojich potrieb.

V žiadnom prípade by ste nemali mať príliš veľa! Na to, aby ste sa v malom jednoizbovom byte mohli dlhodobo cítiť príjemne, musíte mať absolútne presnú pochodovú plochu.

Moderné návrhy jednoizbových bytov často pôsobia luxusne a elegantne!jednoizbový byt - veľmi pekný dizajn

Zodpovedajúce farby a štýl

Veľmi často počujete tip, že by ste mali zariadiť malé jednoizbové byty vo svetlých odtieňoch. V našich predchádzajúcich príspevkoch sme však ukázali, že to tak nemusí byť vždy. Krásna akcentová stena v jasných farbách môže dodať bytu vlastný charakter a priniesť ďalšie praktické využitie! Je dôležité, aby ste mali jasno v emocionálnom pôsobení farieb. Mali by ste si tiež vybrať riešenie, ktoré sa vám bude z dlhodobého hľadiska veľmi páčiť. Pretože to bude miestnosť, v ktorej budete natrvalo tráviť čas.

Čo sa týka štýlu, určite si môžete užiť veľa slobody. V malom jednoizbovom byte môžete vyzdobiť minimalistický aj tradičný dekor. V každom prípade musíte zredukovať rôzne prevedenia na podstatné a sem tam sa zaobídete bez prvkov.

Monochromatické farebné palety sú obľúbené v malých priestoroch

jednoizbový byt - veľký roh s posteľou

jednoizbový byt - veľký priestor - nádherné nápady

jednoizbový byt s veľkým počtom sivých a čiernych farieb

Presne analyzujte, aké funkcie by mal váš jednoizbový byt spĺňať!jednoizbový byt pracovňa - spálňa

jednoizbový byt veľmi pekný dizajn

jednoizbový byt - nádherná izba v šedej farbe

Uistite sa, že vo svojom byte necháte dostatok priestoru na prechádzky

nápad na dizajn interiéru jedného izbového bytu

jednoizbový byt multifunkčná posteľ

štúdiový priestor na prácu

svetlé farby pre jednoizbový byt

otvorený priestor - jednoizbový byt

Zostaňte na bezpečnej strane s neutrálnou paletou fariebveľmi malý jednoizbový byt s posteľou

veľká posteľ pod šatňou jednoizbový byt

veľa rôznych kusov nábytku - jednoizbový byt

krásna posteľ - jednoizbový byt