Nápady na zariadenie v bielej farbe – vysnívaná dovolenka na Maldivách ako inšpirácia

vysnívaná dovolenka Maledivy nápady zariaďovania ostrovný štýl námorný štýl

Sen v bielom – zariadení v ostrovnom štýle

Nesnívajte o dome, ktorý vám dáva pocit, že napríklad strávite nádhernú dovolenku na ostrove po celý rok ako na Maledivách? Veľké izby, vzdušný interiér, luxusná kúpeľňa … v skutočnosti ostrovný štýl nie je tak ťažké navrhnúť.

Bez ohľadu na to, či máte veľký alebo malý rozpočet. Sen v bielom sa v súčasnosti teší veľkej obľube. Zvlášť v budovách alebo luxusných bungalovoch v stredomorskom štýle nie je nič krajšie ako plynulé a ľahké zariadenie plážového domu, aj keď je veľmi ďaleko od pláže.

Dovolenka snov na Maldivách

vysnívaná dovolenka na ostrove Maldivy nápady v štýle zariaďovania

 Raj na zemi

vysnívaná dovolenka na Maldivách zariaďovacie nápady ostrovný štýl Constance Moofushi južný atol Ari

Pretože prvý dojem sa počíta …

… vstupná hala je jednou z najdôležitejších miestností vášho domu. Tu budú hostia, rodina a vy na prvom mieste, keď vojdete do svojho domu. Farby a vkus zanechávajú najdôležitejší dojem a mali by vás okamžite pozvať, aby ste sa cítili dobre. Čím väčšie a jasnejšie, tým krajšie. Pretože potom môžete pri nastavovaní skutočne vypustiť paru. Či už ide o veľkú šatňu, lavičku alebo kombináciu oboch – priestor ponúka veľa možností. S úzkou chodbou je to ešte náročnejšie. Aby bolo všetko čerstvé a vzdušné, je potrebné ušetriť na zariadení. Aby sa stále dobre skladovali bundy a kabáty a aby sa zbytočne nezmenšovala veľkosť chodby, namiesto kompletnej šatne sú vhodné jednotlivé háčiky na kabáty. Zväčšite chodbu zavesením veľkého zrkadla na stenu. To nielenže dáva doske šírku, ale tiež umožňuje, aby do úzkej oblasti dopadalo ďalšie svetlo.

vysnívaná dovolenka na Maledivách nápady na zariaďovanie pohovky v ostrovnom štýle

Aký je „trik“ za snom o bielom plážovom dome?

Aby ste sa k snu v bielej farbe trochu priblížili, mali by ste zvážiť, ktorý nábytok by mohol ozdobiť váš domov. Farby sú svetlé a svetlé, najmä v bielej a prírodných farbách a materiáloch. Kombinácia bielej pohovky a napríklad tkaného konferenčného stolíka sľubuje divoké čaro vily v Hamptons. Na to krásne tvarovaná sklenená váza a nádherné kvety v svetlých pastelových tónoch alebo bielych ľalií. A existuje aj množstvo tipov a trikov pre malý rozpočet. Pretože nie všetko sa musí kupovať nové. Veľa je možné prerobiť z existujúceho nábytku. To je obzvlášť výhodné pre malé miestnosti, pretože priestor je už aj tak obmedzený. Napríklad krásny obrázok môže byť vytvorený zo zvyškov látky alebo tapety, ktoré ste už použili na skrášlenie svojich okien alebo stien tak, že útržky látky alebo tapety prevlečiete cez tenkú drevotriesku a prichytíte zošívačkou. Alebo použite police ako priečky, napríklad na oddelenie obývacích a jedálenských priestorov.

vysnívaná dovolenka na Maldivách nápady na zariaďovanie ostrovný štýl hojdacia sieť biela

vysnívaná dovolenka na Maledivách nápady interiéru v bielej farbe

Čo odlišuje štýl plážového domu od európskeho zriadenia?

Hlavne dekorácia. Všade tam, kde my Európania radi zavesíme alebo vylepíme dekorácie, figúrky alebo kýčovité rámy obrazov, sa štýl plážového domu zaobíde bez zvončekov a píšťal. Ako ozdoba stačia kvety a rastliny. Pre osobný kontakt môže mať na stene obraz svetlých farieb alebo rodinný portrét v nenápadnom sklenenom ráme. Prirodzený tok energie tak nie je prerušovaný rušivou výzdobou a vy si môžete tých pár drobností lepšie vychutnať. Uvidíte, že prostredie je okamžite slobodnejšie, širšie a menej preťažené.

vysnívaná dovolenka Maledivy nápady na vybavenie v ostrovnom štýle prútené závesné kreslo okrúhla vaňa

Pozvite prírodu k sebe domov

“Tam, kde kvitnú kvety, sa svet usmieva” – povedal americký básnik a filozof Ralph Waldo Emerson (1803 – 1882) a mal vlastne pravdu. Nie sú krajšie doplnky ako rezané kvety a rastliny. Len niekoľko mačacích vŕb v jednoduchej váze dodá miestnosti šmrnc a štipku luxusu. Sú tiež mysliteľné typické plážové náčinie, ako krásne mušle, ktoré láskyplne a vedome umiestnite na veľmi špeciálne miesto alebo ozdobíte do pohára ako svietnik. Nechajte svojej kreativite voľný priebeh.

vysnívaná dovolenka inšpirácia kvetinová výzdoba mačička vŕba tulipány nápady na dizajn interiéru v ostrovnom štýle

inšpirácia snov o dovolenke kvetinová dekorácia stôl zdobí nápady na zariadenie v ostrovnom štýle

     sen dovolenka ostrov inšpirácia kvetinová výzdoba nápady interiérového dizajnu v bielom štýle ostrova

vysnívaný prázdninový ostrov inšpirácia nápady na zariadenie v dekoráciách škrupinového štýlu v ostrovnom štýle

vysnený prázdninový ostrov inšpirácia nápady na zariadenie v mušliach váz v námornom štýle

    vysnívaná dovolenka maledivy nápady interiérového dizajnu v bielom piesku v ostrovnom štýle