Pomalé bývanie – Ako žiť všímavejšie a šťastnejšie!

Nie nadarmo sa životný trend Slow Living ukázal ako jeden z najobľúbenejších a hippest na imm cologne 2019. Samotný názov má veľmi relaxačný účinok a núti nás myslieť na „Flow“ a Feng Shui. K tomu nemá ďaleko ani škandinávsky princíp „Hygge“. Pretože „pomalý život“ je presne o tom: zaradiť nižší prevodový stupeň a venovať viac času skutočne dôležitým veciam v živote. Táto životná filozofia samozrejme nie je nová, ale je vždy žiadaná a aktuálnejšia. Pretože s postupujúcou digitalizáciou a akceleráciou v našom každodennom živote máme sotva čas vypnúť. V nasledujúcich riadkoch zistíte, čo je v Slow Living dôležité a ako môžeme koncept zaviesť do vlastných štyroch stien.

Pomalé bývanie je nový hygge

pomaly žijúci bytový textil

Čo je to vlastne pomalý život?

Cítiť sa ako doma, žiť vedomejšie, tu a teraz. To je základná myšlienka konceptu Slow Living. Purizmus a minimalizmus idú ruka v ruke a často ho vyjadrujú jednou vecou: menej je viac! Pretože spomalenie prichádza hlavne vtedy, keď sa sústredíte na to podstatné a zbavíte sa nadbytočných myšlienok.

A je známe, že v stresujúcom každodennom živote to nie je také jednoduché. K tomu si pripočítajte fakt, že každému z nás denne behá hlavou tisíce rôznych myšlienok. Veci, ktoré ešte treba urobiť, ktoré už bohužiaľ boli alebo sa nikdy nebudú robiť. Spomienky a strachy, ako aj vnútorné výčitky a hnev završujú celý duševný chaos.

Myslieť na život tu a teraz je často náročná úloha, o ktorú sa však každý hlboko snaží. Trend pomalého života nás všetkých podporuje v intelektuálnych a praktických zmenách v našom životnom štýle, prakticky vo všetkých oblastiach života.

Pomalý život je možné implementovať aj pokiaľ ide o jedlo a pitie

pomalý život jesť a piť

Zariadenie nábytku podľa princípu pomalého života

Ak ste už koncept pomalého života internalizovali, je veľmi jednoduché navrhnúť svoje bývanie v súlade s ním. Ale funguje to aj naopak. Ak niektoré z najdôležitejších prvkov tohto princípu uvediete do praxe, budú mať vplyv aj na váš životný štýl a tým aj na myšlienky a postoje. Len to vyskúšajte! Tu je niekoľko tipov, ako na to:

  • Spoľahnite sa na vysokokvalitné prírodné materiály

Vďaka svojmu vzhľadu a textúre zaisťujú väčšie pohodlie a vyrovnanosť. Môžete tak intuitívne cítiť vrodenú blízkosť prírody a cítiť sa bezpečne. Prírodné drevo, bavlna, ľan a ratan patria k najobľúbenejším materiálom, ktoré najlepšie vyhovujú pomalému životnému štýlu bývania. Ale korok, zamat a hodváb sú tiež preferované a často ich používajú mnohí.

Premeňte svoj domov na skutočné útočisko!

pomalé zariadenie obývačky

  • Vyhnite sa nepotrebným zvončekom a píšťalám

Jasnosť a jednoduchosť sú na dennom poriadku, nielen s dizajnom nábytku a materiálmi, ale aj s bytovými doplnkami. To však neznamená, že váš domov musí byť holý a nepohodlný. Ale naopak! Jednoducho bude vidieť menej kusov nábytku, textilu a dekoratívnych predmetov, ale iba tie, ktoré pre vás niečo znamenajú. Vysoko kvalitné objekty, ktoré majú optimálnu funkčnosť alebo majú pre obyvateľov veľkú hodnotu – s tým sa „pomalé“ zariadenie počíta!

Takto sa naozaj cítite ako doma!

pomaly žijúca mestská džungľa

  • Vneste viac života do svojich štyroch stien

Pokojné a konečné sú izbové rastliny. Zachytávajú jemný prach a čistia vzduch tým, že ho obohacujú kyslíkom. Vy sami vyžarujete život a prirodzenosť, ako aj nádhernú rovnováhu, ktorá prúdi do nášho každodenného života. Všetko, čo sa perfektne hodí k konceptu Slow Living. Juka, mleté ​​konope, okenný list, strom peňazí, slonia noha, klas alebo niť dračieho stromu – tieto robustné izbové rastliny s jednoduchou údržbou poskytujú bujnú zeleň a prakticky nepotrebujú žiadny čas. Kaktusy a sukulenty sú tiež dobrou voľbou, ak skutočne nemáte zelený palec. Tí, ktorí uprednostňujú kvitnúce krásy, by mali použiť begónie, azalky, jednotlivé listy, amarylky, gardénie alebo kvety plameniakov.

Izbové rastliny prinášajú do miestnosti ešte viac relaxácie a sviežosti

pomaly žijúci jednoduchý nábytok

  • Upcyklovanie a domáce veci tomu istému niečo dodávajú

Projekty s nulovým odpadom a kutilské práce už majú v sebe spomalenie. Čas, ktorý strávite, a udržateľná myšlienka, ktorá je za tým, sú polovicou úspechu. Aj pri pohľade na domáce macramé alebo mystický lapač snov na stene sa akosi cítite odlišní, oveľa pokojnejší a zároveň viac hrdí na seba. Kreatívne nápady na cykloturistiku vyzerajú skvele aj na balkóne a ako ozdobná záhradná dekorácia. Nielenže pútajú oči, ale vyžaruje z nich príjemná nerovnováha, ktorá upokojuje myseľ a dušu.

Ozdobte svoju spaciu oázu láskyplne vyrobenými dekoratívnymi predmetmi a bytovými doplnkami

pomalá životná spálňa v štýle boho puristická

Pomalé bývanie v skutočnosti nie je moderným krátkodobým trendom. Je to oveľa viac postoj k životu, ktorý začína v hlave. Môžete ich zaviesť do všetkých oblastí života, ako najlepšie viete. Odmena: väčšia rovnováha a všímavosť, ktoré nás vedú k vedome žiť tu a teraz.

Venujte viac pozornosti malým, krásnym veciam v každodennom živote!

pomalá obývačka jedáleň z prírodného dreva

Obklopte sa hodnotnými predmetmi s veľkou osobnou hodnotou

útulná obývačka pomalé bývanie

Integrujte do štúdie pomalý život

štúdium pomalého života

Dôrazne sa odporúča pletené koše a tašky

navrhnúť chodby pre pomalé bývanie

pomaly žijúce kaktusové prútené koše

Vázy a hrnce s ručne vyrobeným vzhľadom sú tiež veľmi obľúbené a zodpovedajú štýlu

pomaly žijúca obývacia izba z prírodných materiálov pomaly žijúce rustikálne prostredie

Mäkké vankúše a príjemné kreslá vám poskytnú ešte viac pokoja

pomaly žijúce mäkké vankúše kreslá

A čo tak útulná hojdacia sieť v miestnosti?

trend pomalého bývania zariaďovanie obývačky

Spoľahnite sa na textil a predmety, ktoré vám prinášajú radosť a relaxáciu!

pomalé bývanie trend trend farby

A užívajte si svoj vlastný pomalý život!

bývanie a zariadenie pomalého života

trend pomalého bývania v roku 2019

nápady na zariaďovanie obývačky pomaly