Nasúvacie pohovky dodajú vášmu domovu ešte väčšiu útulnosť a šarm

Dokonalý komfort sedenia a relaxačná mäkkosť je to isté ako rozkladacia pohovka! Áno, osvedčené sedenie, ktoré bolo pred niekoľkými rokmi považované za trochu zastarané, je v súčasnosti opäť v móde a zaujme mnohými výhodami. Pretože rozťahovacie pohovky poskytujú nielen dodatočnú dávku útulnosti a vizuálnej pohody v miestnosti, ale tiež vďaka odnímateľným poťahom sú veľmi praktické a veľmi rozmanité. A ak je vkus vidieckeho domu príliš dobrou vecou, ​​môžete sa tiež rozhodnúť pre rozkladaciu pohovku v modernom jednoduchom dizajne. Zákazníkovi je samozrejme k dispozícii aj široký výber modelov a farieb. Pozrite sa nižšie, aby ste zistili, čo tvorí rozkladaciu pohovku a na čo sa zamerať pri jej kúpe.

rozkladacie pohovky newport hnedo-zelené

Pohodlné, pohodlnejšie … rozkladacie pohovky

La Housse vo francúzštine znamená niečo ako deka, prikrývka alebo prikrývka. V minulosti sa kryty používali ako ochranné kryty na opotrebovaný nábytok alebo na ochranu pred prachom. Rozťahovacie pohovky dnes zažívajú svoje skutočné oživenie a hrdo sa sťahujú do našich moderných obývačiek.

Okrem toho sú často k dispozícii štýlové rozkladacie rohové sedacie súpravy a kreslá, ako aj praktické rozťahovacie stoličky a pokojné kreslá. Celé sady krytov je možné týmto spôsobom rýchlo a jednoducho poskladať.

Kvalitné rozkladacie sedacie súpravy sa zvyčajne vyznačujú mäkkou kvalitou sedenia a príjemným vzhľadom. Chcete sa do toho len ponoriť a už nikdy nebudete musieť vstať. Zabezpečujú to tkaniny a materiály najvyššej kvality – pena, polyesterové silikónové vlákna na výplň a bavlna a ľan na poťahy, v niektorých prípadoch doplnené syntetickými vláknami. Tieto zaisťujú lepšiu trvanlivosť a odolnosť tkanín.

rozkladacie pohovky vidiecky dom chelsea

Rozťahovacie pohovky sú často k dispozícii v bielej, krémovej, taupe alebo hnedej farbe, ako aj v iných tlmených farbách. Dekoračné vankúše s výšivkou sú tiež súčasťou niektorých modelov pohoviek, a tak poskytujú v miestnosti niečo isté. Typické lemové švy (uzavreté švy) je možné objednať v rovnakej farbe aj v trendovom kontraste.

Čo však robí poťahovú pohovku na prvom mieste a jednou z jej najväčších výhod, sú odnímateľné poťahy. Často sú uvoľnené a opatrené zipsom. Praktickejšie to už byť nemôže. Pretože tu môžete poťahy pohovky kedykoľvek jednoducho umyť alebo chemicky vyčistiť. So správnymi náhradnými poťahmi od rovnakého dodávateľa je možné pohovku rýchlo čalúniť.

rozkladacie pohovky obývačka moderný vidiecky štýl

Čo by ste mali zvážiť pri kúpe rozťahovacích sedacích súprav?

Aj keď sa výberom tak pohodlnej sedačky nemôžete pomýliť, aj tak by bolo vhodné zvážiť niekoľko vecí. Tu vám dávame niekoľko tipov na dôležité kritériá kvality a ďalšie praktické aspekty, ktoré by vám mali byť nápomocné. Pred výberom toho správneho si nechajte poradiť od odborníka na mieste alebo v špecializovanom internetovom obchode Nakúpte rozkladaciu pohovku pohodlne online.

Rovnako ako pre ostatné väčšie kusy nábytku, platí aj pri kúpe rozkladacej sedačky: najskôr si všetko poriadne zmerajte! Len tak sa vyhnete vysokým, zbytočným nákladom. Najlepšie je teda najskôr vytvoriť presný náčrt miestnosti a určiť požadovanú veľkosť pohovky a až potom začať s výberom. Do menších miestností je vhodné uprednostniť nižší a menší sedací nábytok. Farebné zladenie sedačky je samozrejme viac otázkou vkusu. Napriek tomu je vhodné na rozťahovacie pohovky používať svetlé alebo tlmené, rovnako ako hladké, neutrálne farby.

Vybavenie rozkladacích pohoviek v obývacej izbe

Pri nastavovaní vlastných štyroch stien je optimálne pohodlie pri sedení všetko. Tu sú rozkladacie pohovky na vrchole zoznamu. Preto by ste sa mali rozhodnúť pre vysokokvalitné výrobky a vyhnúť sa podradným ázijským tovarom. Tieto sú nielen krátkodobé, ale aj zdraviu škodlivé, pretože prepravné kontajnery sú často ošetrované toxickými látkami.

Uistite sa, že máte pevný drevený rám. Optimálne je masívne drevo, ale na to úplne postačujú aj niektoré drevené materiály. Vankúše sedadla a operadla by mali mať dobré, ak je to žiaduce, super mäkké čalúnenie, napríklad vyrobené z peny so silikónovou drvinou. Odpruženie nie je menej dôležité. Jednou z najobľúbenejších medzi rozkladacími pohovkami je takzvané nosagové zavesenie. Je to preto, že je veľmi elastický a odolný voči korózii. Typický drôt z oceľovej pružiny v tvare hada prináša ďalšie pohodlie pri sedení tým, že lepšie podporuje držanie tela.

Odolnosť poťahu voči oderu a oteru patrí rozhodne medzi najdôležitejšie výberové kritériá pre správnu rozkladaciu pohovku vrátane farebnej a svetlostálosti.

Užitočná informácia: Odolnosť poťahových tkanín voči oderu sa meria v Martindale. Na súkromné ​​účely platí: mäkké čalúnenie by malo mať najmenej 10 000 Martindale a tvrdé viac ako 20 000.

Pri kúpe pohovky si určite objednajte vhodnú náhradnú súpravu poťahov, najlepšie v inej farbe. Týmto spôsobom môžete vo svojom zariadení poskytnúť aj malú rozmanitosť.

Teraz je to len pár kliknutí od pravej rozkladacej pohovky. Rozhodnite sa pre transparentné podmienky a ceny, ako aj pre kvalitných online poskytovateľov certifikovaných napríklad pomocou „dôveryhodných obchodov“.

rozkladacie sedačky dorchester vo vidieckom štýle