Prirodzený život: Praktické rady pri zariaďovaní a inšpiratívne nápady

Žiť, samozrejme, prosím! Pretože je to dobré nielen pre nás ľudí, ale aj pre naše životné prostredie. „Žiť prirodzene“ je zároveň jedným z najhorúcejších životných trendov tohto leta. Ratan, drevo a odtiene bielej sú na vzostupe! Tiež nie je divu, vzhľadom na negatívne účinky elektrosmogu a škodlivín v mnohých kusoch nábytku a bytového textilu. So zdravým životom by ste samozrejme mali začať s výstavbou obytnej budovy. Preto je ekologická stavba dlhodobo horúcou témou. Prírodný životný štýl má tiež zjavne zásadný význam. Ako to nastavis Aké materiály a textílie sú vhodnejšie pre nábytok a bytový textil? Čo by ste mali zvážiť pri nákupe? Čo sa týka farieb a textúr?

Prirodzený život je zdravý a udržateľný

jedálenský stôl z masívneho nábytku komoda jedáleň zariadená

So všetkými týmito otázkami sú štýly zariaďovania, ako napríklad škandinávsky životný štýl alebo teória nábytku z Ďalekého východu Feng Shui, veľmi užitočné. Tieto koncepty prírodného nábytku ohromujú svojou jednoduchosťou a domácou jednoduchosťou a sú stále obľúbenejšie.

Materiály, farby a textúry

Pokiaľ ide o „prirodzený život“, prírodné materiály sa jednoducho odporúčajú.

Prírodný kameň, drevo, korok a mramor na podlahové krytiny alebo na pracovnú plochu v kuchyni, nefarbená bavlna a koža na čalúnený nábytok, sklo, ratan, vlna a konope na množstvo bytových doplnkov a dekoratívnych prvkov.

Tlmené farby a elegantné textúry

Zariaďte si obývačku prirodzene, plyšovým nábytkom, bielym konferenčným stolíkom, podlahovými doskami

Vyberte si nielen tlmené a neutrálne farby, ako je krémová, biela, hnedá alebo béžová, ale aj sviežejšie farby ako koralová, seladónová zelená, azúrovo modrá, nahé alebo hladké pastelové tóny podľa svojho osobného vkusu. Takýmto spôsobom nielenže spestríte svoje životné prostredie, ale tiež vnesiete väčšiu dynamiku a veselú atmosféru do svojich štyroch stien..

Podceňovať by ste nemali ani pocit a kontrasty povrchov. Môžete napríklad kombinovať otvorené betónové steny s parketami alebo podlahovými doskami z pravého dreva. Takéto zariadenie vyzerá veľmi domácky a harmonicky a zároveň dodáva miestnosti rafinovaný nádych.

Tip: Drevené povrchy nenatierajte, ale glazujte alebo olejujte. Drevo si tak zachová schopnosť dýchať a zlepšuje vnútornú klímu.

Harmonický kontrast zaisťuje väčšiu útulnosť v miestnosti

nápady na zariadenie-obývačka-prírodný-obývací-hlboký-koberec-čalúnený-nábytok-otvorené-tehlové steny

Bytové doplnky a dekorácie

Ak chcete žiť prirodzene, mali by ste byť vo všeobecnosti pripravení na menej – menej nábytku, menej dekorácií … Naopak, mali by ste sa viac sústrediť na optimálne funkčné objekty. Tu rozhodne platí: menej je viac! Vyvarujte sa preto lacného nábytku, bytových doplnkov a textilu. Nakoniec chránite nielen životné prostredie, ale aj svoju tašku – za predpokladu, že za svoje peniaze dostanete správnu kvalitu. Vysokokvalitný nábytok a bytové doplnky si na začiatku vyžadujú vyššie investície, ale vždy sa vyplatia neskôr, pretože sú mimoriadne trvanlivé a dokonca ušľachtilo starnú..

Prírodné drevo a pravá koža idú ruka v ruke v prírodnom živote

jedálenský stôl z prírodného dreva biele kožené stoličky zdobiace jedáleň

Inak sa hovorí: Všetko, čo je ručne vyrobené, má v tomto štýle bývania jasnú prioritu – riad v ručne vyrobenom vzhľade, pletený, tkaný, hrubý povraz alebo jemné drôtené pletivo … podľa vlastného vkusu a osobných preferencií.

Tip: Ideálne by bolo uprednostniť iba výrobky, ktoré pochádzajú z regionálnej výroby, neobsahujú škodlivé látky a vyrábajú a predávajú sa podľa zásad spravodlivého obchodu..

Vyhnite sa znečisteniu

Keď už hovoríme o znečisťujúcich látkach! Bohužiaľ, vo väčšine prípadov ich nemôžete skutočne vidieť ani cítiť. Na rozdiel od cigaretového dymu, ktorý je okamžite cítiť, sú škodlivé látky z rozpúšťadiel, zmäkčovadiel alebo lepidiel väčšinou ukryté vo farbách na steny, lakoch, stavebných materiáloch, čistiacich prostriedkoch a množstve plastov. Tieto sa logicky uvoľňujú do vzduchu v miestnosti a potom ich vdýchneme alebo sa absorbujú pokožkou. Výsledkom sú početné nepríjemné alergické reakcie, bolesti hlavy a poruchy obehu.

Plastový nábytok alebo drevotrieskový nábytok je z. B. takmer vždy bezpečné nebezpečenstvo z hľadiska znečistenia. Nábytok z masívu je naopak v tomto ohľade do značnej miery neškodný a odporúča sa najmä pre zdravé bývanie.

Ušľachtilý, vysokokvalitný nábytok z masívu prináša väčší komfort a útulnosť bývania

nábytok z masívu starožitnosť prírodné bývanie trend bývania 2017

Pri drevenom nábytku a bytových doplnkoch by ste však mali vždy dbať na pôvod a spracovanie materiálu. Najlepšie je vybrať si lesy, ktoré pochádzajú z miestnych lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom. Najstaršia environmentálna pečať schválenia v Nemecku “Modrý anjel“Rovnako ako ostatné pečate kvality, ako sú FSC a PEFC, poskytujú spotrebiteľom väčšiu zrozumiteľnosť a predovšetkým väčšiu bezpečnosť.” To znamená, že si vyberiete sociálne a environmentálne kompatibilné výrobky a zároveň zaistíte, aby bola vaša ekologická stopa minimalizovaná.

Zariaďte vkusne a jednoducho

gauč prehoz podlahová doska stolná lampa

Tip 1: Vykonávajte pravidelné prerušované vetranie – najmenej 3-4 krát denne – a vyhýbajte sa vetraniu sklopnými oknami. Týmto spôsobom sa vnútorný vzduch efektívnejšie vymení za čerstvý vzduch a klíma v miestnosti sa znateľne zlepší.

Tip 2: Uistite sa, že máte správne izbové rastliny ako dokonalé čističky vzduchu, aj keď nemáte zelený palec. Tieto viažu prach a znečisťujúce látky a obohacujú vzduch v miestnosti veľkým množstvom kyslíka. Rastliny navyše dodajú vášmu domovu primeranú porciu skutočnej prírody a pohodlia.

Konzumujte menej, ale s vyššou kvalitou! Rozhodnite sa „žiť prirodzene“ a vytvorte si doma zdravú oázu pohody!

Redakčný tím vám želá veľa zábavy s nastavením!

Hľadaj kvalitný nábytok a bytové zariadenie

nápady na obývaciu izbu z okrúhleho ľanového koberca z vaty

podlahové dosky drevo biele ľahké drevené stoličky jedálenský stôl žijúci prirodzene

parket do spálne z pravého dreva žltozelený keramický príručný stolík

rozdeľovače izieb zo svetlého dreva, izbové rastliny, dekoračné vankúše a pohovka

drevené mramorové nápady na zariadenie kuchyne barová stolička barový pult kuchynský ostrov

korkový konferenčný stolík okrúhly sisalový koberec modré pohovky červené kreslo

Námorný nábytok z prírodného materiálu ratan

nábytok z masívu zdravý obývací jedálenský stôl oválne drevené stoličky

prírodná obývacia izba zariaďovanie chodby sisalový koberec šatne zásuvky biele

ratanový nábytok drevený jedálenský stôl kuchynská linka vybavenie jedálne vitrína komoda

rustikálne zariadenie prírodné bývanie drevené trámy kuchyňa jedáleň lavice jedálenský stôl

stenové panely drôtené závesné žiarovky škandinávsky život

obklady na stenu drevené dosky nápady na podlahu podlahové dosky pravé drevené parkety nápady do obývačky kožený nábytok

nápady do obývačky živý prírodný sisalový koberec kožená sedačka drevený konferenčný stolík

izbové rastliny olivovník nápady na vybavenie obývačky gaučová pohovka